999 rezultate për

bundeslige

Ylli i Dortmund bëhet lojtari më i ri që debuton në Bundesligë Talenti i Borussia Dortmundit, Youssoufa Moukoko është bërë zyrtarisht lojtari më i ri që ka debutuar në Bundesligë.
Mustafi drejt Gjermanisë, skuadra e Bundesligës interesohet për të Shkodran Mustafi mund të largohet nga Arsenal, për t’u transferuar në Bundesligë. Mesfushori me prejardhje shqiptare
Ish-ylli Interit shënon një gol të çmendur në Bundesligë, prekje "akrepi" (VIDEO) Valentino Lazaro ishte futbollisti i parë që Interi bleu pas emërimit të Antonio Contes, por te zikaltrit nuk arriti të
Pas humbjes "turpëruese" në Bundesligë, Bayerni merr një tjetër lajm të keq Klubi i Bayern Munchen sot ka marr një lajm të keq. Futbollisti që u transferua në këtë merkato, Leroy Sane është lën
Mario Gotze mund të rikthehet në Bundesligë, interesohet Hertha e Berlinit Mario Gotze mund të kthehet në Bundesliga. Pasi përfundoi aventurën e tij me Borussia Dortmund, Mario Gotze vazhdon t
Perisic drejt Bundesligës, 3 klube në garë Ivan Perisic është rikthyer tek Interi nga Bayern teksa interesim për të ka nga klubet e tjera gjermane. Raportohet s
Merret vendimi zyrtar për tifozët në Bundesligë Tifozët e Bundesligës do të lejohen të kthehen në stadiume kur të fillojë sezoni i ri me kampionët Bayern Munich që pret
Mbi 200 mln paund të shpenzuara këtë merkato, Chelsea zyrtarizon dhe yllin e Bundesligës (FOTO LAJM) Chelsea për pak orë do të zyrtarizojë Kai Havertz, sulmuesin e blerë nga Bayern Leverkusen. Ai është larguar sot nga
Kombëtares Shqiptare i iku edhe një tjetër lojtar i brezit të artë "Përshëndetje të gjithëve. Dua t’u njoftoj se nga sot nuk do të jem pjesë e Kombëtares Shqiptare". Me këto fjalë e nis M
Publikohet kalendari i Bundesligës, javën e parë luhen dy supersfida Bundesliga ka hedhur shortin për sezonin e ri dhe tashmë dihen ndeshjet e javës së parë. Ky sezon do të filloj me dat
Olainka vazhdon ngjitjen në karrierë, tani kërkohet nga klubi i njohur i Bundesligës Peter Olainka është padyshim një nga sulmuesit më të mirë, që ka luajtur ndonjëherë në vendin tonë. Nigeriani u soll në
Werder Bremen mbijeton me vështirësi në Bundesligë (VIDEO) Werder Bremeni ia ka dalë të qëndrojë në Bundesligë edhe për sezonin e ardhshëm, pasi ka kaluar fazën e “play-off” me He
Bundesliga do të hap stadiumet për tifozët Bundesliga gjermane po mendon që sezonin e ri, 2020/2021, ta zhvillojë nën praninë e tifozëve. Në Gjermani, sikurse n
Werderi i Rashicës zhgënjen në shtëpi dhe rrezikon seriozisht rënien në Bundesligën 2 (VIDEO) Ndonëse gjatë kampionatit të rregullt në mënyrë dramatike ia doli të shmang largimin direkt nga Bundesliga, Werder Breme
Ka fituar pafund, Neuer stërvitet me trofeun e Bundesligës (VIDEO) Manuel Neuer ka fituar për vitin e 8-të radhazi titullin kampion në Bundesliga. "Daily Mail" ka publikuar videon spec
Ngjiti Stuttgart në Bundesligë, Maro Gomez tërhiqet nga futbolli me skuadrën ku nisi karrierën Mario Gomez zyrtarisht sot i dha lamtumirën futbollit, duke shënuar golin e fundit me fanellën e Stuttgart. Në moshën
Gol dhe asist, Rashica në formacionin e javës në Bundesligë (FOTO LAJM) Me shumë gjasë, Rashica ka luajtur ndeshjen e fundit me fanellën e Bremen, por këtë e ka bërë në mënyrë të përkryer, duk
Muller thyen rekordin e De Bruyne në Bundesligë Ikona e Bayern Munich, Thomas Muller, ka vendosur një rekord të ri në kampionatin elitar të fubollit gjerman. Muller,
Werderi i Rashicës bën ndeshjen më të mirë të sezonit dhe i shpëton rënies direkte (VIDEO) Skuadra e Werder Bremen ka arritur që në ndeshjen e fundit të Bundesligës t’i shpëtoj rënies direkt. Ekipi i Rashicës
Java e fundit e Bundesligës, vendimtare për Werder dhe Leverkusen Ëerder Bremen dhe Bayer Leverkusen po bëhen gati për ndeshjet e fundit të Bundesligës që janë me shumë peshë për të dy s