999 rezultate për

bundesligĂ

Këta janë golashënuesit më të mirë në top 5 kampionatet kryesore, mungon CR7 me Messin Tashmë janë luajtur tetë javë në kampionatet e mëdha europiane. Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga dhe Lig
Sulmuesi refuzon Shqipërinë dhe Kosovën, zgjedh Gjermaninë Futbollisti me origjinë shqiptare, Mërgim Berisha ka zgjedhur të përfaqësoj Gjermaninë në arenën ndërkombëtare. Kosov
Bundesliga kujton golin e Milot Rashicës (VIDEO) Para ndeshjes të së enjtes të Kosovës kundër Gjibraltarit, faqja zyrtare e Bundesligës në rrjetin social Instagram e ka
Historike, Unioni i Berlinit prek BundesligĂ«n,bie Stuttgard (VIDEO) Union Berlin ka shkruar historinĂ« pĂ«r t’u ngjitur nĂ« Bundesliga pĂ«r sezonin 2019/20. FC Union Berlin e ka mposhtur nĂ«
Talenti i Hamburg vendos tĂ« kalojĂ« te Bayern Munchen Talenti Hamburger SV, Jann – Fieter Arp ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur se Ă«shtĂ« koha e duhur qĂ« tĂ« kalojĂ« nĂ« ‘Allianz Arena’. Lojta
Pasuesi i Ramsey vjen nga Bundesliga Mesufshori 25-vjeçar i Hoffenheim dhe i kombëtares gjermane Kerem Demirbay mund të jetë zëvendësuesi i Aaron Ramsey te s
Bavarezët rimarrin vendin e parë me "poker" ndaj Dusseldorf-it (VIDEO) Bayern Munich i është kundërpërgjigjur Borussia Dortmund-it me një fitore 4-1 në fushën e Dusseldorf-it. Verdhezinjt
Jose Mourinho pëlqen Bundesligën Jose Mourinho ka deklaruar se i pëlqen Bundesliga gjermane. "Bundesliga është një garë emocionuese për mua, veçanëris
Lewandowski bëhet lojtari i parë jo-gjerman që arrin shifrën e 200 golave në Bundesliga Sulmuesi polak, Robert Lewandowski ka arritur kuotën e 200 golave në kampionatin gjerman. Polaku ka realizuar deri m
Bundesliga mbërin në Kinë Bundesliga ka hapur selinë e saj të parë në Kinë. Sipas "SportMediaset", zyrA është inauguruar në Pekin dhe ka si qëlli
Supergoli i javës vjen nga Bundesliga (VIDEO) Supergoli i fundjvaës vjen nga Bundesliga. Në ndeshjen që Bayern Leverkusen po zhvillon ndaj Werder Bremen në shtëpi tal
Milot Rashica zë vend në formacionin e javës në Bundesliga (FOTO LAJM) Vetëm një shans i dhënë nga trajneri i tij dhe Milot Rashica jep më të mirën nga vetja. Ylli i Kosovës është paraqitu
Rashica vendimtar: Shënon gol pasi një super aksioni (VIDEO) Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica ka gjetur golin gjatë pasdites së sotme (e shtunë) në Bundesliga.
Borussia Dortmund pëson humbjen e parë në Bundesliga (VIDEO) Pas 15 javëve Borussia Dortmund ka pësuar humbjen e parë në kampionat. Verdhezinjtë janë mposhtur në transfertë nga
Bundesliga, tifozët fitojnë betejën kundër kontratave milonere Tifozët në Gjermani njihen për atmosferën spektakolare që prodhojnë në stadium. Gjithsesi një vendim i viteve të fundit
Bomberi i Dortmundit që po frikëson Bundesligan Sulmuesi i skuadrës së Borussia Dortmund, Paco Alcacer është shndërruar në një Një prej lojtarëve më të rëndësishëm
Nuk i beson syve, ky është autogoli më i çuditshëm këtë sezon në Bundesliga (VIDEO) Kemi parë gola dhe autogola nga më të çuditshmit, por ajo që ka ndodhur në Bundesliga në ndeshjen midis skuadrës së Werd
Lojë e çmendur në Bundesliga, 3 gola për 19 minuta (VIDEO) Bayern Munich po përballet me Bayer Leverkusen, ndeshje kjo e vlefshme për tre pikë në Bundesliga. Kjo ndeshje është
Supergoli i shqiptarit shpallet më i bukuri i javës në Bundesliga (VIDEO) Lojtari me origjinë shqiptare që luan me përfaqësuesen e Kosovës, Milot Rashica, ka bërë një paraqitje mjaftë të mirë me
Ky është rekordi i Ribery në Bundesliga Bayern Munich e ka nisur mirë mbrojtjen e titullit kampion i Gjermnaisë, duke i fituar të dyja sfidat e para. Së fund