bullgari

Anglia shkatërron Bullgarinë, Kosova zbret në vendin e dytë (VIDEO) Ka zgjatur vetëm pak minuta qëndrimi i përfaqësueses së Kosovës në krye të grupit A kualifikues të Euro 2020. Dardanë
Angli-Bullgari, zhbllokohet sfida në Wembly (VIDEO) Anglia e ka nisur mjaft mirë sfidën ndaj Bullgarisë duke kaluar në epërsi me anë të sulmuesit Harry Kane. Kane shfryt
E PABESUESHME/ Fillon bora në mes të korrikut jo shumë larg Shqipërisë (FOTO LAJM) Dëborë në mes të korrikut, e jo shumë larg Shqipërisë. Mbrëmjen e djeshme ka rënë borë në Malin Musala (100 km larg M
Çuditë nuk kanë fund, bie borë në mes të Korrikut (VIDEO) Dëborë në mes të korrikut, e jo shumë larg Shqipërisë. Mbrëmjen e djeshme ka rënë borë në Malin Musala (100 km larg M
E pazakontë, Bullgaria mbulohet nga bora në mes të Korrikut (VIDEO) Edhe pse jemi në mës të Korrikut ku normalisht duhet të mbizotërojnë ditët me diell, moti në Bullgari paska "kapricco".
Pamje magjepsëse nga natyra që do iu lenë pa fjalë (FOTO LAJM) Këto foto mahnitëse ishin pjesë e një konkursi fotograk ku në fokus të tyre ishte natyra. Në konkurs morën pjesë 4,9
Përplasja Serbi-Bullgari për Kosovën, Daçiç thotë se deklaratat e Borisovit u keqkuptuan Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq tha se ka biseduar me kolegen bullgare Ekaterina Zaharieva për gjithçka që ndodhi p
Haradinaj falenderon Bullgarinë për mbështetjen ndaj Kosovës Shpreh respekt të veqantë për kryeministrin e Bullgarisë Boyko Borisov për qëndrimin parimor ndaj Kosovës dhe të drejtës
Ushtria shqiptare tregon vete në Bullgari (FOTO LAJM) Batalioni i III i këmbësorisë në Poshnje, tregoi nivel të lartë përgatitjeje në një nga stërvitjet e përbashkëta më të m
Kore raciste ndaj Kosovës, Bullgaria rrezikon të luaj pa tifozë Thirrjet raciste në drejtim të Kosovës mund t’i kushtojnë shtrenjtë Bullgarisë. UEFA i ka nisur hetimet për këtë rast dh
Kaloi një gjëndje të fikti në ndeshjen, Bullgari-Kosovë, mësohet shëndeti i nënkryetarit të FFK-së Me të hyrë në stadium, nënkryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Jovic ishte alivanosur për shkak të gjen
Si ndikon fitorja ndaj Bullgarisë në rënditjen e Kosovës (FOTO LAJM) Përpos tri pikëve të rëndësishme në garën për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, Kosova i ka fituar edhe 18.9
Spektakolare Kosova, dominon dhe arrin fitore në frymën e fundit përballë Bullgarisë (VIDEO) Kosova e mbylli me një fitore dramatike ndeshjen e tretë në grupin A, me shifrat 2-3, në transfertë ndaj Bullgarisë.
Kosova barazon rezultatin përballë Bullgarisë (VIDEO) Pas golit të dytë nga Bullgaria, Kosova ka arritur të reagojë dhë të shënojë golin e barazimit vetëm 10 minuta më pas në
Bullgaria kalon në epërsi përballë Kosovës (VIDEO) Bullgaria ka arritur të shënoje golin e dytë dhe të avatazhit përballë Kosovës e cila nuk është duke kaluar momente të m
Barazohet ndeshja mes Bullgarisë dhe Kosovës (VIDEO) Bullgaria ka arritur të barazojë ndeshjen përballë Kosovës në fundin e pjesës së parë saktësisht në minutët e 43'. A
Super Kosova, zhbllokon ndeshjen përballë Bullgarisë (VIDEO) Kosova ka arritur të kalojë në avantazh përballa Bullgarisë në shtpëinë e këtyre të fundit. Milot Rashica ka arritur
Bullgari-Kosovë, "dardanët" me dy ndryshime: Formacionet zyrtare anë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bullgarisë dhe Kosovës. Bullgaria e pret sonte Kosovën në stadiumin
Formacionet e mundshme, Kosovë-Bullgari Kosova do të luaj kundër Bullgarisë në Sofje në ndeshjen e tretë kualifikuese të Euro 2020. Në këtë ndeshje "Dardanët
Nga Bullgaria, Kosova nderon legjendën Vokrri Nga Sofja ku ndodhet në prag të ndeshjes kualifikuese për EURO ndaj Bullgarisë, ekipi kombëtar i Kosovës e ka nderuar le