999 rezultate për

bullgari

I riu nga Bullgaria vjen për “qejf” në Shqipëri, por e pëson keq Një 19 vjeçar me inicialet A.D, ka udhëtuar nga Bullgaria drejt Shqipërisë për pushimet e tij verore, por udhëtimi i “qe
"Katimerini": Me nënshkrimin e Marrëveshjes Maqedoni-Bullgari, ekuilibri i Ballkanit po ndryshon Marrëveshja për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim, të cilën javën e kaluar në Shkup e nënshkruan kryeministrat e Maqedoni
LSDM: Marrëveshja me Bullgarinë i jep fund izolimit të Maqedonisë “VMRO-DPMNE vazhdon me politikat e saj të izolimit, ndarjes, konflikteve dhe kërcënimeve nga armiqtë imagjinarë, me çka
Do të ndërtohet dhe modernizohet hekurudha me Bullgarinë "Memorandumin për zhvillim të hekurudhës që e kemi nënshkruar me Republikën e Maqedonisë është parakusht për rritje të q
Pas marrëveshjes me Bullgarinë, Ahmeti paralajmëron marrëveshje edhe me Athinën (FOTO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka vizituar sot Ambasadën e Bullgarisë në Maqedoni, ku është takuar me Amba
Ahmeti: Marrëveshja me Bullgarinë, arritje e madhe për integrimin e vendit Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka vizituat sot ambasadën e Bullgarisë në Maqedoni, ku është takuar me ambasadorin Ivan Pe
VMRO-DPMNE i kërkon LSDM-së të tërhiqet nga Marrëveshja me Bullgarinë VMRO-DPMNE kërkon që LSDM-ja të tërhiqet nga marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë, të cilën para dy ditëve e n
A po anashkalohet çështja shqiptare, duke u fokusuar tek marrëveshja me Bullgarinë? Nënshkrimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë shikohet nga këndvështrime të ndryshme nga
Franca përshëndet nënshkrimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Bullgarisë “Franca përshëndet nënshkrimin e Marrëveshjes së miqësisë, fqinjësisë së mirë dhe bashkëpunimit në mes të ish-Republikës
VMRO-DPMNE: Marrëveshja me Bullgarinë duhej të ishte më transparente VMRO- DPMNE-ja akuzon LSDM-në se për manipulim me opinionin dhe se nuk mund ta fshehë faktin që nënshkruan marrëveshje t
SHBA përshendësin marrëveshjen Bullgari-Maqedoni Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përshëndetur marrëveshjen për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë. “K
Sheqerinska-Karakaçanov: Bullgaria do të ndihmojë Maqedoninë në rrugën për në NATO Forcimi i marrëdhënieve të mira fqinjësore mes Maqedonisë dhe Bullgarisë janë të dobishme jo vetëm për dy vendet, por ed
Mogherini dhe Hahn përshëndesin nënshkrimin e Marrëveshjes Maqedoni-Bullgari Bashkimi Evropian ka përshëndetur nënshkrimin e Marrëveshjes dypalëshe për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim mes
Zaev: Gruevski ka dhënë kontribut në Marrëveshjen me Bullgarinë Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bullgarinë, Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se pas nënshkrimit
Nënshkruhet Marrëveshja për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë (FOTO) Në qeverinë e Republikës së Maqedonisë u nënshkrua Marrëveshja për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe B
Delegacioni bullgar mbërrin në Maqedoni, pritet me nderime të larta Delegacioni i lartë i Republikës së Bullgarisë i udhëhequr nga kryeministri, Bojko Borisov, ka arritur në oborrin e qeve
Kryeministri bullgar, Bojko Borisov për vizitë dyditore në Maqedoni Qeveria e Republikës së Maqedonisë dhe kryeministri Zoran Zaev, në dy ditët e ardhshme do të jenë nikoqir të delegacioni
Marrëveshja me Bullgarinë, dy nene kontestues Në marrëveshjen për miqësi dhe fqinjësi të mirë me Bullgarinë ekzistojnë aspekte problematike që nuk janë në favor të Ma
Zhbogar përshëndet arritjen e marrëveshjes së fqinjësisë së mirë Maqedoni-Bullgari Marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë është shembull si dy shtete munden vetë të zgjidhin një problem i cili ka
Zhbogar përkrah marrëveshjen për fqinjësi të mirë me Bullgarinë Ambasadori i Bashkimit Evropian, Samuel Zhbogar, në një intervistë për TV21 tha se nënshkrimi i marrëveshjes për fqinjës