999 rezultate për

bullgare

Kush është bukuroshja bullgare që futi në kurth avokatin e famshëm të Trump (FOTO LAJM) Ajo ishte thuajse e panjohur deri para se të merrte pjesë në filmin “Borat”. Aktorja bullgare Marina Bakalova ishte ajo
Arrestohet nga policia turku, tentoi të largohej me pasaportë bullgare Njw shtwtas turk,Ibrahim Yakar është kapur nga policia në Durrës. Mësohet se Yakar ishte me pasaportë bullgare, të ci
"Na e pushtuan bullgarët, maqedonasit e rumunët", festivali i RTSH-së nis me polemika (FOTO LAJM) Mbrëmë ka nisur festivali i RTSH-së dhe “ylli” i natës së parë ka qenë prezantuesja Alketa Vejsiu dhe këngëtarja Elvana
Koret raciste, legjenda e Bullgarisë nuk i mban dot lotët Legjenda e Bullgarisë, Hristo Stoichkov ka shpërthyer në lot ndërsa fliste në një studio, për abuzimet raciste të tifozë
Arrestohen babë e bir në Gjermani: Si i martonin shqiptarët me rumune dhe bullgare "për letra" Dy shqiptare, babe e bir dhe një grua rumune duhet te përgjigjen para Gjykatës së Lantdit në Frankfurt për shkelje të li
Dorëzimi i Selanikut nga gjenerali shqiptar: I mirë për grekët, i keq për bullgarët, tradhtar për osmanët Nga Arben Llalla Selaniku është kryeqendra e Greqisë së Veriut. Unë jetova dhe punova rreth 12 vite në këtë qy
Ushtria bullgare "pushton" Shkupin Një delegacion i lartë i Forcave të Armatosura të Republikës së Bullgarisë, i udhëhequr nga Shefi i Shtatmadhorisë gjene
Inspirim për të huajt, këngëtarët bullgarë vjedhin super hitin e Noizy-t dhe Varrosit (VIDEO) Në vitin 2018 dy reperët e njohur shqiptarë, Noizy dhe Varrosi sollën për publikun këngën “Meksikana”. Kënga e tyre u
Kore raciste ndaj Kosovës, Bullgaria rrezikon të luaj pa tifozë Thirrjet raciste në drejtim të Kosovës mund t’i kushtojnë shtrenjtë Bullgarisë. UEFA i ka nisur hetimet për këtë rast dh
Kapiteni i bullgarëve nuk përmbahet pas disfatës me Kosovën Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, i ka kritikuar ashpër bashkëlojtarët e tij më të rinj në moshë për disfatën me rezu
E TURPSHME/ Bullgarët thërrasin "vdekje shqiptarëve" gjatë stërvitjes së Kosovës Kosova ka zhvilluar nga ora 17:00 përgatitjet për ndeshjen e së hënës me Bullgarinë, por është dashur ta zhvillojnë atë
E "çmendi" modelja bullgare, djali vret familjen për të (FOTO LAJM) Vrau familjen e vet pasi u mori 200 mijë dollarë për të paguar marrëdhënien që kishte në internet me një modele erotike
Lëshohet alarmi, alienët po rrëmbejnë vajzat bullgare Gazeta bullgare “Telegraf” ka botuar si kryesor tregimin për rrëmbimet e supozuara të jashtëtokësorëve, të cilat, siç th
Trukonte ndeshje, Bullgaria përjashton skuadrën e njohur Federatës Bullgare e Futbollit ka përjashtuar skuadrën e FC Vereya e cila akuzohet për trukime të ndeshjeve. Skuadra
Autoritetet zbulojnë detaje të rendësishme mbi rrëzimin e avionit që vrau 4 bullgarë Avioni i vogël i tipit cesna P21ON i cili dje pasdite u rrëzua te Solunska Gllava me çka humbën jetën katër shtetas bull
Çudit këngëtarja e njohur: Si përfundova me gjoks bullgareje në Maqedoni (FOTO LAJM) Këngëtarja Rozana Radi ka rrëfyer historinë se si ka vendosur të zmadhojë gjoksin. Artistja ka folur hapur sesi e mor
FOTO EKSKLUZIVE/ Kosova shkëlqen në lojë por fiton vetëm një pikë ndaj bullgarëve Nga Ervin Shkulaku E pamposhtur në shtëpinë e saj dhe me një lojë të bukur Kosova edhe ndaj Bullgarisë nuk pës
Hashim Thaçin dhe të birin nuk e 'zë vendi' pas golit që pësoi Kosova (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është i pranishëm në stadiumin “Fadil Vokrri”, aty ku Kosova po përballen me Bullgar
I zbuluan lidhjen me një vajzë, reagon modelja shqiptare (FOTO LAJM) Ditën e djeshme u përhap lajmi se modelja, Gresa Hoti, dy muaj pas ndarjes nga menaxheri i vipave kishte gjetur dashurin
Bullgarët shtien në dorë komunikimet e shqiptarëve, shitet "Telekom Albania" Me një deklaratë zyrtare të OTE, që zotëron aksionet e Telekom Albania, u njoftua shitja e kompanisë së telekomunikacio