999 rezultate për

bulevardit

Basha futet në protestë, drejtohet te zyra e Ramës Teksa mijëra qytetarë janë mbledhur para selisë së kryeministrisë, lideri i opozitës Lulzim Basha ka nisur marshimin nga
Ndërtimi i Bulevardit të Ri, INUV dhe policia nisin prishjen e shtëpisë Fadromat e Inspektoriatit vendor të ndërtimit të mbështetur nga forca të policisë janë rikthyer herët mëngjesin e sotëm,
Hapet segmenti i dytë i Bulevardit të Ri në Tiranë Duke nisur nga sot, Bulevardi i Ri nga ish-Stacioni i Trenit deri te kryqëzimi me rrugët “Siri Kodra” dhe “Jordan Misja”
Nis ndërtimi i bulevardit të ri në Kashar dhe i rrugëve lidhëse me të Krahas Bulevardit të Ri te ish-stacionit të Trenit, edhe zona e Kasharit do të ketë shumë shpejt një bulevard, që do të
Mashtruan me apartamentet, arrestohen dy ndërtues Dy biznesmenë ndërtimi janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës. Arrestimi i tyre është bërë as denoncimit të ardhur
Kuksianët nuk heqin dorë, shkojnë në Kryeministri gjatë takimit të Ramës Ndërkohë që Shqipëria ka marrë lajmin e mirë për hapjen e negociatave, në burg vazhdojnë të jenë 11 kuksianë të burgosur
Kryebashkiaku Veliaj vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe për financime dhe investime në zonën e Bulevardit të Ri Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë të shkurtër në Emiratet e Bashkuara Arabe për të disku
Rama homazhe në Bulevard për 21 Janarin (FOTO LAJM) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka mbledhur në një përkujtimore familjarët e viktimave të 21 janarit të vitit 2011.
Bulevardi i Ri do të mbyllet me një shesh të ngjashëm me sheshin "Nënë Tereza" Punimet në segmentin e dytë të Bulevardit të Ri janë drejt fundit dhe shumë shpejt do të hapet për qytetarët. Kryeta
Betonohet Tirana: Dy kulla 20-katëshe afër Bulevardit të ri, një bllok i madh banesash tek Ali Demi Ndërtimi është kthyer sektori kryesor që po tërheq fondet e lira në ekonomi. Punimet janë rizgjuar vrullshëm në kryeqyte
Kjo është zgjidhja kandidatit të PDSH-së për rregullimin e bulevardit "Bllagoja Toska" Kandidati i PDSH-së për kryetar të komunës së Tetovës, Bardhyl Dauti, së bashku me kandidatët për këshilltarë komunal si
Parku Qendror i Bulevardit të Ri, Veliaj: Standard i ri i një testamenti urban Parku Qendror i Bulevardit të Ri do të jetë mushkëria e re e kryeqytetit, me një sipërfaqe 6 herë më të madhe se Parku R
Kryetari i Shkupit: Kemi bërë shumë projekte edhe për pjesët shqiptare të qytetit Në cdo dalje të tij para publikut kryetari i Shkupit Koce Trajanovski është lavdëruar për zgjerimin e bulevardit “Hristi
Një bionde dhe një brune sherr në mes të bulevardit (VIDEO) Dy vajza, njëra bionde dhe tjetra brune, duket se e kanë pësuar keq pasi janë zënë me njëra- tjetrën në zonën e korpusit
Përtej politikës, ja pesë fakte për Bulevardin e Ri (FOTO LAJM) Pasi kanë shtypur së bashku një buton të madh kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj kanë ndezur mbrëmjen
Hapja e bulevardit të ri, ja spektakli që nuk u pa mbrëmë (FOTO LAJM) Një spektakël i vërtetë fishekzjarresh shoqëroi ceremoninë e ndezjes së dritave në segmentin e parë të Bulevardit të Ri
Në 20 Qershor hapet segmenti i parë i Bulevardit të Ri Kur kanë mbetur vetëm shtatë ditë nga përurimi, segmenti i parë i Bulevardit të Ri të Tiranës është gati për t’u shfrytë
Rama thumbon keq demokratët: Çadra jepet me qera… (FOTO LAJM) Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” sot është zgjuar pa çadrën e opozitës e cila bashkë me demokratët bëri qëndresë për 90 di
Rama "tallet" me protestën e Bashës: Pamja e zbrazët e bulevardit më trishtoi Kryeministri Rama ka reaguar lidhur me për protestën e PD-së. Ai ka shkruar në “Facebook’ në rubrikën “Shënimi i Ditës”
Bashkia e Tiranës nis vendosjen e ndriçimit në pjesën e parë të Bulevardit të Ri Segmenti i parë i Bulevardit të Ri të Tiranës do të hapet në maj, si për kalimtarët, ashtu edhe për makinat. Kryetari i