999 rezultate për

bukurite

Njihuni me bukuritë e Brazilit (FOTO LAJM) Brazili është vendi më i madh në Amerikën e Jugut, i pasur me bukuri të shumta natyrore si dhe njerëzore. Porto de Ga
Panairi "Shqipëria turistike" që po mahnit edhe Zvicrën (FOTO LAJM) Shqipëria ka marrë pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit “Fespo 2019” në Zürich të Zvicrës, ku janë prezantuar buku
Gazeta zviceriane shkruan për bukuritë e Kosovës Shteti më i ri i kontinentit të Evropës ka lënë pas një luftë të përgjakshme. Kosovarët janë krenarë mbi atdheun e tyre
FT sjell bukuritë magjepse të bjeshkëve shqiptare (VIDEO) Financial Times ka shkruar një artikull për bukuritë natyrore të bjeshkëve në kufirin ndërmjet Kosovës, Shqipërisë dhe M
Sot është super sfida, por Ferguson e ka mendjen të shëtisë Çarshinë e Shkupit (FOTO LAJM) Shkupi këtyre ditëve është kryeqendra botërore e futbollit, në kryeqytetin tonë po qëndrojnë yje të futbollit botërorë,
Bukuritë shqiptare vazhdojnë ta mahnisin të huajt, gjërmanët “dashurohen” me Thethin dhe Valbonën Malet në Shqipëri ofrojnë pamje spektakolare për turistët të cilët janë të magjepsur pas natyrës dhe janë aventuristë.
Bukuritë natyrore të vendit më të izoluar në botë (FOTO LAJM) Sa herë që flitet për Korenë e Veriut, të gjithëve ju shkon ndërmend Kim Jong-un, raketat bërthamore dhe propaganda.
Këto janë bukuritë fantastike të Amerikës (FOTO LAJM) Amerika është një ndër vendet fatlume që natyra i ka falur vende mbresëlënëse. Ky shtet ka shumë parqe kombëtare të c
Njihuni me ishullin ku zhdukeshin njerëzit (FOTO LAJM) Ishulli Coiba, në Panama ëshytë një oishull me të gjithë bukuritë ai ka ujëra të kristaltë, rërë të bardhë dhe një pyll
Pogradeci dhe Korça më të bukura se kurrë (FOTO LAJM) Bukuritë e Shqipërisë janë vërtetë të mahnitshme. E për të thënë të vërtetën janë shumë, dhe çdo pjesë e saj krijon një
Aventurieri danez zbulon bukuritë e Malit të Sharrit (VIDEO) Mads Toubkal është një udhëtar danez dhe aventurier, i cili drejton projektin për aventurë Montem, në të cilën lë gjurmë
Hapet kampi informues për bukuritë e Kosovës Sot në parkun e Gërmisë, në shtëpizat e Qendrës Rekreative do të hapet kampi interaktiv, i cili do të bëjë të mundur inf
Futbollistët bavarezë shijojnë bukuritë e Barcelonës (FOTO LAJM) Pep Guardiola rikthehet në "Camp Nou", në stadiumin ku përjetoi aq shumë momente të bukura dhe ku fitoi gjithçka. Por vi
Bukuritë e ujëvarave të ngrira të Niagarës (FOTO LAJM) Moti ekstrem është shkaktari kryesor i problemeve për lëvizje, i cili sjell një sërë problematikash për jetën e njerëzve
Bukuroshet e Borussias shijojnë bukuritë e Stambollit (FOTO LAJM) Borussia Dortmund mori një fitore të rëndësishme në "Turk Telekom Arena" përballë Galatasaray me shifrat 0-4 dhe tashmë
Bukuritë shqiptare në fokusin e fotografëve amatorë (FOTO-LAJM) Për të gjithë ata që Shqipëria i frymëzon të fotografojnë, Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit ka lënë një hapësir
Bukuritë e Alpeve shqiptare (FOTO-LAJM) “Duv Summit Club” dhe ministria e Bashkëpunimit Ekonomik në Gjermani organizojnë një projekt i cili synon promovimin e t
Ambasadori italian shijon bukuritë shqiptare, rafting në kanionet e Skraparit (FOTO LAJM) Shqipëria ka destinacione shumë të bukura natyrore dhe turistike përgjatë të katërta stinët dhe këtë gjë e dinë shumë mi
Bukuritë e trashëgimisë kulturore shqiptare (FOTO-LAJM) DRKK e Vlorës ka zhvilluar inspektime në zonat e rendesishme të trashegimise kulturore si Porto Palermo, Kalaja e Himare
Blair shijon bukuritë e Mesdheut (FOTO-LAJM) I dërguari i paqes Tony Blair shëtit në një super jaht në Mesdhe, ndërsa perëndimi diskuton për sulmet ajrore në Siri.