999 rezultate për

bukurise

Tendencat e bukurisë që i kanë rezistuar kohërave (FOTO LAJM) Nuk është gjë e keqe të i përcillni tendencat e bukurisë, por kur ato dalin nga moda ju do të përfundoni me një masë të
3 trendet e bukurisë së vajzave që asnjëherë nuk dalin nga stili Moda shkon e vjen, por disa pamje klasike gjithmonë do të mbesin. Nuk është gjë e keqe t’i ndiqni trendet, por kur at
Mos i humbisni, 10 truket e bukurisë që nuk ua thotë njeri falas Çdo vajzë dëshiron të jetë e bukur dhe tërheqëse. Për fat të mirë, ju nuk keni nevojë të mburreni me produktet e shtrenj
Sherr mes femrash, njërës i bie foshnja dhe vdes (VIDEO) Një nënë nga Xhorxhia është akuzuar për vrasje pasi ka lëshuar rastësisht foshnjën e saj tremuajshe gjatë një grindje në
5 produktet e bukurisë që të gjitha gratë i përdorin gabim Kjo ndoshta ka ndodhur me ju, që produktet e bukurisë nuk ju kanë dhënë efektin e kërkuar. Por kjo nuk ka ndodhur sepse
Nga kontrolli i nyjës së këmbëve e deri te sytë, kështu zgjidhej dikur Miss-i (FOTO LAJM) Bukuria ka marë gjithmonë vëmendje. Konkurset e bukurisë si për vajza ashtu edhe për djem vazhdojnë zhvillohen tashmë në
Kush është bukuroshja që rrëmbeu kurorën e "Miss Shqipëria 2019" (FOTO LAJM) Mbrëmjen e kaluar në Libohovë u organizua konkursi i bukurisë “Miss Shqipëria 2019”. Qindra banorë të zonës dhe jo vetëm
Një zhgëjnim total: Mbretëresha e bukurisë harron të bëjë make up dhe photoshop (FOTO LAJM) Kylie Jenner mbretëresha e bukurisë, u pa të martën pa asnjë make-up … dhe asnjë filtër. 21-vjeçarja kishte një pamje
E dashura e lojtarit të Liverpulit shfaqet me shoqet në det (FOTO LAJM) Pierre Edwards tregoi format e saj në një bikini të vogël të verdhë. Ajo shihet duke kërcyer në një jaht me shoqet e
10 femrat më të bukura në botë sipas shkencës (FOTO LAJM) Shkenca ka folur shpesh për bukurinë; tiparet që meshkujt e kanë të vështirë t’i rezistojnë, portretet e paharrueshme ap
Këto janë modelet më të suksesshme, të cilat nuk pajtohen me standartet e zakonshme të bukurisë (FOTO LAJM) Sa herë që mund të përmendim fjalën modele, na krijohet imazhi i një femre të bukur. Me trup të hollë, elegant e delikat
Vitamina E, sekreti i bukurisë dhe jetëgjatësisë Vitamina E është një vitaminë tejet e rëndësishme e cila luan role shumë thelbësore për shëndetin e njeriut. Ajo ësht
Sidrit Bejleri publikon klipin e këngës "Yll i bukurisë" (VIDEO) Këngëtari Sidrit Bejleri ka publikuar sot klipin e këngës së tij më të re. Bëhet fjalë për një nga këngët e albumit “Pat
Saranda, qyteti i bukurisë së kaltër Reportazh/ nga Fatbardha Bushi Dalëngadalë dita niset për në drejtim të qytetit të Sarandës. Zgjohet e rra
Truket e bukurisë që janë shumë të çmendura për të qenë të vërteta! (FOTO LAJM) Shpesh herë bukuria kushton! Ne ju sjellim një listë të gjërave që janë të çmendura dhe ndoshta të rrezikshme për shë
I gjithë sekreti i bukurisë qëndron tek vaji i kokosit Vaji i kokosit mund të trajtoj aknet, të heq ‘makeup’-in dhe t’i jap lëkurës suaj shkëlqim dhe butësi. Këtu mund të
Valbona Selimllari pa make up vërteton që është mbretëreshë e bukurisë (VIDEO) Edhe pse ka kaluar moshën 40 vjeçe ajo ka freskinë e një 20 vjeçareje dhe bukurinë e përhershme që të mahnit. Bëhet fjal
Ikona e bukurisë shqiptare shfaqet në Parlament Valbona Selimllari është cilësuar gjithmonë, nga viti 1992 si ikona e bukurisë shqiptare. Dhe pavarësisht viteve, Val
Gabimi që bëjmë me maskat e bukurisë Tashmë, maskat e bukurisë kanë hyrë në stilin tonë të përditshëm të jetesës.Produktet natyrale që i janë shtuar tregut,
Kush e shpiku selfie-en? E çuditshme, por e ka shpikur kjo zonjë e parë Jackie Kennedy konsiderohet si një nga ikonat e bukurisë . Edhe pse kanë kaluar thuajse 60 vite kur Jackie Kenndey i