999 rezultate për

bukes

Shkoi deri në Egjipt, burri provon bukën e bërë me maja 4500-vjeçare Disa individë fatlumë e provuan vetë se ç’do të thotë të shijosh historinë: ata kanë shijuar një bukë të bërë me një maj
Shtrenjtohet çmimi i bukës, duhanit dhe mishit Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar "Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit" (IHÇK) për muajin
Efektet surprizuese të sodës së bukës për flokët, lëkurën dhe shëndetin e përgjithshëm Pjesa më e madhe e njerëzve në ditët e sotme, nuk i marrin edhe aq shumë në konsideratë vlerat e sodës së bukës. Megjith
Soda e bukës, ja çfarë përfitimesh keni prej saj në shëndet Soda e bukës është një përbërës të cilin e mbajmë në dollapin e ushqimeve dhe e përdorim vetëm për kuzhinë. Por jo, përd
Mrekullitë e sodës së bukës Shpesh dëgjojmë njerëzit tek thonë se nuk bëjnë dot pa sodën e bukës. Kjo, për shkak të mrekullive që bën kjo substancë.
Mielli serb zëvendësohet me grurë, po dominon tregun shqiptar të bukës Importet e miellit me origjinë nga Serbia po zëvendësohen me grurë, ndërkohë që fabrikat vendase të blojës kanë nisur të
Mjaft bukës, gluteni shkakton depresion dhe lodhje Gluteni mund të shkaktojë depresion dhe lodhje te njerëzit më shumë se sa probleme të stomakut, sipas një studimi. Shken
Receta popullore për të shëruar thembrat e çara Keni probleme me thembrat e këmbëve dhe nuk po gjeni dot shërim. Nëse përdorni sodën e bukës, lamtumirë thembra të cacra
Vriten 19 protestues për çmimin e bukës Një valë protestash masive ka shpërthyer në Sudan këtë të enjte, ku shkaku ishte rritja e çmimit të bukës. Nga kjo p
Gjobiten disa furra, paturpësisht rritën çmimin e bukës Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për taksën ndaj produkteve të Serbisë, ka filluar inspektimi i furrave të bukës në K
A po bëhet ndonjë kurth në favor të Serbisë? Edhe në Gjilan rritet çmimi i bukës Pas rritjes së çmimit të bukës në disa komuna të Kosovës edhe në Gjilan që nga sot buka është bërë 0,40 cent. Këtë e
Përdorimet e paimagjinueshme të sodës së bukës Një kuti me sodë buke kushton shumë lirë, duke e bërë kështu njërin prej materialeve më të lira të kuzhinës. Përveç q
Larg kremrave, ky produkt shtëpiak shëron thembrat e çara Keni probleme me thembrat e këmbëve dhe nuk po gjeni dot shërim. Nëse përdorni sodën e bukës, lamtumirë thembra të cacra
Për vite të tëra hëngrëm bukë të prerë, sot Shoqata thotë se e kemi ngrënë me mikrobe (VIDEO) Shoqata e Prodhuesve të Bukës Shqipëri rekomandon që buka të mos shitet më e prerë në feta, siç jemi mësuar ta marrim at
Buka e prerë hiqet nga qarkullimi, mësoni arsyet Ata që janë mësuar ta marrin bukën të prerë në dyqanet e prodhimit të saj duhet të përgatiten të heqin dorë nga ky shërb
Pronarët e furrave duan të fitojnë sa më shumë, kërcënojnë me rritjen e çmimit të bukës Prej 15 vitesh, Euglen Mërkuri operon në tregun e prodhimit të bukës, ndërkohë që së fundmi ka zgjeruar biznesin edhe me
Vlerat befasuese për shëndetin të kores së bukës Një herë e një kohë, një nga këshillat e përsëritura të gjysheve të zonave të veriut të Shqipërisë ishte që fëmijët duhe
Rritet me 10 lekë çmimi i bukës në Elbasan Prej disa ditësh një byrek në qytetin e Elbasanit nuk kushton më 30 lekë. Furrat e bukës dhe byrektoret kanë rritur m
Efekti fantastik i sodës së bukës mbi dyshekun ku flini A e dini që në dyshekun e krevatit tuaj gjenden miliona qeliza të vdekura të lëkurës, pluhur dhe mola?! Nuk ka njeri
Soda e bukës kundër artritit, si ta përdorni! Konsumimi i një solucioni me sodë buke mund të lehtësojë artritin, sugjeron një studim i ri. Ky përbërës kryesor i kuzhi