999 rezultate për

buka

Mos blini bukë të prerë, rreziku është i madh Kemi hyrë në sezonin e temperaturave të larta dhe ndërkohë jemi dhe në kushtet e ekzistencës së virusit COVID-19 në të
ZYRTARE/ Arsenali "blindon" talentin Saka Arsenali ka njoftuar se i riu Bukayo Saka ka nënshkruar një zgjatje të kontratës afatgjatë. Saka ka qenë një nga inte
Truku që shndërron çdo bukë të bardhë në ushqim tepër të shëndetshëm Pra, këtë truk mund ta përdorni në cilëndo bukë të gatuar, nga buka shtëpiake deri te buka e blerë në shitore… Buka e
COVID-19/ Nga buka tek frutat dhe ushqimet e paketuara, ja ç’duhet të bëni pasi i blini Agjencia Franceze e Shëndetit dhe Sigurisë në Ushqim, Mjedis dhe Punë ka dhënë rekomandime për ushqimin, blerjen dhe pas
A mund të përhapet nga buka koronavirusi? Mjeku i njohur jep përgjigjen Mjeku Pëllumb Pipero i është përgjigjur disa prej pyetjeve më të zakonshme që bëhen në lidhje me koronavirusin. I ftu
A shtojmë me të vërtetë peshë nga buka e bardhë? Koha e fundit buka është menduar të jetë e dëmshme për shëndetin. Kjo mbështetet nga fakti që shitjet e bukës janë ulur
Marsela Çibukaj: Ju tregoj se si humba 40 kilogramë në një vit (FOTO LAJM) Këngëtarja Marsela Çibukaj ka rrëfyer në një interviste për Living, sesi humbi 40 kg për një vit, duke shtuar se është k
Kujdes nga buka e bardhë dhe ushqimet me sheqer! Gratë e vjetra që hanë shumë ushqime me sheqer dhe bukë të bardhë janë më shumë të prirura të preken nga insomnia (pagju
Thuhet se sjellin ters, shmangni këto ushqime në darkën e Vitit të Ri Teksa po mirëprisni Vitin e Ri në familje, vazhdon të gëlojë pyetja "e shekullit': çfarë do të gatuani për të ngrënë.
Pse buka e thekur është mjaft e shëndetshme për organizmin tonë Buka e thekur është mjaft e shëndetshme për organizmin tonë, dhe më poshtë do të keni 54 arsye shumë të forta për ta kon
Buka e misrit, dobitë shëndetësore që vijnë nga konsumimi i saj Misri vazhdon të jetë numër një për të mbajtur konstant nivelin e kolesterolit në gjak, pasi ul ndjeshëm nivelin e yndyr
Shtrenjtohen buka, duhani dhe mishi në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin
"Buka e zezë më rriti gjoksin", modelja amerikane tregon sekretin (FOTO LAJM) Duket se buka e zezë me të vërtetë bën magji. Modelja amerikane, Ireland Baldwin, ka thënë se buka e zezë i ka ndihmu
Bukë e bardhë apo e zezë, cila është e duhura për ju Bukë të bardhë apo të zezë?! Dilema që na tundon ccdo ditë teksa ndodhemi në furën e bukës. Nëse keni pyetur se cila
Ceka mallkon: Ju vraftë Zoti, ju qërrofshin sytë dhe zëntë buka fëmijëve po votuan në 30 qershor (VIDEO) Ish-kreu i Aleancës Demokratike dhe një prej figurave kryesore të politikës post-komuniste, Neritan Ceka, ka shpërthyer
Del letra e diktaturës, si drejtori komunist torturonte të burgosurit (FOTO LAJM) Vuajtjet e shqiptarëve në burgjet e komunizmit kanë qenë aq të mëdha sa vështirë se ka njeri ti përshkruajë, veç atyre q
Mos e thekni shumë bukën, shkakton kancer Thekja e bukës mund të duket gjëja më e thjeshtë në botë, por nuk është pikërisht ashtu. Ekspertët kanë dalë tashmë në p
Buka dhe djathi po vrasin shqiptarët Me ligj edhe buka edhe djathi që shiten në treg duhet të kenë një etiketë ku të shënohen të gjithë përbërësit. Por n
E shkakton edhe buka që hamë, çfarë është sëmundja e Celiakisë? Sëmundja e Celiakisë shkaktohet nga gëlltitja e glutenit, që është një kompleks i proteinave të patretshme në ujë që ndo
A po bëhet ndonjë kurth në favor të Serbisë? Edhe në Gjilan rritet çmimi i bukës Pas rritjes së çmimit të bukës në disa komuna të Kosovës edhe në Gjilan që nga sot buka është bërë 0,40 cent. Këtë e