999 rezultate për

bujqit

Kosova në krizë për grurë Gruri vendor po i mungon tregut edhe pse toka e plleshme bujqësore nuk mungon. Një ndër arsyet e këtij deficiti janë edh
Kuvendi miraton ndryshimet në ligjin e bujqësisë, ofron naftë të lirë për bujqit Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar disa ndryshime dhe plotësime të pesë ligjeve të sferës së bujqësisë, që kanë të bëjnë m
Padi për dy persona, kanë mashtruar bujqit tetovarë SPB Tetovë ka ngritur një padi penale kundër P.K.(31) nga Shkupi dhe Z.S.(55) nga fshati Ratae, Tetovë, për shkak të ekz
Vodhën 8.000 euro, dy tetovarë mashtruan për vite bujqit SPB Tetovë ka ngritur një padi penale kundër P.K.31 vjeç nga Shkupi dhe Z.S.55 vjeç nga fshati Ratae, Tetovë, për shkak
Bllokohet rruga Rosoman – Prilep, bujqit protestojnë Rruga rajonale Rosoman – Prilep afër tregut në Rosoman mëngjesin e sotëm nga ora 09:45 është bllokuar nga ana e bujqve,
Gruri serb dhe rus "vret" bujqit në Kosovë Çmimi i ulët grurit dhe sasia e madhe e importit nga vendet e rajonit, ka detyruar prodhuesit bujqësorë në Kosovë t’i zv
Thaçi krenohet me bujqit dhe Ulpianën (FOTO LAJM) Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ndihet krenar me bujqit e Kosovës. Ai në profilin e vet në Faceb
BDI organizoi debat për bujqësinë: Programi ynë, real (FOTO LAJM) Departamenti për bujqësi dhe blegtori pranë Bashkimit Demokratik për Integrim, sot organizoi debat me temë "Bujqësia dhe
BDI: Lidhja e industrisë me blegtorët dhe bujqit, një hallkë e fortë Në vazhdën e promovimit të politikave në sferën e bujqësisë dhe informimit të bujqëve dhe blegtorëve me lehtësitë që u m
BDI organizoi debat me bujqit e Pollogut Përfaqësues të pushtetit qendror dhe lokal nga radhët e BDI-së, sot në Qendrën për Kulturë në Tetovë zhvilluan debat me
Orav: Kujdes me fondet e BE-së (VIDEO) Opozita akuzoi sot ministrin e bujqësisë Mihail Cvetkov për keqpërdorim të fondeve IPARD. Lidija Dimova pyeti ministrin
Bujqit paralajmërojnë protestë nëse nuk shpërndahen subvencionet Kryesia e Federatës Sindikale të Bujqve të Kosovës paralajmëron protestë për muajin shtator. Përmes një deklarate për me
VV: Bujqit e Prishtinës të lënë në mëshirën e fatit Aktivistë të Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë kanë qëndruar sot, më 12 shtator 2013 në fshatin Barilevë. Sh
LDK: Me ndërprerjen e ujit, qeveria dëmton bujqit LDK shpreh shqetësimin e saj me neglizhencën e Qeverisë Thaçi dhe të Ministrit Stavileci me gjendjen e krijuar në fshatr
Bujqit të aplikojnë për mjetet e IPARD Zëdhënësi qeveritar Aleksandër Gjorgjiev ka thënë se qeveria vendosi që Agjencia për Përkrahje Financiare të Bujqësisë d
"Bashkohen" bujqit e Kosovës Kuvendi Zgjedhor për Konsolidimin e Shoqatave Bujqësore në Nivel Nacional ka promovuar të shtunën shoqatën bujqësore, Ba
Arifi ne takim me bujqit Sot, kandidatja për kryetare të Tetovës, Teuta Arifi zhvilloi takim me bujqit e Reçicës së Madhe dhe bujqit e Xhepçishti
Thaçi korr të mbjellat (FOTO-LAJM) Kryeministri Thaçi në emër të Qeverisë ka përgëzuar të gjithë fermerët e Kosovës, dhe i ka uruar ata për një sezon të su