999 rezultate për

bujqesia

Skema e TVSH: Si po groposet bujqësia dhe industria e qumështit Ndryshimi i skemës së TVSH-së për fermerin po vë në ngërç të gjithë industrinë agropërpunese në vend. Ndonëse jemi ndër
Moti ekstrem rëndoi ndjeshëm xhepat e shqiptarëve Ritmi i rritjes së çmimeve të frutave shënoi rekord në muajin nëntor. Sipas INSTAT, çmimi i frutave në muajin e kaluar s
Panariti: Bujqësia ka rritje, mbështetini fermerët me kredi Në kuadër të Muajve të Bujqësisë, Ministri Panariti priti sot për një mëngjes pune, përfaqësues të institucioneve financ
Rama me fermerët në Peqin: S'kemi të ardhura nga bujqësia, shkak kanalet e bllokuara Kryeministri Rama, nga mbledhja me fermerët në Peqin, ka shpalosur projektin për përmirësimin e infrastrukturës së qytet
Bujqësia, Vasili letër Ramës dhe Ahmetaj Kreu i grupit parlamentar i LSI, Petrit Vasili, i ka dërguar sot një letër kryeministrit Rama dhe ministrit të Financave
Ja 10 vendet më të varfëra në Europë, Kosova e treta (FOTO LAJM) Kosova është shteti i tretë më i varfër në Europë pas Moldavise dhe Ukraines. Shqiperia vjen pas saj, ndersa Maqedonia k
Rama: Përballja me krizën, sfidë për çdo politikë Kryeministri Rama, gjatë një konference të organizuar nga Banka e Shqipërisë ka deklaruar se përballja me krizën e fundi
Mustafa në Gjakovë: Bujqësia, prioritet mbi prioritetet Kryeministri Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Bujqësisë Memli Krasniqi, dhe ai i Financave, Avdullah Hoti, vizito
Rama: Bujqësia jo lëmoshë, por nxitje e sipërmarrjes Kryeministri Edi Rama është shprehur sot se bujqësia nuk është një lëmoshë për mbijetesë por një nxitje e vlerave të fsh
Rama në Berat: Nga bujqësia e mbijetesës tek bujqësia e zhvillimit (FOTO-LAJM) Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti zhvilluan
Gruevski propozon qeverinë e re Kryeministri Nikola Gruevski ka dorëzuar sot në parlament propozimin për qeverinë e re dhe programin qeveritar për qever
Haradinaj: Bujqësia, burim i zhvillimit ekonomik në Kosovë Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj vizitoi sot një serrë moderne të permimeve në fshatin Nëp
Meta në Lushnje: Bujqësia të ndahet nga klientelizmi Kryetari i Kuvendit Ilir Meta shprehu sot mbështetjen për prodhuesit dhe eksportuesit e prodhimeve bujqësore. Gjatë një
Panariti fton donatorët për investime Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave z. Edmond Panariti i bëri thirrje investitorëve të o
Bujqësia ka nevojë urgjente për reforma Kryetari i Kuvendit Ilir Meta u shpreh sot se Shqipëria e sotme nuk është vendi i mundësive ideale pasi ka ende shumë mu
USAID ofron mbështetje për qeverisjen e mirë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe shefja e Misionit të USAID-it në Kosovë, Maureen Shauket, nëns
Rama: Bujqësia në Shqipëri, mesjetare Fshati shqiptar është si në mesjetë dhe do të vijojë të mbetet në atë gjendje nëse nuk kryhen reforma që do ta transform
Rama: Bujqësia si në mesjete, qeveria e ktheu Shqipërinë si Afrika Deklarata e kryeministrit Sali Berisha mbi projektet e qeverisë për bujqësinë dhe fermerët shqiptarë janë komentuar nga
Bujqësia, Berisha: Më shumë investime në 2012 Një nga prioritetet e shpalosura nga qeveria shqiptare për vitin 2012 do të jetë edhe sektori i bujqësisë. Gjatë mbledhj
Berisha inaguron fillimin e punës në Cakran (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit Sali Berisha ka inaguruar fillimin e punimeve në rrugën qe lidh 13 fshatra te komunës Cakran me qy