999 rezultate për

bujanocit

Ministrja serbe: Gent Cakaj s’mund të shpallet qytetar nderi në "territorin tonë" Ministrja e Administratës Publike dhe Vetëadministrimit Lokal, Marija Obradoviç, gjatë një paraqitje në seancën e sotme
Çfarë po kurdis Serbia në Bujanoc? Gjende predha dhe armatime të tjera Mediat serbe raportojnë për gjetjen e një arsenali të vërtetë ushtarak më datë 14 nëntor në territorin e Bujanocit.
Provokojnë serbët, shkojnë te shqiptarët dhe bërtasin "Kosova, zemra e Serbisë" Serbët që jetojnë në pjesën lindore të vendit, përkatësisht në Luginën e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, dinë shumë
Bujanoci nderon ish-truprojen e Kallashit që ka 150 vepra penale (FOTO LAJM) Me 150 vepra penale që rëndojnë mbi Dibran Hoxhën të njohur si “King Kobra”, kryetari i kuvendit të Bujanocit, Adnan Sal
Titujt e gazetave serbe: Shqiptarët sfidojnë Beogradin, valvisin flamujt në Preshevë e Bujanovc Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valvitet flamu
Realizohet vizita e parë në Luginë e Qeverisë Haradinaj Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, ka realizuar sot vizitën e tij të paraparë në komunën e Bujanocit. R
Ministri Tahiri viziton Luginën e Preshevës Ministri i Drejtësisë së Kosovës, Abelard Tahiri sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Luginën e Preshevës. Fillim
Ngjarje e rëndë në Bujanoc, makina përplas për vdekje një fëmijë me biçikletë (FOTO) Një aksident fatal ka ndodhur të dielën pasdite në rrugën Lucane – Oslare në komunën e Bujanocit, ku një makinë ka përpl
Bie numri i nxënësve në Luginë të Preshevës Për shkak të situatës së rëndë ekonomike, shqiptarët në Luginë të Preshevës, çdo ditë e më tepër po janë më të paktë në
Gjendet një foshnje e vdekur në fshatin Bilaç të Bujanocit Në Bilaç afër Bujanocit, janë gjetur eshtrat e një foshnjeje të vdekur. Sipas burimeve jo zyrtare fëmija pa jetë i gje
Ushtria serbe largon nga fshati i Bujanocit përmendoren me emrat e policëve serbë Siç ka mësuar jozyrtarisht BujanociNet nga dëshmitarët okularë, gjatë ditës së sotme ushtria serbe ka kryer disa punime
19 vjeçari nga Kumanova humb jetën në një aksident në Bujanoc Një 19 vjeçar, shtetas i Maqedonisë ka humbur jetën aksidentalisht në afërsi të Bujanocit, ndërsa 21 vjeçari tjetër ka m
Të shtëna armësh në Bujanoc Sipas informacioneve të para që kanë arritur në redaksinë e BujanociNet, në fshatin Verban të komunës së Bujanocit, sot
Ja si u përball UÇPMB-ja me policinë serbe 14 vjet më parë (FOTO LAJM) Gjatë vitit 2000 dhe gjysmës së parë të vitit 2001, territoret e komunës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit u bënë fu
Mërgimtarët nga Tetova aksident në Bujanoc, një i vdekur Një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur në një aksident rrugor të ndodhur mbrëmjen e djeshme në afërsi
Të rinjtë e Bujanocit që refuzojnë ushtrinë paditen nga Serbia Autoritetet serbe kanë ngritur padi penale ndaj të rinjve shqiptarë të Luginës së Preshevës të cilët refuzojnë shërbimin
Dëmtohen varrezat shqiptare në Bujanoc Mëngjesi i sotëm i ka gjetur të dëmtuara varrezat e shqiptarëve në fshatin Osllarë të komunës së Bujanocit. Rrënimin e p
Arrestimet, protestuesit dënojnë terrorin serb (VIDEO) Banorët shqiptarë të Bujanocit të Luginës së Preshevës protestuan të shtunën kundër arrestimeve të bëra një ditë më parë
FDBK dënon dhunën e Beogradit ndaj qytetarëve të Bujanocit Fronti Demokratik për Bashkim Kombëtar (FDBK) vlerëson se, ekspedita ndëshkuese e Xhandarmërisë së Serbisë, mbi shqiptar
Bujanoci nuk do të ketë rrugë me emra të shqiptarëve Ministri i vetadministrimit lokal dhe i çeshtjeve për pakicat Milan Markovic ka anuluar vendimin e Kuvendit Komunal të B