999 rezultate për

bujĂn

Fyen shqiptarët, nuk shfaqet në Bujanovc filmi ruso-serb për luftën e 1999 Filmi “Ballkan Border” prodhim serb-rus, që realizuesit pretendojnë se është bazuar në ngjarjet e luftës së fundit në K
Kroati tërbon serbët: Më mirë një ditë në Kosovë, sesa 1000 në Serbi (FOTO LAJM) Gazetari dhe prezantuesi i njohur kroat, Velimir Bujanec, duke se e ka shijuar jashtëzakonisht shumë vizitën e tij në Ko
Plagoset me armë e reja shqiptare në Bujanovc Një vajzë shqiptare me inicialet A.A në moshën 20 vjeçare është plagosur me armë zjarri në fshatin Luçan. 20 vjeçarj
Provokojnë serbët, shkojnë te shqiptarët dhe bërtasin "Kosova, zemra e Serbisë" Serbët që jetojnë në pjesën lindore të vendit, përkatësisht në Luginën e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, dinë shumë
Maqedonia njeh Bujanocin si Republikë e Kosovës Goran Stevanofiq nga fshati Zhbevac në Bujanoc, u shokua kur në dokumentin e vdekjes së babait të tij, e pa të shkruar s
Bërnabiq ka një lutje për Hashim Thaçin Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka kërkuar nga, siç i ka quajtur ajo, autoritetet e pushtetit të përkohshëm në Pri
Bujanoci nderon ish-truprojen e Kallashit që ka 150 vepra penale (FOTO LAJM) Me 150 vepra penale që rëndojnë mbi Dibran Hoxhën të njohur si “King Kobra”, kryetari i kuvendit të Bujanocit, Adnan Sal
Kurti kërkon që Presheva, Medvegja dhe Bujanoci t'i bashkohen Kosovës Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se nuk bënë të kryhen pazare për korrigjimin e kufijve në mes K
LDK nuk do t'i braktisë shqiptarët në Serbi Kryetari i Grupit Parlamentat të LDK-së, Avdullah Hoti, ka takuar sot Kryetarin e PDSH-së, Ragmi Mustafa me bashkëpunëto
Kurti: Ja si po mashtrohet me idenë e shkëmbimit të territoreve Idetë që po plasohen në opinion për shkëmbim të territoreve apo korrigjim të kufijve janë mashtrime të reja, tha lideri
Serbia nuk shqetësohet, edhe një politikan kosovar e ndalon në kufi Kryetari i Partisë Liberale të Kosovës, Skender Gashi nuk u lejua të hyjë sot në Serbi, nëpërmjet pikës kufitare tek “Dh
Serbët e dehur sulmojnë shqiptarët në Bujanovc Provokimet nga serbët ndaj shqiptarëve në Bujanoc vetëm po rriten, kjo pasi qindra maturantë ditë më parë në mënyrë të o
Serbët nuk ndryshojnë, maturantët shkojnë te shqiptarët dhe këndojnë për Kosovën Një grup i maturantëve serb të shkollës së mesme “Sveti Sava” në Bujanoc kanë festuar përfundimin e vitit shkollorë në s
Daçiç: Kosova ta harrojë Preshevën dhe Bujanovcin Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka komentuar deklaratat e krerëve shtetërorë të Kosovës në të cilat ata, sipas tij
Bujanoci dhe Likova me projekte të përbashkëta Kryetari i komunës së Bujanocit, ka realizuar një takim me Kryetarin e Komunës së Likovës, Erkan Arifi, për të filluar b
Titujt e gazetave serbe: Shqiptarët sfidojnë Beogradin, valvisin flamujt në Preshevë e Bujanovc Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valvitet flamu
U shtir si Ardit Gjebrea e i mori 2 mijë euro, mashtruesi kërkon falje live Një histori gati e çuditshme është zhvilluar sot në spektaklin “E diela shqiptare” ku një grua ka denoncuar se si është
Ai studioi në Tiranë e ajo në Prishtinë, historia e suksesit e shqiptarëve që emigruan në Evropë Bujar Sopi dhe Bujana Batusha janë mjekë që punojnë në dy klinika të ndryshme në Cyrih. Por në rrugën e tyre deri në kët
Qeveria e gëzon Tahirin, jep para për rinovimin e një shkollë në Bujanoc Qeveria e Kosovës ka vendosur sot që të ndajë 40 mijë euro për renovimin e një shkolle në Bujanoc. Kërkesa për këtë k
Tahiri frymëzohet nga vizita në Luginë, kërkon të rinovojë një shkollë në Bujanoc Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka njoftuar se do t’i kërkojë Qeverisë së Kosovës ndarjen e 40 mijë eurove për re