999 rezultate për

bufon

Buffon kërkon portën, Areola-Trapp kundërshtarë të vështirë Në më pak se dy muaj Gianluigi Buffon i ka fituar të gjitha zemrat e tifozëve parizienë me thjeshtësinë, këshillat dhe b
Buffon reagon pas paralajmërimeve të trajnerit të PSG Buffon nuk ka bërë një paraqitje shumë të kënaqshme me klubin e PSG dhe ditën e djeshme trajneri i kësaj skuadre, Thomas
Tifozët protestojnë para lojtarëve të Juventusit: Shtrëngoni by… (VIDEO) Juventusi do të vizitojë të shtunën Interin, në një tjetër “finale” që do të përcaktojë fatet e të dyja skuadrave. T
E gjithë stadiumi e vërshëlleu, ndërsa Buffon duartroket (VIDEO) Një gjest fantastik, ka ndodhur në momentin e këndimit të himneve, pak çaste përpara fillimit të takimit mes Italisë dhe
Buffon: Tashmë duhet të japim një përgjigje përballë Shqipërisë Pikërisht pak para se t'i japë fund karrierës së tij, Bufon përballet me një ndër sfidat më të mëdha, sepse Italia rrez
Performanca ndaj Italisë tregoi se Buffon duhet ti lirojë vendin Donnarummas Humbja ndaj Span jës, por ende jo matematika, detyron Italinë të planifikojë fitore në ndeshjet e mbetura dhe “play-off”
Dy penallti në dy javë, VAR i kthehet në makth Juventusit (VIDEO) Përdorimi i teknologjisë në Serinë A ka sjellë ndryshime të mëdha dhe këtë po e kupton më mirë Juventusi, i cili në dy j
Befason De Biasi, ja kë votoi për lojtarin më të mirë në FIFA Mbrëmë në Zyrih u shpërndanë çmimet për më të mirët në vitin 2016 në futboll. Ndërmjet votave të trajnerëve për futbolli
Buffon dorëzohet: Neuer nuk krahasohet me një plak si une Finalja e parakohshme Itali-Gjermani po afron, teksa në fushë do të zbresin dy portierët më të mirë në botë, Manuel Noje
Buffon: Ja kur do t'i varë 'këpucët në gozhdë' Gianluigi Buffon nuk ka ndërmend që të tërhiqet nga futbolli, madje ai ka rrëfyer se ka një objektiv të qartë. Gardiani
Bufon sërish baba, por tani me një gazetare (FOTO LAJM) Tani nuk ka asgjë për të fshehur, barku i Ilaria D'amico flet vet. Gazetarja e Sky-it është shtatzënë me portierin e Juv
Buffon dhe Casillas, luajnë përballjen e fundit ... Të dy janë ndër portierët më të mirë në botë të të gjitha kohërave. Buffon dhe Casillas kanë qenë legjendat e këtyre klu
Vidal mesazh Buffonit: Shihemi në finale Entuziazmi i Arturo Vidal, pas kualifikimit në 1/8 e Botërorit është legjitim, sepse Kili i tij shfaqi njëpotencial të j
Xhanluixhi Bufon i trembet më shumë Milanit se Napolit Për kapitenin e skuadrës së Juventusit dueli për titull ende nuk është mbyllur, por më shumë sesa Napolit, Xhanluixhi Bu
5 pretendentët për fitimin e Serie A (FOTO LAJM) Juventusi do të debutojë në sezonin e ri të Serisë A pa portierin Gigi Buffon. Numri një nuk do të jetë në dispozicion t
Gabimi me Leçen? Doja të qaja Tashmë është kampion i Italisë me Juventusin e tij, megjithatë ai e kujton ende si një makth takimin me Leçen. Xhixhi Bu
Pirlo rikthehet, Bufon jo Andrea Pirlo është riaftësuar dhe është në gjendje për të luajtur për Itali
Bufon ne drejtim te Premier Liges Juventusi ka vendosur të shesë portierin më të mirë italian, Gianluigi Buffon, në drejtim
Bufon beson se Italia e rifiton Kupen e Botes Endrra e Bufonit, por edhe ajo e të gjithë lojtarëve të tjerë të Marçelo Lipit, &eu
Bufon: Mos na masakroni! Xhanluixhi Bufon rebelohet menjëherë pas sulmeve të mediave italiane ndaj humbjes 1-0 nga Egjipti. ‘