999 rezultate për

buffon

Formacionet zyrtare, Juventus-Verona Juventus ditën e shtunë pritet të luaj ndeshjen e fundit për këtë sezon. Kjo përballje nuk ka ndonjë peshë të madhe p
Ja çfarë shkruan Buffon në letrën prekëse për tifozët e Juventus Buffon ka edhe një ndeshje për të luajtur me "Bardhë e zinjtë" përpara se të largohet përfundimisht. Në prag të largi
Man City dhe Liverpooli duan Buffon me çdo kusht Pas largimit nga Juventus, Gianluigi Buffon ka kërkuar disa ditë kohë për të vendosur se çdo të bëjë me të ardhmen e t
Gianluigi Buffon i kërkon falje arbitrit anglez Gigi Buffon i ka kërkuar falje për fjalët e ashpra për gjyqtarin e takimit, Michael Oliver, pasi akordoi penallti për Re
Presidenti i Juventus-it tregon kapitenin e ardhshëm Pas konfirmimit të tërheqjes së Gianluigi Buffon nga futbolli duke i dhënë lamtumirën Juventusit pas 17 vitesh, një tjet
Buffon jep lamtumirën pas 17 vitesh tek Juventus Një lamtumirë emocionuese ka ardhur sot nga Gianluigi Buffon ku në një konferencë të klubit ka zyrtarizuar largimin e ti
Buffon nuk del në pension, mund të transferohet tek Liverpool Sipas kanalit sportiv italian Premium-Sport, Buffon mund të mos pensionohet edhe për një sezon. Ka gjasa që Buffon të
Buffon ikën nga Juventus, por atë e kërkon një gjigant europian Ndërsa Juve ka arritur marrëveshjen me një tjetër portier, Gigi Buffon të enjten pritet të deklarojë lamtumirën, por me
Juventus gjen zëvendësuesin e Buffonit Karrierës së Gianluigi Buffon te Juventusi po i afron fundi dhe tashmë bardhezinjtë duhet të gjejnë urgjentisht një port
Buffon ditën e enjte do të tregoj të ardhmen e tij Gianluigi Buffon ditën e enjte do të mbaj një konferencë për shtyp që pritet të tregojë të ardhmen e tij. 40-vjeçari
Buffon zbulon emrat e tre lojtarëve më të mirë me të cilët është përballur Gianluigi Buffon tregon 3 lojtarët më të mirë me të cilët është përballur ndonjëherë në karrierën e tij. 40-vjeçari k
Këto ishin fjalët motivuese që Buffon i tha Donnarummas pas ndeshje Buffon tregoi dhe një herë mbrëmë se është një kapiten dhe një njëri i madh. Juventusi i tij mposhti mbrëmë Milanin e Do
Juventinët të trishtuar për Buffonin, motivohen të fitojnë vetëm për të “Ne jemi të qartë, flasim për Gigi Buffon, i cili pas humbjes kundër Napolit na ka karikuar të gjithëve, duke na kërkuar
Oliver tregon se sa shumë e përjetoi sherrin me Buffonin dhe lojtarët e tjerë të Juventusit Michael Oliver thotë se pas ndeshjes Real - Juventus kishte disa ditë të çuditshme pas presionit që lojtarët bardhezi i
Buffon flet për sherrin me Benatian: Ja si është e vërteta Mediat italiane pashumbjes me Napolin kanë raportuar se Buffon nuk i ka kursyer fjalët ndaj bashkëlojtarëve të tij, mirë
Buffon i acaruar me ekipin, në fund të karrierës po i dorëzon trofet një e nga një Pas humbjes me Napolin në Torino tek juventus nuk ka më qetësi. Portieri dhe kapiteni i skuadrës, Gigi Buffon, pas humb
Trajneri i Boca Juniors: I kemi kontaktuar Buffonit Trajneri i Boca Juniors, Guillermo Barros Schelotto, ka konfirmuar se ata kanë pasur kontakte me Gialuigi Buffon për një
Ekipi i madh argjentinas konfirmon negociatat me Buffonin Trajneri i Boca Juniors, Guillermo Barros Schelotto, pranon se ka negociuar me Gigi Buffon për një transferim të mundshë
Gianluigi Buffon gjendet pranë një autostrade Një tjetër këlysh ariu, jetim, që u gjet duke u endur i vetëm pa nënën e tij, u mor në mbrojtje nga organizata për ruajt
Ceferin mbështet Collinan: Championsit do t'i bashkohet VAR-i Atë që pak javë më parë e konfirmoi Collina, sot e konfirmon edhe Ceferin. VAR së shpejti do të jetë pjesë e UEFA Champi