999 rezultate për

buffon

Lajme të mira për Buffon, Juventusi gati për ti ofruar kontratë të re Juventusi po shqyrton mundwsinw pwr ti ofruar njw kontratw portierit legjendar, Buffon. Tuttosport raporton se se kam
Pas Sarrit, Andrea Agnelli darkon me Nedved dhe Paraticin Pas darkës me trajnerin Maurizio Sarri, presidenti i Juventusit Andrea Agnelli dhe dy drejtuesit e lartë Pavel Nedved e
Buffon s'ka ndërmend të pensionohet, kërkon kontratë të re me Juventusin Portieri veteran Gianluigi Buggon raportohet se nuk është duke planifikuar të pensionohet ende, mirëpo, përkundrazi, thu
Buffon gati të thyej rekordin historik të Maldinit Heroi i Juventusit, Gianluigi Buffon, pritet të jetë në portë për herë të 678 në Serie A. Sky Sport Italia raporton s
Buffon dhe hakmarrja për vitin 2001 te Juventus: Më vjen keq për Interin ne Champions Xhanluixhi Bufon është kthyer përsëri në fushën e lojës në Ligën e Kampioenve, aty ku është një ndër 10 futbollistët më
Plas Humori: Buffonit i duket fëmija i mbijetuar nga tërmeti si Verrati (VIDEO) Buffon dhe Ronaldo kanë takuar sot dy fëmijë nga Shqipëria të cilët i kanë mbijetuar tërmetit në Thumanë. Po ashtu dy
"Juventusi është fe në Shqipëri dhe ti je si Papa", Rama elozhe Buffonit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama, shquhet për batuatat e tij të shumta. I pranishëm ditën e sotme në takimin që dy fëmijët që i
"Buçko", Ronaldo dhe Buffon shkrihen së qeshuri me Aurelin që "fluturoi" nga ballkoni për t’i shpëtuar tërmetit (VIDEO) Dy yjet e futbollit Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon u shkrinë së qeshuri me njërin nga djemtë shqiptar, Aurel Lal
U hodhën nga ballkoni prej tërmetit, Rama u bën suprizën e madhe: Takohen me CR7 dhe Buffon (VIDEO) Aureli dhe Alesi, 10 dhe 8 vjeç, fëmijët që dolën të shpëtojnë nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit pasi u hodhën nga b
Buffon tregon arsyen pse zgjodhi të qëndronte te Juventusi edhe në Serinë B Juventusi ra në Serie B në sezonin 2006/2007 si pasojë e Calciopolit. Shumë lojtarë qëndruan besnik ndaj fanellës bardhe
Vetëm 18-vjeç dhe bëri një super paraqitje ndaj Juventusit, Turati tregon takimin me Buffon SHARE TWEET SHARE EMAIL KOMENTEDownload WordPress Themes and plugins.Free Download Nulled WordPress Themes and plugins.
"Heshtje" në Allianz Stadium, Sassuolo përfiton nga gafat e De Ligt dhe Buffon (VIDEO) Juventusi nuk e ka nisur aspak mirë pjesën e dytë përballë Sassuolos e cila po tregon mjaft karaktar këtë ndeshje. Nj
"Duke dëgjuar radion", ish-bashkëshortja e Buffon tregon si e zbuloi tradhtinë Modelja e njohur çeke Alena Seredova, e cila është bërë pjesë e botës së spektaklit në Itali, ka folur për tradhtinë e i
Buffon nuk ka ndërmend të tërhiqet, synon rinovimin me Juven Gigi Buffon nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli as në fund të këtij sezoni kur i përfundon kontrata me Juventusin.
Buffon me fjalë të mëdha për Juventusin Portjeri legjendarë i Juventusit dhe i kombëtares Italiane, Gianluigi Buffon ka një karrierë të bujshme në fushën e bler
E BUJSHME/ Buffon kthehet në Kombëtaren e Italisë Një "sfilatë", që mund të vlejë për ta si ikona të kombëtares axurre. Portieri 41-vjeçar pritet të rikthehet në fushë pë
Shikoni se si 'plaku' Buffon ka shpëtuar Juventusin në minutat e fundit (VIDEO) Gianluigi Buffon bëri rikthimin e tij në Juventus këtë verë pasi kaloi një sezon me Paris Saint-Germain. Legjenda ita
Buffon: Sarri ka sjellë stimuj të rinj, Interi rivali kryesor për titulll Pas një viti në Paris, të gjithë prisnin që Gigi Buffon të “varte dorezat në gozhdë”, por gardiani italian vendosi të ri
Buffon se ka ndërmend të pensionohet Gianluigi Buffon ka thënë se nuk e ka ndërmend të pensionohet akoma nga futbolli profesionist. 41-vjeçari nuk është d
Buffon thyen rekordin historik të Maldinit, Dybala nuk e lë rëhat Gianluigi Buffon ka hyrë në historinë e Serisë A. Portieri veteran sot kundër SPAL-it ka arritur numrin e 903 paraqit