999 rezultate për

buenos

Demi i shpëton therjes dhe shkakton kaos në qytet (VIDEO) Disa pamje janë dalë në internet, që tregojnë momentin kur një buall shkaktoi kërdi nëpër Buenos Aires, Argjentinë, pasi
Shkarkohet nga puna zyrtarja e bashkisë që i dolën fotografitë në Instagram (FOTO LAJM) Punonjësja seksi e Bashkisë së La Plata në kryeqytetin argjentinas Buenos Aires, Sonia Pellizzari, e cila u bë e famshme
Diego Maradonën, shtrohet me urgjencë në spital Diego Maradona është keq. Sipas mikut gazetar Lio Pecoraro ‘nuk ka asgjë të rëndë’. Por ndërkohë frika është. Maradona i
Festa e "çmendur" në Buenos Aires pas kualifikimit të Argjentinës (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme Argjentina arriti të marrë fitoren e parë në këtë Botëror falë golave të Messit dhe Rojs, të cilët e
Berisha ironizon keq Fevziun: Gezuar festën kombëtare të “Opinion” Vetëm një ditë pas festës së “Opinion”, festë e cila u kurorëzua me një cermoni special në “Nënë Tereza|”, ka reaguar Sa
Protesta të dhunshme në Argjentinë, zhduket aktivisti Kryeqyteti i Argjentinës është përfshirë nga protesta masive, ndërsa protestuesit u përleshën me policinë në Buenos Aire
Chapecoense sërish në panik, bën ulje emergjente me avion Chapecoense është detyruar që të bëjë një ulje emergjente pas kthimit nga Buenos Aries. Skuadra braziliane u përfshi në
Barcelona kompleton transferimin e Buenos Mbrojtësi 18-vjeçar, Santiago Bueno po shkëlqen me kombëtaren U-20 të Uruguait në Kampionatin e Amerikës Jugore për të r
Qeni pret 6 muaj në aeroport vajzën që e ushqeu Olivia Sievers ra në “dashuri” me qenin i cili gjendej gjithmonë në aeroportin e Buenos Aires-it në Argjentinë. Ajo
Futbollisti argjentinas vritet nga grabitësi (VIDEO) Një lojtar argjentinas futbolli është vrarë pasi u qëllua në gjoks nga grabitës të cilët u përpoqën të hyjnë në shtëpinë
Libertadores, triumfon San Lorenzo i Papës (FOTO LAJM) Argjentinasit e San Lorenzos ndihen në qiellin e shtatë. Jo vetëm sepse janë ekipi, për të cilin bën tifo Papa Françesku
Tifozët organizojnë pritje madhështore për Argjentinën (FOTO-LAJM) Edhe pse humbën finalen e Botërorit, futbollistëve të Argjentinës u është rezervuar një pritje madhështore në Buenos Air
Argjentina: Festë e çmendur në Buenos Aires (VIDEO) Qëndra e kryeqytetit të Argjentinës Buenos Aires u paralizuar përgjatë gjithë natës nga festa e mijëra tifozëve që kishi
Buenos Aires, statujë për Batistutën, Maradonën dhe Messin (FOTO) Gabriel Batistuta, Diego Armando Maradona dhe Lionel Messi të përjetësuar në një statujë. Në Buenos Aires, në prag të Bo
Argjentinë, fushatë për grumbullimin e Tevez Argjentina në këmbë për Carlos Tevez. Futbollisti i Juventusit që po shkëlqen në Serie A është bërë çështje në vendin e
Show në Buenos Aires, Bolt sfidon autobusin (VIDEO) Sprinteri xhamajkan, multikampioni olimpik dhe numri një i botës në 100 dhe 200 metra, ka garuar dhe ka fituar kundër nj
Buenos Aires, rrëmbehet vëllai i Erik Lamelas Frikë në familjen e futbollistit të Tottenham, Erik Lamela. Vëllai 18-vjeçar i argjentinasit u rrëmbye nga disa persona
Sopranoja vdes në skenë duke interpretuar Verdin Sopranoja Florencia Fabris ka ndërruar jetë pikërisht në skenën ku po performonte. Teatri Colon i Buenos Aires rapor
Tevez, goli i dedikohet lagjjes në Buenos Aires (FOTO LAJM) Carlos Tevez shënoi dje në mbrëmje përballë Lazios golin e katërt për bardhezinjtë dhe golin e tij të dytë në dy javë ka
Dy dashuritë e Sergio Agueros (FOTO LAJM) Është një moment shumë i lumtur për Sergio Agueron. Sulmuesi i Manchester City sapo është kthyer në Buenos Aires ku ka m