999 rezultate për

budist

Nga murg budist kthehet në një modele (FOTO LAJM) Iu deshën 10 vjet izolim për të zgjedhur identitetin e tij të vërtetë dhe për të dalë hapur. Më pas, gjeti kurajon dh
"Kockë e lëkurë": Ngordh në moshën 70 vjeçare elefanti që kaloi jetën si skllav (FOTO LAJM) Ka ngordhur në moshën 70 vjeçare elefanti femër Tikiiri, e cila u detyrua të parakalonte në një festë budiste, pavarësis
Samit vakie, Rama sulmon edhe “kazanët e Diasporës” Kryeministri i vendit Edi Rama gjatë mbrëmjes gala të Samitit të Diasporës ku janë ndarë edhe një sërë çmimesh për pjesë
Nga murg budist kthehet në një modele (FOTO LAJM) Iu deshën 10 vjet izolim për të zgjedhur identitetin e tij të vërtetë dhe për të dalë hapur. Më pas, gjeti kurajon dh
Orgji mes murgjëve, plas skandali në tempullin Budist (VIDEO) Një skandal seksual ka shpëthyer në Tajvan, ku të përfshirë janë disa murgj në tempujt Budiste, të cilët u kapën duke pë
Ky është fshati më i madh në botë (FOTO LAJM) I ndodhur mes kodrave të Luginës ‘Larung Gar’, ky fshat i pabesueshëm ndodhet në Kinë. Mijëra kasolle të vogla prej dru
Ibra shfaq tatuazhin misterioz (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimoviç është një ndër lojtarët që e ka të mbuluar më shumë trupin me tatuazhe. Ai duket të jetë i friksu
Budisti muskuloz që po “çmend” rrjetin (FOTO LAJM) Një murg me muskuj është fotografuar me veshjen e tij në Azinë Juglindore dhe fotografitë e tij tashmë janë bërë virale.
Murgu budist që u shndërrua në modele (FOTO LAJM) Tajlandezi Mimi Tao, është i njohur sot, në vendin e tij, për shkak të fushatave të ndryshme publicitare. Sot ai ësh
Thesar i fshehur, kartëmonedha 700-vjeçare gjendet brenda një statuje kineze (FOTO LAJM) Nuk të ndodh çdo ditë që të mbash në dorë një kartëmonedhë 700-vjeçare. Specialistët e ankandeve "Mossgreen" në Aus
Gjenden 40 tigra të ngrirë në Tajlandë (FOTO LAJM) Në Tajlandë janë gjetur 40 tigra të vegjël të ngrirë në tempullin famëkeq budist në provincën Kanchanaburi, në perëndim
Miranda Kerr: Orlando është budist, jo unë Modelja e famshme australiane, Miranda Kerr, në mënyrë kategorike ka hedhur poshtë të gjitha spekulimet se ajo është duk
Tajlandë, murgjit me avion privat dhe aksesorë luksozë (FOTO-LAJM) Video e murgjve budistë në bordin e një avioni privat mes shumë aksesorëve të shtrenjta ka ndezur polemika në Tajlandë n
Protestuesit budiste i vënë flakën myslimanit (VIDEo-FOTO) Pamjet e tmerrshme të disa protestuesve budiste, të cilët i vënë flakën një burri mysliman janë publikuar nga mediat ndë
“Meka” e budistëve Tempulli Taung Kalat në Burma është ndërtuar në majën e një shkëmbi vullkanik- një formacion i krijuar nga magma e dalë