999 rezultate për

buckovski

Ish-kryeministri Buçkovski do rigjykohet nga e para Gjykata Supreme e Maqedonisë ka anuluar vendimet e Gjykatës Themelore të Shkupit të vitit 2013, dhe Gjykatës së Apelit t
Afera e “Maxhar Telekom”, BDI reagon: Të pavërteta absolute Dëshmia është e ndërtuar në ngjarje dhe rrethana jo-ekzistente, kanë reaguar nga partia shqiptare në pushtet BDI, pas pu
BDI për aferën e “Maxhar Telekom”: Të pavërteta absolute Dëshmia është e ndërtuar në ngjarje dhe rrethana jo-ekzistente, reagojnë nga partia në pushtet BDI, pas publikimit të dë
Ish-kryeministri Buçkovski nuk i shpëton burgut! Një gjykatë në Shkup e ka hedhur poshtë dje ankesën e ish-kryeministrit të Maqedonisë, Vllado Buçkovski, për vuajtjen e
Gjykata dërgon në burg Vlllado Buçkovskin Gjykata Penale e Shkupit, më datë 17 shtator, ka vendosur dënim me burg për ish-ministrin e Mbrojtjes, Vllado Buçkovski,
Buçkovski: Në Maqedoni nuk ka drejtësi Ish-kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Vllado Buçkovski është dënuar me dy vjet burg, për shkak të "sh
Vllado Buçkovski dënohet me 2 vjet burg Gjykata e apelit vendosi që ish-kryeministri dhe ish-ministri për Mbrojtje Vllado Buckovski, të jetë fajtor në procesin
BE, Buçkovski: Nuk jemi as në Vjenë, por jemi kthyer në Shkup Nuk e kemi aspak idenë se çfarë nënkuptojnë idetë dhe vlerat, teksa Maqedonia, në rrugën e saj drejt BE-së, nuk ka arrit
Përfaqësuesit e Maqedonisë kërkojnë mbështetje për hyrjen në NATO Dje në Uashington në Hotelin Hilton është mbajtur Mëngjesi i Lutjes, me pjesëmarrjen e mbi 3.500 liderëve politikënga e
Ali Ahmeti u takua sot me Ljupço Zikov dhe Vllado Buçkovski Ashtu siç ishte paralajmëruar sot është mbajtur takimi mes Kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, d
Kryetari i BDI-së Ahmeti nesër do të takohet me Zikovin e Buçkovskin Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, pritet të realizoj nesër në Tetovë një takim me kryetarin e Al
Liderët politikë kërkojnë lirimin e Kezharovskit Liderët e partive politike kanë reaguar mbi vendimin e gjykatës për gazetarin Tomisllav Kezharovski. Lideri i partis
Buçkovski: Duhen zgjedhje të parakohshme Ish-kryeministri i Maqedonisë, Vllado Buçkovski shprehet se në Maqedoni duhet të ketë zgjedhje të parakohsme. Ish-kryemi
Gjykata dënon Vlado Buçkovskin Gjykata Themelore e Shkupit ka dënuar me tre vjet e gjashtë muaj ish-kryeministrin dhe ish-ministrin e Mbrojtjes Vlado B
Për emrin të përfshihet edhe publiku Deklarata e Riker është thirrje për pjesëmarrje më aktive të BE-së dhe NATO-s në tejkalimin e kontekstit me fqinjin jugo
Partia e Buçkovskit nis mbledhjen e nënshkrimeve Kanë filluar të mblidhen nënshkrimet e nevojshme për themelimin e partisë politike nga nisma politike Aleanca për Maqedo
Edhe shqiptarë në partinë e Buçkovskit! "Aleanca Qytetare për Maqedoninë Pozitive", është emri i Lëvizjes së re politike, promovimin e të cilës e ka paralajmëru
Buçkovski:Mund të jem në koalicion me VMRO DPMNE-në Ish-lideri i LSDM-së, Vllado Buçovski ka thënë se nuk e ka aspak problem nëse bën koalicion me VMRO-DPMNE, madje mund të
Zaev hedh poshtë spekulimet mediatike Spekulimet mediatike për kandidatin për kryetar të LSDM-së, Zoran Zaev se është takuar me Vlado Buçkovski dhe Stevço Jak
Buçkovski, Cërvenkovski të japë dorëheqjen Ish-kryeminitri dhe ish-lideri i LSDM-së është shprehur se kryetari aktual i LSDM-së, Branko Cërvenkovski duhet të japë