999 rezultate për

bualli

Nuk kishte zgjidhje tjetër, bualli i mbetur në çati zbritet me vinç Në Udaipur të Indisë, një buall ka hipur mbi çatinë e një shtëpie por e ka pasur të pa mundur të zbresë prej aty. Duk
Specie në zhdukje, dy djemtë që po shpëtojnë 190 buallica në Divjakë (VIDEO) 190 buallicat e vetme në Shqipëri dhe që ndodhen në Divjakë ruhen dhe kulloten nga dy fëmijë të vegjel dhe kujdesen nga
Terapia më re me brirë bualli (FOTO LAJM) Në Indonezi përdorin brirë bualli si terapi për dhimbjet e shpinës dhe heqjen e lodhjes. Brirët të cilët janë përdoru
Bualli sulmon një tufë luanësh, mësoni arsyen qesharake (VIDEO) Një video amatore e publikuar së fundmi në internet, shfaq momentin kur një buall duke dashur ta shpëtojë hardhucën nga
Beteja epike, luanët sulmojnë buallin e tmerruar (VIDEO) Ky është momenti i pabesueshëm ku një buall sulmohet nga tre luanë të rrezikshëm në Afrikën e Jugut. Pamjet e pabesue
Një duel epik! bualli kundër luanëve (FOTO LAJM) Një buall provoi besnikërinë e tij pasi u fut në mes të një tufe luanësh në përpjekje për të shpëtuar mikun e tij, i cil