999 rezultate për

bruto

Të ardhura personale mbi 2 milionë lekë? Deri në këtë afat kur duhet të bëni deklarimin Fundi i prillit është afati i fundit zyrtar për të gjithë individët, të cilët bëjnë deklarimin online të të ardhurave të
"BABALE"/ Salianji: Si më ra në dorë përgjimi, Alizotin e njeh Edi Rama Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji ka dëshmuar sot në Gjykatë për dosjen “Babale”. Ai shprehet se përgjimi ka rënë në d
Zbuloni qytetet më qejflie në vend: Nga kazinotë te palestrat, si u shpenzuan 325 milionë euro për argëtim (FOTO LAJM) Tirana nuk është vetëm kryeqytet, por edhe epiqendra e argëtimit dhe çlodhjes në Shqipëri. Edhe për vitin 2017, Tirana m
Juventus kërkon të rikthejë Pogbanë Juventusi i rikthehet objektivit më të dëshiruar në merkato. Bëhet fjalë për rikthimin e një ish-i, si Paul Pogba, o
Shqiptarët, më të varfërit në Rajon Republika e Kosovës vazhdon të ketë vlerat më të ulëta të Bruto Produktit Vendor (BPV) për kokë banori, krahasuar me ven
Shifra të frikshme, shikoni sa kushtuar transferimi i Ronaldos te Juventusi Real i Madridit më në fund është dorëzuar dhe ka pranuar ofertën e Juventusit për Cristiano Ronaldon, i cili për katër s
Albini i bën një pyetje për ekonominë Haradinajt, a mendoni se u përgjigj? Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka testuar në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës njohurit e kryeminist
225 mijë euro është rroga më e lartë bruto e paguar në Maqedoni Një shkupjan i punësuar në shëndetësinë private vitin e kaluar ka marr pagë bruto nga 225.000 euro në muaj, ndërsa paga
Kush fiton 166 000 lekë në muaj duhet të deklarojë të ardhurat brenda prillit Janë 8201 individë, të cilët në vitin 2016 kanë deklaruar elektronikisht Deklaratën Individuale Vjetore të të Ardhurave,
Protestat e naftëtarëve të Ballshit, reagon kompania Pas protestave nga punëtorët e uzinës së Ballshit ka reagua Shoqëria Ionian Refining & Trading Company – IRTC SHA. Ko
Si i bënë shqiptarët paratë "llaç e tulla" Që shqiptarët janë të dhënë pas ndërtimeve, kjo është e dukshme në çdo cep të vendit. Nga zonat urbane tek bregdeti, një
Vetëm 60 mijë vende pune do të hapen për 4 vite Rritje çmimesh e ulje buxheti për pagat në raport me bruto produktin vendor, janë parashikime të bëra nga Qeveria, refer
Emision i patransmetuar, dalin pamjet bruto të Sali Berishës (FOTO LAJM) Sot është transmetuar për herë të parë një intervistë me Sali Berishën e regjistruar 9 vite më parë dhe e pa transmetuar
Rrezikojnë jetën çdo ditë, zjarrëfikësi hero: S’kemi as uniforma e jo më…(FOTO LAJM) Lorenc Hatija, është një ndër zjarrëfikësit të cilët shpëtuan “pasuri” nga Bibloteka Kombëtare e cila pak ditë më parë u
PAMJE TË RRALLA/ Kur sarandiotët rrëmbyen tanket dhe kërkonin vdekjen e Berishës në greqisht (VIDEO) Associated Press ka publikuar para disa kohësh pamje bruto të arkivit të tyre për Shqipërinë gjatë trazirave të vitit 19
Qeveria merr vendimin, ja sa do të rriten pagat në administratë Ditën e sotme ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për rritjen e pagave të punonjësve të administratës publike. Minist
RAPORTI: Kanabisi në Shqipëri zë 2.6% të Prodhimit të Brendshëm Bruto Raporti vjetor i Komisionit Evropian për vitin 2016 ka raportuar se të ardhurat ilegale nga bimët narkotike, kanabis sat
FMN: Qeveria e Shkupit të ndalë menjëherë shpenzimet! Fondi Monetar Ndërkombëtar në raportin e ri të publikuar ka kërkuar të mos rriten pensionet dhe urgjentisht të zvogëlohe
Prodhimi i brendshëm bruto i Maqedonisë shënon rritje Enti Shtetëror për Statistika ka publikuar të dhënat për prodhimin e brendshëm bruto(BPB) për vitin 2015, sipas të cila
Oferta e çmendur nga Kina për Rooney-in Një tjetër çmenduri vjen nga Kina. Shanghai Sipg ka gati 44 mijë euro në javë, rreth 33.5 milionë euro në vit si pagë br