999 rezultate për

brus

Ramushi i jep nga buxheti 35 mijë euro vajzës që ngjitet në malet më të larta Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës ka ndarë 35 mijë euro për përkrahjen e aktiviteteve të alpinistes Arineta Mulaj.
Brusketa me avokado, të thjeshta dhe të shpejta Kjo recetë është kaq e thjeshtë për t’u përgatitur dhe përbërësit mund t’i gjeni lehtësisht. Përbërësit: 1/2 baget
Kocijançiç flet për bisedimet e raundit të fundit të bisedimeve në Brusel Pas një kohë të gjatë të ndërprerjes së dialogut me Serbinë, delegacioni i Kosovës ka vazhduar negociatat. Kryesuesi i d
Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta ish-banori i "Big Brother" Është ndarë nga jeta ish-banori i Big Brother 1, Shkëlqim Brushulli. Mësohet se ish-banori vuante prej kohësh nga sëm
Brusketa me avokado, të thjeshta dhe të shpejta Kjo recetë është kaq e thjeshtë për t’u përgatitur dhe përbërësit mund t’i gjeni lehtësisht. Përbërësit: 1/2 baget
Brusketa me fileto pule Ju nevojiten vetëm 15 minuta për të përgatitur këto brukseta me fileto pule të mrekullueshme. Njihuni me përbërësit dhe
Italiani në gjyq, fitoi tenderin e pastrimit me dokumente false Prokuroria e Tiranës ka dërguar në gjyq italianin Antonio Abrusci, pasi akuzohet për falsifikim të dokumenteve, me të ci
Negotiations Serbia-Kosovo over ID cards to continue in Brussels Representatives of Serbia and Kosovo have agreed to continue dialogue on dangerous goods in Brussels on April 25th. H
Security measures increased after Brussels terrorist attacks Security measures have increased in our country after the Brussels attacks. This was confirmed today the Minister Tahiri
Serbia will have to recognize Kosovo in the end Serbian Ambassador to Ankara, Danilo Vucetic said that in the end of the negotiation process with the EU, Serbia will be
Si të pastroni brushat e grimit (VIDEO) Bushrat e grimit janë një element i rëndësishëm për çdo femer, të cilat shpesh nuk e dinë se sa e rëndësishme është past
Vucic: We won't talk about UNESCO in Brussels In an interview with the Russian magazine "Sputnjik", the Serbian Prime Minister Aleksandar Vucic said that in Brussels
Dacic: Kosovo's membership in UNESCO to be discussed after talks in Brussels Deputy Prime Minister and Foreign Minister of Serbia, Ivica Dacic, said that the Belgrade government should ask UNESCO t
Basha says elections of June 21st failed to meet any criteria Chairman of the Democratic Party, Lulzim Basha held a meeting with his parliamentary group, where he said that "in the l
Nikolic won't comment the agreement with Kosovo The President of Serbia, Tomislav Nikolic, has not commented on the signing of agreements between Serbia and Kosovo in B
Mustafa and Vucic meet in Brussels The meeting of prime ministers of Kosovo and Serbia Mustafa and Vucic has started in Brussels, with the mediation of the
Vucic sets deadlines: Until August 27th will solve all disputes with Pristina Serbian Prime Minister Aleksandar Vucic said that the continuation of Belgrade-Pristina dialogue, the new round in Bruss
Memorandum on implementation of the Ohrid Agreement signed in Brussels The Secretariat for the Implementation of the Ohrid Framework Agreement with the Government of the Republic of Macedonia
Belgrade accuses Pristina for failing to comply with the Treaty of Brussels Director of the Office for Kosovo in the Serbian Government Marko Djuric accused Pristina for stalling the implementatio
12th meeting of SAC held in Brussels Stabilisation and Association Committee regarding Macedonia and the EU held in Brussels its 12th meeting. The meeting wa