999 rezultate për

brunson

Turqia në prag të krizës Në Turqi, inflacioni i lartë në rritje dhe rënia e vlerës së monedhës po nxisin frikën se vendi është në prag të një kri
SHBA kërcënon sërish Turqinë me sanksione të reja Pastori amerikan Andrew Brunson, i cili mbahet në arrest shtëpie në Turqi dhe hetohet për përfshirje në akte terroriste,
Andrew Brunson: Kush është pastori, që futi në luftë Amerikën me Turqinë Andrew Brunson është një prift protestant që ka shkaktuar përçarje mes Uashingtonit dhe Ankarasë. Më 1993 ai mbërrit
Irani mbështet Turqinë në përplasjen me SHBA-të "Ngjarje e turpshme". Kështu e ka cilësuar shefi i diplomacisë iraniane Muhamed Zarif vendimin e administratës së Donald
Trump dhe Pence kërcënojnë Erdoganin: Liro priftin ose do kesh pasoja (FOTO LAJM) Pjesë e "Gjuetisë së Shtrigave" në Turqi ka rënë edhe një prift protestant amerikan i cili ndodhet për afërsisht dy vite