999 rezultate për

brumi

Picajoli shqiptar mahnit Berlinin, dhuron spektakël me brumin e picës (VIDEO) Ai quhet Rigert Karaj, është nga Tirana dhe prej 25 vitesh jeton në Berlin, në Gjermani, ku ka emigruar nëpërmjet ambasa
Ferri vazhdon, Renato hedh në kosh brumin e djemve (VIDEO) Jo vetëm vajzat, por edhe djemtë kanë marrë ulërimat e tyre sot, nga shefi Renato. Ata kanë qenë duke tnetuar të përg
Piroshka me mish për syfyr Përbërësit 600 gr miell 2 decilitra ajkë 200 gr gjalpë 1 tharmë i freskët 1 decilitër qumësht 500 gr m
Picë me kaçkavall dhe perime Përbërësit 10 gr tharm buke 70 gr gjalpë kripë 250 gr miell 500 gr domate 500 gr kungullesha 80 gr
Byrek me djathë Përbërësit 2 gota qumësht i vakët 2 vezë Gjysmë vaj vegjetal 1 maje 1 lugë kripë 1 lugë sheqer miel
Biskota me gjalpë kikiriku dhe rrush i thatë Përbërësit 200 gr miell 60 gr gjalpë kikiriku 135 gr rrush i thatë 150 gr sheqer 200 ml qumësht 1 vezë
Shpejt dhe shijshëm, krepa për mëngjes Për brumin: 200g miell 2 vezë 40g sheqer 500ml qumësht 1 majë thike kripë Gjithashtu na duhet: pak gjalpë pë
Receta për kek me fruta dhe arra Përbërësit për 10 racione: 250 g miell 200 g sheqer 4 vezë 150 g gjalpë i freskët 60 g arra të pjekura 250 g fru
Si të përgatisim krepa Për brumin: • 200g miell • 2 vezë • 40g sheqer • 500ml qumësht • 1 majë thike kripë Gjithashtu na duhet: pak
Tartë me pjeshkë dhe fruta pylli Një ëmbëlsirë perfekte për ditët e nxehta të verës ku shija e frutave shkon me një akullore. Përbërësit: 5 pjeshk
Receta e ditës- Rosnica me pulë Rosnicat me pule jane nje pjate karakteristike e zones se Myzeqese, te cilat gatuheshin me se shumti nga gjyshet tona pe
Ndaj Spanjës na gjykon një furrtar holandez (FOTO) UEFA ka përcaktuar gjyqtarët e ndeshjes Shqipëri-Spanjë. Arbitri kryesor do të jetë holandezi i njohur Bas Nijhuis, ndër
Vallë, është e mundur kjo?! (VIDEO) Një i ri ka bërë të pamundurën me një copë brumi. Iluzionisti i ri, pasi merr brumin bën disa veprime dhe brumin në dorë
Gatuani bukë për të luftuar stresin Përgatitja e brumit, për bukë apo byrek është një terapi shumë e mirë kundër depresionit dhe sëmundje të tjera mendore.