999 rezultate për

brukseli

Shtimi i rasteve të reja, Brukseli drejt një tjetër izolimi Të gjithë baret, kafenetë dhe sallat në Bruksel do të mbyllen për të paktën një muaj nga 7 e mëngjesit (CET) të enjten.
Diskutimi për pronat në Bruksel, Zyra e Presidenti: Kuvendi ta ndalojë Hotin Zyra e Presidenti përmes një komunikate për media ka thënë se hapja e temave në Bruksel si çështja e asociacionit dhe të
Hoti kthehet nga Brukseli: Asnjë kompromis me Serbinë! Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është kthyer nga Brukseli dhe ka folur për takimin me Vuçiçin në Bruksel. Ai ka
Brukseli: Miratoni shpejt marrëveshjen e 5 qershorit ndryshe pengohen negociatat! Në një deklaratë të përbashkët, tre eurodeputetë kanë dërguar një mesazh të fortë për Shqipërinë. Kryetari i Komisio
Dialogu me Serbinë, Hoti udhëton drejt Brukselit Në kuadër të dialogut me Serbinë, kryeministri Hoti ka udhëtuar dje në Bruksel. Por edhe pse nuk ka një njoftim zyrta
Me 1 korrik BE do të hapë kufijtë me 14 vende, mes tyre nuk është Maqedonia Maqedonia e Veriut nuk është në listën e vendeve, qytetarët e së cilës do të lejohen të hyjnë në Bashkimin Evropian kur
Situata në Kosovë pas kthimit nga Brukseli, kryeministri paralajmëron konferencë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të mbajë sot konferencë për media në ora 11:00, në objektin e Qeverisë, raporto
Kurti: Duam dialog me parime, takimi i ardhshëm varet nga Brukseli Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se kalendari i dialogut të ardhshëm mes Kosovës e Serbisë varet n
Rama tregon pse nuk u hap kurifi me Kosovën: Nuk na la Brukseli Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij gjatë konferencës “Një kontinent një e ardhme”, për përfshirjen e vendeve
Rama pesimist nga Brukseli: Nuk do të jetë e lehtë! Kryeministri Rama ka folur nga Brukseli pak para takimit informal me liderët e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor ku theksoi
Rama për negociatat: Brukseli bën pyetje me gjemba gjatë procesit, nuk do qajmë në derën e Europës Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Shqipëria nuk do të qëndrojë pas derës së Europës duke qarë që ajo të hapet. Ai
KE "shuplakë" Ramës: Paketa anti-shpifje nuk paqyroi rekomandimet e Këshillit të Evropës Ndryshimet e ligjeve të medias në Shqipëri, që u miratuan të mërkurën mes polemikave e kritikave të shumta, vazhdojnë të
51 viktimat e tërmetit, Brukseli mban 1 minutë heshtje Në Bruksel, u mbajt dje një minutë heshtje në nder të 51 qytetarëve shqiptarë që humbën jetën nga tërmeti i fuqishëm i 2
Brukseli "shuplakë" Metës: Deklarata të papranueshme! Zyra e shtypit e Bashkimit europian përmes Zdhënëses Maja Kocijancic ka reaguar në lidhje me akuzat dhe kundër akuzat po
Albin Kurti: Dialogu me Serbinë kalon nga Brukseli, taksa 100% do zevendësohet me reciprocitet Me marrjen e qeverisë, Kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti do të ndryshojë taksën 100 % me reciprocitet të plo
Zaev drejt Brukselit, bëhen përpjekjet e fundit për marrjen e datës Pasiguri e madhe por edhe optimizëm se do të merret vendim për të filluar negociatat me Bashkimin Evropian. Kryeministri
Meta nga Brukseli: Demokracia po shembet para syve tan Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur sot Kongresin e 7-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqip
Negociatat, Basha nga Brukseli: Shqipëria nuk i ka përmbushur kushtet Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Bruksel se për Shqipërinë situata është bërë edhe më e vështirë
Anulimi i zgjedhjeve, reagon Brukseli: Urgjentisht dialog mes partive Maja Kocijancic, zëdhënësja e shefes për Politikën e Jashtme të BE-së, ka reaguar mbrëmjen e sotme pas anulimit të zgje
Thaçi: Serbia nuk zbatoi marrëveshjen e vitit 2015 (VIDEO) Presidenti i vendit Hashim Thaçi, në forumin ndërkombëtar “GlobSec” që është duke u zhvilluar në Bratislavë ka thënë se