999 rezultate për

bruksel

Shpend Ahmeti nxjerr sekretet e Hashim Thaçit Ka përfunduar takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me bashkëkryesuesit e Ekipit Negociator, Fatmir Limaj dhe
Thaçi përpiqet të nxjerrë veten si njeri që mban fjalën, hedh një foto nga Brezovica Derisa sot delegacioni shtetëror kryesuar nga Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti, zhvilluan takimin e parë të tyre si ekip neg
Të pagjeturit, tema kryesore në takimin e ekipit negociator me Mogherinin Ekipi shtetëror për dialogun, i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pritet të takohet më 8 janar në Bruksel me
Thaçi hedh kunja: Pas propozimit tim, ekipi për dialog shkon në Bruksel Presidenti Hashim Thaçi në një konferencë që ka mbajtur para mediave ka folur edhe për ekipin negociator që do të udhëhi
Vuçiçi i jep Thaçit byrek në Bruksel (FOTO LAJM) Një takim i liderëve të Ballkanit Perëndimor i organizuar nga kryediplomatja evropiane Federica Mogherini, po zhvillohet
Mogherini mbledh sot në Bruksel krerët e Ballkanit Perëndimor Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ditën e sotme parashikohet që të mbl
Mogherini: E ardhmja e Serbisë është në BE Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka deklaruar sot në Bruksel se është optimiste se kur ësh
Mogherini fton liderët e Ballkanit Perëndimor, nga Kosova merr Thaçin Presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç, u kanë dalë mjaft punë me njëri-tjetrin këto dit
Shpërthejnë protestat e nacionalistëve në Bruksel (FOTO LAJM) Nga protestat që pvrfshinë Francën para disa ditësh po përpiqen të përfitojnë edhe nacionalistët dhe ekstremistët e djat
Juncker sërish tapë!? Kështu sillet presidenti i KE-së me gratë në Bruksel (VIDEO) Jean Claude Juncker, Presidenti i Komisionit Europian, shpesh herë ka rënë pre e kritikave për shkak se është paraqitur
Mogherini thërret në Bruksel liderët e Ballkanit Perëndimor Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të organizojë një takim joformal
Zbulohet skandali: Shqipëria publikon të dhëna të agjentëve sekretë Një artikull i “The Independent” ka nxjerrë në pah një skandal të madh që SHISH ka bërë në vendin tonë. “Shqipëria v
"Respektoni Traktatitin e Kontrollit të Armëve", SHBA-të ultimatum 60-ditor Rusisë Shtetet e Bashkuara i dorëzuan Rusisë një ultimatum prej 60 ditësh të martën, për t’u pastruar nga ajo që Uashingtoni th
Rama mesazh BE-së nga Krocia: Në qershor të hapen negociatat Gjatë konferencës për shtyp sëbashku me homologun kroat në Zagreb, kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pyetjes së c
Brukseli mirëpret heroin shqiptar Shqiptarët e Belgjikës përgatiten për festën e Pavarësisë. “Skënderbeu” ka ardhur në Bruksel mbi kalë dhe me flamurin
Serbia kushtëzon dialogun, a duhet të veprojë edhe Kosova? Perëndimi ka dërguar një ofertë në drejtim të Beogradit për vazhdimin e dialiogut në Bruksel, edhe nëse Prishtina nuk e
Qeveria merr masa, i vendos kufirin opozitës në BE Më në fund qeveria shqiptare ka marrë masa ndaj opozitës e cila shfrytëzon cdo mënyrë për ta nxjerrë Shqipërinë si një s
Vuçiç tregon pse nuk u takua në Paris me Thaçin Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha sot se nuk kishte nevojë të fliste me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në Par
Serbia nuk e përfill Brukselin për mjekët, a do të reagojë Pacolli? Oda e Mjekëve të Kosovës (OMK) ka njoftuar se ka aplikuar për anëtarësim në Komitetin e Përhershëm të Mjekëve Evropianë,
BE del me një njoftim zyrtar për takimin e nesërm Thaçi-Vuçiç Presidenti Hashim Thaçi do ta takojë homologun e tij serb, Aleksander Vuciq me datën 8 të këtij muaji. Këtë e ka bërë të