999 rezultate për

brnabiq

Kryeministrja e Serbisë: Çështja e Kosovës është mospajtimi i vetëm që kemi me Gjermaninë Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka qëndruar sot për një vizitë zyrtare në Gjermani, ku ka takuar në Berlin kacnela
Branbiq: Pacolli pse mërzitet, ai nuk është njeri nga pylli Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq beson se mund të shkoj sa herë të dëshiroj në Kosovë, pavarësisht deklaratave të zy
Mediat serbe thonë se Samiti i Berlinit do të përcaktojë edhe vijimin e dialogut Në takimin e 29 prillit në Berlin, përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë do të takohen ndërmjet vete. Por, sipas media
Haradinaj siguron kryeministren serbe: Taksa nuk hiqet! Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, i është drejtuar kryeministres serbe, Ana Brnabiq, duke thënë se përderisa Serb
Brnabiç: Nuk ka dialog pa hequr taksën Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se Beogradi është i gatshëm të vazhdojë dialogun me Prishtinën, atëherë k
Branbiq: Rishikoni vendimin për ushtrinë Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se krijimi i Ushtrisë së Republikës së Kosovës është një kërcënim për sig
Kryeministrja serbe kërkon marrëveshje pa e njohur Kosovën Kryeministri serbe, Ana Brnabiq ka thënë se Serbia dhe Kosova janë larg një zgjidhje gjithëpërfshirëse paqeje, pavarësis
Kjo është ndihma e Serbisë për gruan e Ivanoviçit Milena Ivanoviq, apo e njohur ndryshe si bashkëshortja e liderit serb në Kosovë tashmë i ndjerë, Oliver Ivanoviç është p
Kryeministrja Branbiq merr drejtimin e një ministrie Ministria serbe e Financave do të drejtohet përkohësisht nga kryeministrja e vendit, Ana Brnabiq. Vendimi i Qeverisë ser
Kryeministrja serbe: Asociacioni nuk është kompensim për Kosovën në OKB Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka hedhur sot pohimet se formimi i asociacionit të komunave me shumicë serbe do të
Brnabiq: Dialogu me Kosovën varet vetëm nga ne Kryeministrja serbe, Brnabiq ka komentuar vizitën e ministrit të Jashtëm gjerman në Beograg, Zigmar Gabriel, duke thënë
Kryeministrja serbe vajton në gjunjë mbi varrin e Ivanoviçit (FOTO) Kryeministrja serbe Ana Brnabiq sot ishte në mesin qytetarëve të cilët kanë bërë homazhet e tyre dhe ishte pjesëmarrëse
Branbiq: Shpresojmë që Shqipëria të fillojë negociatat me BE-në Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë mbrëmë pas takimit të mbajtur në Bruksel të kryeministrave të Ballkanit P
Këto janë temat që priten të diskutohen sot në Bruksel Marrëdhëniet në rajon dhe vazhdimi i integrimit evropian janë temat kryesore që do të zhvillohen sonte në mbrëmje, në Br
Branbiq: Me ose pa BE-në marrëdhëniet me Moskën nuk cënohen Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq ka thënë se për Serbinë nuk do të jetë e nevojshme të zgjedhë midis Perëndimit dhe Rusi
Brnabiq i reagon BE-së: Mos e hapni "Kutinë e Pandorës" në rajon Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka thënë se e kupton reagimin e zyrtarëve të BE-së me rastin e ligjëratës së parapa
Brnabiq: Të bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes në Kosovë Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq ka theksuar se zbatimi i reformave është në të mirën e Serbisë dhe se duhet pasur një s
Kjo është e dashura e kryeministres të Serbisë (FOTO LAJM) E përditshmja beogradase, “Kurir” ka publikuar disa fotografi të dashnores së kryeministres së Serbisë, Anna Brnabic.
Branbiq ka një kërkesë për Haradinajn Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka deklaruar se nëse do të ishte e nevojshme, ajo do të takohej me kryeministrin e
Deklarata e Brnabiq për serbët e Kosovës nxit reagime Partia Demokratike e Serbisë ka vlerësuar se deklarata e kryeministres Ana Brnabiq se “gjëja më e rëndësishme në marrëve