999 rezultate për

britanise

Luftanijet ruse drejt Britanisë së Madhe (FOTO LAJM) Forcat e Armatosura norvegjeze kanë fotografuar një flotë luftanijesh ruse që lundrojnë në bregdetin e saj, përfshi dhe
Tusk: "Brexit" mund ta zbusë vetëm mos dalja e Britanisë nga BE Alternativa reale kundër një divorci të vështirë mes Britanisë dhe Bashkimit Evropian është mos kryerja e divorcit. K
Brexit i kushton skocezëve 80 mijë vende pune Skocia mund të humbasë rreth 80.000 vende pune, si rezultat i Brexit. Lajmin e ka bërë të ditur "BBC", sipas një an
Moska i kundëpërgjigjet akuzave të SHBA-ve dhe Britanisë për "barbarizëm" Kremlini ka dënuar sot akuzat e ambasadorëve amerikanë dhe britanikë për "barbarizëm" dhe krime lufte të shprehura në OK
“Bisedimet për daljen e Britanisë nga BE duhet të mbyllen brenda vitit 2019” Bisedimet për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian duhet të përfundojnë brenda vitit 2019. Kështu është shp
Merkel-Rezi-Hollande: Të bashkuar edhe pas daljes së Britanisë Kancelarja Merkel, kryeministri Renzi si dhe presidenti Fransua Hollandë, duke folur pas takimit të tyre trilateral në i
O'Connell: Shteti nuk bëhet me nepotizëm U nënshkrua Memorandumi i Bashkëpunimit në mes të Ambasadës së Britanisë së Madhe, Kuvendit dhe Qeverisë. Ruairi O'Co
Pas Britanisë “blindohet” dhe Italia (FOTO LAJM) Nisur nga vala e sulmeve që kanë prekur Evropën së fundi si dhe kërcënimet e ISIS që në një video-mesazh paralajmëronte
Britania përkrah Kosovën Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti, gjatë një vizite në Britaninë e Madhe, është takuar me pë
Ambasada Britanike: Marrëveshja është aq e mirë aq sa dhe do zbatohet Vazhdojnë më tej reagimet në lidhje me arritjen e marrëveshjes së partive politike në Maqedoni. Ambasada e Britanisë
Zbulohet axhenda, Johnson takon homologët e BE-së Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, gjatë ditës së sotme do të takojë në Bruksel homologët nga BE. Johnson,
Cameron drejton takimin e fundit qeveritar David Cameron ka drejtuar takimin e fundit të qeverisë, teksa kamionët kanë filluar largimin e gjërave personale nga “10
Hoxhaj: Demarkacioni në interes të Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj është shprehur se marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, është
Theresa May drejt Kryeministrisë, Cameron ikën të mërkurën Britania e Madhe tashmë e ka kryeministrin e ri. Në një prononcim për median, David Cameron tha se Theresa May do të jet
Zyrtare/ Theresa May, kryeministrja e re e Britanisë së Madhe Pas dorëheqjes së David Cameron, Theresa May do të jetë kryeministrja e re e Britanisë së Madhe. Në një komunikatë për m
Franca kalon Britaninë, bëhet ekonomia e 5-të më e fuqishme në botë Franca dhe Britania e Madhe janë "në garë" për vendin e pestë sa i përket shteteve me ekonominë më të fuqishme në botë.
Britania ishte gardiane e Kosovës në BE Britania e Madhe ka qenë një nga aleatët kryesorë të Kosovës në Bashkimin Evropian, e cila vazhdimisht ka shtyrë të tjer
PE-Britanisë: Aktivizo sa më parë nenin 50 të Lisbonës Parlamenti Europian miratoi me shumicë dërrmuesve rezolutën që i kërkon Britanisë së Madhe që të thërrasë sa më shpejt a
BREXIT mund të ndikojë mbi MSA-në për Kosovën Kosova mund të përballet me problemet në zbatim të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, pas votimit në referendum për d
Ministri britanik: Të gatshëm të përballemi me pasojat Ministri i Financave i Britanisë, George Osborne, i cili është në kontakt me homologët evropianë, guvernatorët e bankave