999 rezultate për

britanise

Dalja e Britanisë nga BE, flet avokati: Ç'do ndodhë me emigrantët shqiptarë pas BREXIT Nga 1 shkurti i 2020-ës, Britania e Madhe nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit Europian, por do të hyjë në një fazë tranz
"Dyshoi se e tradhtonte", si e theri burri gruan shqiptare mes Britanisë (FOTO LAJM) Fatos Xheta pak kohë më parë theri me thikë gruan e tij Safie Xhetën, ndërsa tashmë, ai ka dalë para gjykatës për t’u pë
Udhëtuan 15 orë drejt Britanisë në frigorifer, identifikohen 39 viktimat Emrat e të 39 shtetasve vietnamezë, të cilët u gjetën të vrarë në një kamion frigorifer, muajin e kaluar në Essex të Ang
Harrojeni diellin, bëhuni gati për uraganin Lorenzo dhe rryma të ftohta polare Dita e parë e tetorit filloi me diell dhe e ngrohteë, por gjatë javës priten rreshje shiu dhe vranësira në të gjithë ter
Shqiptarët nuk ndalen në burgjet e Britanisë, flasin hapur me familjarët dhe miqtë nëpërmjet telefonit Të burgosurit shqiptarë në burgjet e Mbretërisë së Bashkuar përdorin celularë për të komunikuar me miqtë dhe familjet e
"Brexit pa marrëveshje", Parlamenti britanik merr vendimin urgjent Parlamenti britanik ka përkrahur një projektligj për të bllokuar planet e kryeministrit të Britanisë, Boris Johnson për
Kryeministri i Britanisë do kërkojë rinegocimin e marrëveshjes së Brexitit Kryeministri i Britanisë Boris Johnson, javën e ardhshme do të takohet me liderët e Bashkimit Evropian, ku pritet t’u kë
Shkëmbimi i madh Juventus-Man United, agjenti udhëton drejt Britanisë për kontratën Manchester United dhe Juventus kanë rënë dakord për një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Paulo Dybala dhe Romelu Lukaku
Kryeministri i ri i Britanisë kërkon marrëveshje të re tregtare me BE-në Kryeministri i porsazgjedhur i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se ka shumë gjasa që të arrihet marrëveshje e
Merr "bekimin" e mbretëreshës, Johson zyrtarisht kryeministër i Britanisë Boris Johnson është zyrtarisht kryeministër i Britanisë. Johnson u largua nga Buckingham Palace pasi u emërua nga Mbr
Meta uron kryeministrin e ri të Britanisë Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka uruar zyrtarisht nëpërmjet një postimi në Facebook, kryeministrin e ri të Britani
Boris Johnson do të jetë Kryministri i Britanisë Boris Johnson, politikani që ka premtuar se do të largojë Britaninë e Madhe nga Bashkimi Evropian me apo pa marrëveshje
Sherr me të dashurën, policia mësyn shtëpinë e Boris Johnson Policia britanike ka shkuar në shtëpinë ku banon Boris Johnson, njeriut që mendohet gjerësisht se do jetë Kryeministri i
Farmacistja e Britanisë trondit me format e saj (FOTO LAJM) Farmacistja seksi premton një sezon të nxehtë. Shikuesit e Love Island në Britani i presin seri të nxehta, pasi farma
Britania: Mos hidhni mjete shpërthyese Ka reaguar edhe ambasada e Britanisë së Madhe në lidhje me protestën e opozitës. Mijëra shqiptarë kanë dalë në rrugë.
Mediat daneze publikojnë pamjet e shqiptarëve që duan të ikin në Angli Shqiptarët tentojnë të ikin ilegalisht drejt Britanisë, duket “thyer sigurinë” e portit Esbjerg të Danimarkës. Media
Shqiptarët fiksohen të shkojnë atje ku duhet vizë, si arratisen nga Danimarka në Angli (FOTO LAJM) Shqiptarët tentojnë të ikin ilegalisht drejt Britanisë, duket “thyer sigurinë” e portit Esbjerg të Danimarkës. Media
Njeriu i Brexit sulmohet me qumësht, qytetarët kënaqen duke qeshur (VIDEO) Kryetari partisë “Brexit” në Britani të Madhe, Nigel Farage, është sulmuar me një pije qumështi në Neëcastle të Britanis
Anglia reagon për skandalin e Flora Brovinës Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit që ndodhën këtë javë në Kuvendin e Koso
E rrallë, plasin ujrat në Parlamentin e Britanisë Dhoma e Përfaqësuesve pezulloi punën ditore pasi uji filloi të rrjedh në dhomë nga tavani, duke njomur një pjesë të gale