999 rezultate për

britanise

Fenomeni i pazakontë pushton qiejtë e Britanisë së Madhe Një fenomen i çuditshëm është duke ndodhur sipas meteorologëve në qiejt e Britanisë së Madhe gjatë muajve të fundit.
13 fakte interesante për mbretëreshën Elisabeth II të Britanisë Mbretëresha Elizabeth ka lindur në 21 Prill 1926 në Londër dhe u bë mbretëresha e Britanisë së Madhe dhe Irlandës Verio
1 orë "kokë më kokë", përfundon takimi i Bashës me ambasadorët Pas 1 ore diskutime, ka përfunduar takimi mes kryedemokratit Basha dhe ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe.
FOTO/ Ky është fenomeni i pazakontë që po ndodh shpesh në qiejt e Britanisë së Madhe Një fenomen i çuditshëm është duke ndodhur sipas meteorologëve në qiejt e Britanisë së Madhe gjatë muajve të fundit.
Toka e premtuar, si arratisen me kamion shqipëtarët drejt Britanisë Mbretëria e Bashkuar ka qenë prej kohësh një destinacion sa i preferuar, aq edhe i pamundur për shqiptarët që duan të em
Gazetari britanik: Shqipëria ka fituar ndaj Britanisë në menaxhimin e koronavirusit Gazetari britanik Alastair Campbell ka komentuar situatën e koronavirusit në vendin tonë, duke u shprehur se Shqipëria e
Një nga gratë më të pasura të Britanisë, sa është vlera e pasurisë që zotëron Rihanna Ylli i pop-it Rihanna është emëruar si një nga gratë më të pasura të Britanisë, me një pasuri prej 468 milion paund.
Nga presioni i Trump, te metodat e Kinës dhe Britanisë, ç' po ndodh me vaksinën e COVID 19? Në garën për një vaksinë për t’i dhënë fund pandemisë globale COVID-19, tetë pretendentë janë përpara pjesës tjetër të k
Të dëshpëruar, shqiptarët dërgojnë fëmijët rrugëve të BE-së dhe Britanisë Prindërit shqiptarë duken aq të dëshpëruar saqë nuk ngurrojnë që të nisin fëmijët e tyre të pashoqëruar rrugëve të Europ
Kryeministri i Britanisë: Ia kam borxh jetën mjekëve Boris Johnson ka thënë se i ka borxh jetën e tij stafit mjekësor që u kujdes për të duke e trajtuar për Cocid-19. Kry
Habit ambasadori i Britanisë: Rita Ora nëse ndihesh vetëm hajde në Kosovë (FOTO LAJM) Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott në një postim në Facebook e ka ftuar këngëtaren shqiptare Rit
Rama guxon: Na jepni vendin e Britanisë në BE Në konferencën e donatorëve, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama krahas falënderimeve dhe lutjeve për ndihmë, Rama risoll
ZYRTARE/ Britania largohet nga Bashkimi Europian Mbretëria e Bashkuar është larguar zyrtarisht nga Bashkimi Evropian pas 47 viteve të anëtarësimit. Momenti historik, i c
Shampanjë, lot dhe brohorima: Kështu festoi Britania pasi PE aprovoi marrëveshjen për Brexit (FOTO LAJM) Parlamenti Evropian ka aprovuar marrëveshjen për Brexit të Boris Johnson në një votim përfundimtar historik duke i hapur
Dalja e Britanisë nga BE, flet avokati: Ç'do ndodhë me emigrantët shqiptarë pas BREXIT Nga 1 shkurti i 2020-ës, Britania e Madhe nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit Europian, por do të hyjë në një fazë tranz
"Dyshoi se e tradhtonte", si e theri burri gruan shqiptare mes Britanisë (FOTO LAJM) Fatos Xheta pak kohë më parë theri me thikë gruan e tij Safie Xhetën, ndërsa tashmë, ai ka dalë para gjykatës për t’u pë
Udhëtuan 15 orë drejt Britanisë në frigorifer, identifikohen 39 viktimat Emrat e të 39 shtetasve vietnamezë, të cilët u gjetën të vrarë në një kamion frigorifer, muajin e kaluar në Essex të Ang
Harrojeni diellin, bëhuni gati për uraganin Lorenzo dhe rryma të ftohta polare Dita e parë e tetorit filloi me diell dhe e ngrohteë, por gjatë javës priten rreshje shiu dhe vranësira në të gjithë ter
Shqiptarët nuk ndalen në burgjet e Britanisë, flasin hapur me familjarët dhe miqtë nëpërmjet telefonit Të burgosurit shqiptarë në burgjet e Mbretërisë së Bashkuar përdorin celularë për të komunikuar me miqtë dhe familjet e
"Brexit pa marrëveshje", Parlamenti britanik merr vendimin urgjent Parlamenti britanik ka përkrahur një projektligj për të bllokuar planet e kryeministrit të Britanisë, Boris Johnson për