999 rezultate për

britanike

Greqia gati të presë turistët britanikë në maj Athina po konsideron rihapjen e kufijve të saj për britanikët që kërkojnë diellin grek para verës, duke shkuar kundër po
Nga maji në Britani lejohet sek*i me njerëz me të cilët nuk banoni në një shtëpi Qeveria britanike e kryeministrit Boris Johnson tha sot se nëse plani i daljes nga izolimi i koronavirusit nuk ka të pap
Policia britanike jep alarmin për shtëpitë e barit: Shumica janë shqiptarë! Policia e Sheffield-it në Britaninë e Madhe ka shprehur shqetësimin në lidhje me përfshirjen e shqiptarëve në kultivimin
Turizmi i vaksinimit në Dubai, ja sa e blejnë paketën ata që shkojnë me një agjenci britanike Programi i "turizmit të vaksinimit" i prezantuar nga kjo agjenci britanike, përfshin një muaj pushimesh, ose në vendet k
Londra u karantinua, VIP-at largohen drejt Dubait Modele, VIP-a të mediave sociale dhe yje të ‘reality TV’ të Britanisë kanë zgjedhur të qëndrojnë në pishinat e Dubait e
Sa dollarë kushtojnë veshjet e Kate Middleton? Mediat britanike zbulojnë shifrat (FOTO LAJM) Kate Middleton është padyshim një nga personazhet më të dashur dhe më të pëlqyer për publikun në mbarë botën. Dukesha
Mbretëresha britanike vaksinohet kundër COVID-19 Mbretëresha britanike Elizabeth II dhe burri i saj Philip kanë marrë vaksinën kundër COVID-19, tha Pallati Mbretëror për
Gjykata britanike ndalon ekstradimin e Assange, themeluesi i WikiLeaks nuk do të përballet me drejtësinë amerikane Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange nuk mund të ekstradohet legalisht në Shtetet e Bashkuara për t’u përballur me akuz
Policja kosovare "çmend" mediat britanike, i vijnë oferta të shumta pas publikimit të fotos Policja e Kosovës, Linda Aliu, ka zgjuar kureshtjen e mediave të huaja me fotot e saj pr ovokuese. Ajo ka kohë që poston
Jo vetëm vaksinën! Britanikët japin dritën jeshile dhe për ilaç kundër COVID-19 Shkencëtarët britanikë po provojnë një ilaç të ri që mund të parandalojë që dikush që ka qenë i ekspozuar ndaj koronavir
Lanë armët e festuan, si Krishtlindja zbuti ushtarët në Luftën e parë Botërore Si çdo festë tjetër, edhe kjo e Krishtlindjeve është një festë e veçantë dhe të tillë e bën fakti se ajo përjetohet nga
Arrihet marrëveshja tregtare mes Britanisë së Madhe dhe BE-së Ps 4 vitesh, Britania e Madhe arriti marrëveshje tregtare pas Brexit-it me Bashkimin Evropian. Qeveria britanike tha
Modelja bën deklaratën e fortë: Mami më dha leje të humbja virgjërinë Modelja Megan Barton Hanson ka habitur të gjithë fansat me deklaratat që ka bërë gjatë një interviste për mediat britani
Nuk mjaftojnë rrugët plot, britanikët festojnë me pasion në kohë covidiane (FOTO LAJM) Fundjava ka rikthyer edhe festat e të rinjve në Britani. Pavarësisht paralajmërimeve të shumta të qeverisë për të res
Tentoi të p*rdhunonte britaniken, e pëson shqiptari Autoritetet britanike kanë dënuar një shqiptar, i cili tentoi të përdhunonte një 27-vjeçare angleze në lindje të Londrës
Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internetit këtë vit Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internet këtë vit për shkak të Covid –
Prestigjozia britanike përfshin Kumbullën në lojtarët më të shtrenjtë që do i mungojnë Euro 2021 (FOTO LAJM) Marash Kumbulla e ka ngjitur shumë lart emrin e tij në futbollin europian dhe për këtë i është dashur shumë pak kohë.
Merr fund ëndrra angleze, arrestohen 69 shqiptarë që tentuan të kalonin kufirin me anije peshkimi Policia britanike ka arrestuar 69 emigrantë shqiptarë të cilët tentuan të futeshin ilegalisht në Angli, përmes një anije
"Jeta mund të kthehet në normalitet në pranverë", Johonson siguron britanikët për aplikimin e vaksinës Boris Johnson u ka bërë thirrje Britanikëve që t’i përmbahen rregullave për të kaluar valën e dytë të koronavirusit, ndë
Ardhja në jetë e princeshës shqiptare, mediat britanike shkruajnë për Geraldinën Ardhja në jetë e Princeshës shqiptare pak ditë më parë, është bërë lajm e në mediat e huaja. Daily Mail thekson se: “