999 rezultate për

britanik

Nuk mjaftojnë rrugët plot, britanikët festojnë me pasion në kohë covidiane (FOTO LAJM) Fundjava ka rikthyer edhe festat e të rinjve në Britani. Pavarësisht paralajmërimeve të shumta të qeverisë për të res
Prestigjozja britanike: Juventusi ka bërë gati ofertën për Zinedin Zidane Pasi e njoftuan sot shkarkimin e Sarrit, klubi i Juventusit thuhet se ka gati ofertën për teknikun e Realit, Zinedin Zid
Shqiptari që zbuloi problemin në sistemin e sigurisë të prestigjiozes BBC Eksperti i sigurisë kibernetike, Florian Kunushevci, është renditur në listën e personave të cilët identifikuan rreziqet
Britanikët nuk pyesin për COVID-19, nisin sërish festat e çmendura (FOTO LAJM) Fundjava ka rikthyer edhe festat e të rinjve në Britani. Pavarësisht paralajmërimeve të shumta të qeverisë për të res
Testi 5 minutësh që zbulon sëmundjen e Alzheimerit dhjetë vjet përpara Një skanim pesë minutësh në qafë mund të parashikojë Alzheimer një dekadë para se të shfaqen simptomat, tregon hulumtimi
Shkëputi kontaktet me Presidentin Thaçi? Reagon Ambasada Britanike Ambasada e Britanisë së Madhe ka mohuar raportimin e sotëm në të cilin thuhej se misionet të huaja në Kosovë, përfshirë
Media britanike jep 3 arsye pse Manchester United duhet ta blejë Rashicën Nëse jeni një fans i Bundesligës dhe keni filluar ta shikoni që nga rifillimi në maj, emri i Milot Rashicës duhet të jet
Pamje të rralla, Covid-19 ndryshon festën e Formula Uno-s. Shikoni çfarë bën Roboti (VIDEO) Koronavirusi ka ndryshuar jo vetëm mënyrën e jetesës por edhe rregullat në botën e sportit Pikërisht ky virus kishte
Britanikët nuk zënë mend, vazhdojnë të dynden në festa të shthurura (FOTO LAM) Nga raportimet e fundit në Britaninë e Madhe mësohet se kanë humbur jetën 148 persona nga Covid-19, por kjo nuk i ka pen
Britanikët vërshojnë bareve në të premten e parë të alkoolit pas koronavirusit (FOTO LAJM) Britanikët e etur për alkool vërshuan mbrëmë në bare, pub-e e më pas në "fast food-e", në të premten e parë të shthurjes
Shtatë luftërat, ku forcat guerile mposhtën ushtritë profesioniste Ushtritë e mëdha profesioniste, nuk i fitojnë gjithmonë luftërat ku angazhohen. Ndonjëherë ato që fitojnë janë njësitë l
Kapet shqiptari në Britani, gjendet shuma e "çmendur" e parave brenda çantave të tij Një 27 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia britanike, nën akuzat për pastrim parash dhe trafik droge. Mediat brita
Britaniku 15-vjeçar shpik orën që ju paralajmëron për të mos e prekur fytyrën Në kohën e pandemisë, prekja e fytyrës është një shprehi që mund të shndërrohet në veprim fatal për disa njerëz pasi dua
SKANDALI/ Rusia ofroi shpërblime për vrasjen e ushtarëve amerikanë dhe britanikë në Afganistan Oficerë të shërbimit sekret rus që punonin për inteligjencën ushtarake GRU i kanë ofruar para militantëve talebanë në Af
Kriza e covid-19 prek McLaren, shet aksione për të siguruar mbijetesën në F1 Vijojnë problemet financiare te makina britanike McLaren, e detyruar të shesë disa nga kuotat e saj për të siguruar mbij
Ekzekutoi 3 persona, agresori "personazh" i njohur për autoritetet britanike Një ngjarje e rëndë ka tronditur së fundmi Britaninë, ku nga një sulm mbetën të vrarë 3 persona. Mediat britanike rap
Sulm terrorist në Britani, ekzekutohen me thikë tre persona (FOTO LAJM) Tre persona kanw mbetur tw vdekur si pasojw e njw sulmi me thikw tw ndodhur ditwn e djeshme nw Reading, Angli. Gjithasht
26 vjeçarja britanike qëllon me armë të rinjtë shqiptarë mes Londrës Policia britanike ka vënë në pranga një vajzë të re pas një plagosje të dyfishtë në Barking, në lindje të Londrës. S
Mediat britanike vënë alarmin: Shqiptarët po kthejnë Anglinë në fermë droge (FOTO LAJM) Mediat britanike kanë dhënë emrat dhe fotot e disa shqiptarëve të arrestuar dhe dënuar gjatë muajve të fundit, duke ngri
Gazetari britanik: Shqipëria ka fituar ndaj Britanisë në menaxhimin e koronavirusit Gazetari britanik Alastair Campbell ka komentuar situatën e koronavirusit në vendin tonë, duke u shprehur se Shqipëria e