999 rezultate për

britania

Bien daullet e luftës, Anglia dërgon destrojerin në Gjirin Persik Situata në Gjirin Persik po përkeqësohet: Në mesin e tensioneve me Iranin, Britania e Madhe dërgon anijen e luftës “HMS
Britania: Mos hidhni mjete shpërthyese Ka reaguar edhe ambasada e Britanisë së Madhe në lidhje me protestën e opozitës. Mijëra shqiptarë kanë dalë në rrugë.
Mijëra skocezë kërkojnë shkëputjen nga Britania e Madhe Mijëra persona i janë bashkangjitur marshit në qytetin Glasgow, që në fakt është marshi më i madh që e mbështetë pavarës
SHBA kërkon që Britania të dalë sa më shpejt nga BE Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton akuzoi institucionet politike të Britanisë së Madh
Emigranti: Kam ardhur nga Britania për protestë (VIDEO) Qindra qytetarë janë nisur që në orët e para të mëngjesit për të protestuar në Tiranë. Nga Shkodra një qytetarë ka d
Media serbe: Britania nuk e heq taksën, Haradinaj është i tyre Nga deklaratat e zyrtarëve amerikanë është e qartë se ata po bëjnë presion mbi Prishtinën dhe kjo mund të shihet nga viz
Rritet siguria, Britania dhuron mjete për transportin e të burgosurëve (FOTO LAJM) Britania e Madhe i ka dhuruar Ministrisë së Drejtësisë, makina për transportin e të burgosurve. Ministrja e Drejtësis
Britania hap konkurs për ambasadore në Prishtinë, kush do ta zëvendësojë O'Conell? Ruari O’Connell mund të mos jetë ambasadori britanik në Kosovë më 7 Mars. Në vend të tij do të jetë një vajzë ose gru
E kërkon e gjithë Britania për vrasje, arrestohet i riu nga Kukësi Një 23-vjeçar me origjinë nga Kukësi është arrestuar në Durrës për llogari të Mbretërisë së Bashkuar ku akuzohet për vra
Serbët nxjerrin një skenar, Britania e Madhe qëndron prapa taksës së Haradinajt Gazeta serbe ‘Blic’, ka publikuar sot një artikull përmes të cilit aludon se Britania e Madhe është shteti i cili po ia
E papritur, e ftuara i heq të gjitha në emision (VIDEO) John Humphrys përjetoi tronditjen më të madhe të karrierës së tij, kur një aktiviste kundër "Brexit" hoqi të gjitha rrob
Lëvizje e papritur: Britania mund të mbetet në BE Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka paralajmëruar se dalja e vendit të saj nga Bashkimi Evropian mund të
Britania mund të dalë nga BE si një "armike" ​Kabineti i kryeministres britanike, Theresa May, po merr në konsideratë përshpejtimin e përgatitjeve për daljen e
Vuçiç nuk fsheh trishtimin: Shqiptarët i mbështet SHBA-ja, Gjermania dhe Britania e Madhe Përmes një fjalimi pas ngritjes së Ushtrisë së Kosovës, Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, i pamundur të bëjë ndonjë
Britania nëse dëshiron mund ta anulojë daljen nga BE Gjykata Evropiane e Drejtësisë ka deklaruar se Mbretëria e Bashkuar ka të drejtë që ta anulojë daljen e vendit nga Bashk
Historia e trishtë e shqiptarit, rrezikon deportimin për herë të dytë nga Britania Një shqiptar përballet me deportimin nga Britania e Madhe për herë të dytë, pasi po për herë të dytë hyri ilegalisht në
Arrihet marrëveshja, Britania largohet pa probleme nga BE Udhëheqësit e BE-së kanë miratuar kërkesën e Mbretërisë së Bashkuar për t’u larguar nga Bashkimi Europian. Lajmi është k
Arrihet një deklaratë e përbashkët, Britania nga marsi e vetme Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk tha se Britania dhe Bashkimi Evropian janë pajtuar në parim për një deklara
Detaje të reja tronditëse për vrasjen e gazetarit, Britania kishte dijeni Çështja e Jamal Khashoggi, gazetarit saudit të vrarë në konsullatën e shtetit të tij në Turqi akoma po vazhdon të jetë t
Alarm nga Britania, prostitutat shqiptare grupi më i madh i skllavërisë moderne Mediat britanike kanë raportuar se vajzat shqiptare janë një ndër grupet më të mëdha të prostitucionit në këtë shtet.