999 rezultate për

britania

Britania e madhe vendos rekord të zi: COVID-19 shkakton 953 të vdekur në 24 orë! Britania e Madhe ka shënuar 953 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është shifra më e lartë që ka
Tronditet Britania e Madhe nga COVID-19, 887 viktima në 24 orët e fundit Sipas zyrtarëve britanikë, në 24 orët e fundit janë shënuar 887 viktima, duke e çuar në 7,984 numrin total të viktimave.
Shifra të frikshme nga Britania e Madhe: COVID-19 ka vrarë 936 njerëz në 24 orë Britania e Madhe raportoi të mërkurën 936 viktima mes pacientëve me Covid-19 duke e çuar totalin në 7 172 të vdekur.
Britania ndjek Italinë, 708 viktima në një ditë, Një fëmijë 5-vjeçar, i cili kishte dhe probleme të tjera shëndetësore është viktima më e re e koronavirusit në Britani.
Do të zëvendësojë karantinën, Britania punon me një aplikacion që ndjek koronavirusin Një aplikacion që ndjek koronavirusin mund të ndihmonte shumë në ngadalësimin e numrit të personave me koronavirus. D
Kthehen nga Britania shqiptarët që mbetën jashtë atdheut nga koronavirusi Koronavirusi nuk bllokoi lëvizjen vetëm brenda vendit por edhe rrugët detare e ato ajërore duke lënë jashtë atdheut qind
Rrënjët e futbollit, e shpiku Kina apo Britania? (FOTO LAJM) E vërteta Britania, kundër Kinës për të zgjidhur dilemën se cili shtet e shpiku futbollin. Një argumentim me fakte hi
Ndalohet fluturimi drejt dhe nga Britania e Madhe (FOTO LAJM) Ministriia e Infrastrukturës dhe Energjisë ka njoftuar sot se janë anuluar fluturimet drejt dhe nga Britania e Madhe.
Stuhi, borë dhe acar: Çfarë pritet të ndodhë në ditët në vazhdim në Angli (FOTO LAJM) Pas stuhisë “Ciara”, Britania e Madhe po përballet me acarin dhe dëborën që ka mbuluar vendin. Mirëpo, duket se nuk do t
ZYRTARE/ Britania largohet nga Bashkimi Europian Mbretëria e Bashkuar është larguar zyrtarisht nga Bashkimi Evropian pas 47 viteve të anëtarësimit. Momenti historik, i c
Shampanjë, lot dhe brohorima: Kështu festoi Britania pasi PE aprovoi marrëveshjen për Brexit (FOTO LAJM) Parlamenti Evropian ka aprovuar marrëveshjen për Brexit të Boris Johnson në një votim përfundimtar historik duke i hapur
Transportonin armë drejt Afrikës, Britania heton dy persona që përdorën Shqipërinë (VIDEO) Britania e Madhe ka përfshirë prokurorinë shqiptare në një sërë veprimesh hetimore sa i takon një dosjeje për trafik arm
Daily Mail ngre pikëpyetje: Pse Britania e "bëri njërin sy qorr" për eliminimin e Flamur Beqirit (FOTO LAJM) Daily Mail i rikthehet vrasjes së bujshme të Flamur Beqirit në Londër në vigjiljen e krishtlindjes përpara familjes së t
Britania drejt largimit nga BE, Johnson siguron mbështetjen e deputetëve Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka siguruar mbështetjen e deputetëve për planin e tij për Brexit. G
Boris Johnson fiton zgjedhjet, Messi e Ronaldo dëbohen nga Britania Pas triumfit të Boris Johnson, Britania po afrohet akoma dhe më shumë me Brexit. Një revolucion që do të sjellë pasoja s
Qesharake, vajza dy vjeç dëbohet nga Britania pse nuk ka jetuar aty për 7 vite Një ngjarje shumë e çuditshme ka ndodhur në Londër që është gjykuar jo pak nga vendasit. Sam, një vajzë dy vjeçe ësht
Britania në alarm! Studia godet vendin, përmbytjet bllokojnë vendin Britania po përballet me përmbytjet dhe stuhinë që ka goditur vendin. Stuhia Lorenzo ka përfshirë Britaninë mëngjesin e
Lajm fantastik për të gjithë, Britania lehtëson rregullat e emigracionit Britania do të lehtësojë rregullat e saj të emigracionit për të tërhequr më shumë shkencëtarë të elitës pas Brexit, tha
Johnson e vulos: Do të largohemi me 31 tetor Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Evropian më 31 tetor, pavarësisht çfarë, tha zëdhënësi i kryeministrit brit
Britania: Prishja e marrëveshjes bërthamore me Iranin paraqet rrezik për ekzistencë Ministri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se tensionet në Lindjen e Mesme mund të paraqesë rrezik për ekzistencë për