999 rezultate për

britania

Të dënuar për dhjetëra krime, 21 shqiptarë dëbohen nga Britania 21 shtetas shqiptarë u dëbuan ditën e enjte nga Britania e Madhe, shkruan The Sun. Mes tyre kishte nga ata që merreshin
Rekord infeksionesh, Britania regjistron për herë të parë mbi 30 mijë raste me COVID-19 Britania sot për herë të parë nga fillimi i pandemisë regjistroi plot 33.470 rasteve të reja me koronavirus. Sipas të
COVID-19/ Rekord infektimesh e viktimash, Britania rikthen karantinën Mbretëria e Bashkuar vendosi mbylljen e të gjitha dyqaneve jo të domosdoshme, pabeve, restoranteve, bareve dhe qendrave
Qesharake, vajza dy vjeç dëbohet nga Britania pse nuk ka jetuar aty për 7 vite Një ngjarje shumë e çuditshme ka ndodhur në Londër që është gjykuar jo pak nga vendasit. Sam, një vajzë dy vjeçe ësht
Lajme të mira nga Britania, si ndryshoi kurba e infeksionit COVID në ditët e fundit Vala e dytë e koronavirusit në Britani duket se po ‘avullon’, pasi numri mesatar i testeve pozitive ditore ka rënë për h
Britania e Madhe vendos karantinë, Sllovenia mbyll 12 rajone: Rregullat e reja në luftën ndaj COVID-19 Shtimi i ndjeshëm i rasteve të reja me koronavirus ka detyruar Britaninë e Madhe të rikthejë karantinën dy javore për çd
Anglia shtrëngon masat, vendos karantinë për vizitorët nga këto vende Anglia ka vendosur karantinë për të gjithë ata që vijnë nga Turqia dhe Polonia për një periudhë dy javore. “Kjo masë,
Të gjithë në lule të moshës, Britania e madhe deporton një "tufë me kriminelë shqiptarë" Tashmë prej kohësh, shqiptarët kryesojnë grupin më të madh të të burgosurve, me 11 përqind, në Angli dhe Uells, nga 9,20
U kthye enkas nga Britania, si eleminoi autori dy vëllezërit në Kosovë Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e rëndë në Podujevë, ku kanë mbetur të vrarë dy vëllezër në fshatin Repë të Podujevë
Britania e Madhe hap kufijtë për Serbinë, Kroacinë dhe Greqinë, çfarë do të ndodhë me shqiptarët? Britania e Madhe vendosi të heqë karantinën 14 ditore, të detyrueshme deri më tani për personat që mbërrinin nga jashtë,
Britania e Madhe shton një simptomë të re në listën zyrtare të COVID-19 Britania e Madhe ka shtuar edhe një simptomë të re në listën e COVID-19. Humbja e ndjenjës së erës ose shijes i është
Shqetësuese/ Aeroplani i mbushur plot me udhëtarë në kohë koronavirusi Fotografitë vijnë në një kohë kur Britania e Madhe ka numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 në Evropë. Në një k
COVID-19 gjunjëzon botën, mbi 3 milion të infektuar Bota vijoj të jetë nën pushtetin e koronavirusit që akoma nuk dihet se kur do e ketë fundi. Deri më tani në botë numri i
Britania e Madhe drejt fundit të luftës me COVID-19: Kaq viktima u shënuar sot Ditën e sotme në Britaninë e Madhe janë regjistruar 350 jetë të humbura në 24 orët e fundit, duke e çuar në 21,106 numr
Britania në gjendje të rënduar, kalon 20 mijë viktima bilanci nga Covid-19 Duket se situata në Britani nuk duket shumë pozitive. Që nga fillimi i situatës e deri sot, atje jane shënuar mbi 20
Edhe Britania e Madhe drejt mposhtjes së COVID-19: Kaq viktima u shënuan në 24 orët e fundit! Pas shumë ditësh, Britania e Madhe ka shënuar në 24 orë 450 jetë të humbura. Këto shifra e çojnë në 16,522 totalin e
Edhe Britania drejt "shërimit", si ul ndjeshëm numri i viktimave Ka shkuar në 16060 numri i personave që humbën jetën nga koronavirusi në Britaninë e Madhe, ku 24 orët e fundit u shënua
Britania e Madhe nuk njeh rënie: Kaq viktima shënoi sot COVID-19 Britania e Madhe po kalon ditët më të vështira të saj duke shënuar sërish për 24 orë 761 pacientë të vdekur nga COVID-19
Shifra të frikshme edhe nga Britania, 710 persona të vdekur në 24 orë Të paktën 710 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit brenda 24 orëve në Britaninë e Madhe. Kështu, numri to
Shifra tmerri nga Anglia: Në 24 orët e fundit COVID-19 ka vrarë 917 njerëz Britania e Madhe është një ndër vendet më të prekura në botë nga COVID-19. Sipas të dhënave të fundit të publikuara