999 rezultate për

britania

Britania e Madhe hap kufijtë për Serbinë, Kroacinë dhe Greqinë, çfarë do të ndodhë me shqiptarët? Britania e Madhe vendosi të heqë karantinën 14 ditore, të detyrueshme deri më tani për personat që mbërrinin nga jashtë,
Britania e Madhe shton një simptomë të re në listën zyrtare të COVID-19 Britania e Madhe ka shtuar edhe një simptomë të re në listën e COVID-19. Humbja e ndjenjës së erës ose shijes i është
Shqetësuese/ Aeroplani i mbushur plot me udhëtarë në kohë koronavirusi Fotografitë vijnë në një kohë kur Britania e Madhe ka numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 në Evropë. Në një k
COVID-19 gjunjëzon botën, mbi 3 milion të infektuar Bota vijoj të jetë nën pushtetin e koronavirusit që akoma nuk dihet se kur do e ketë fundi. Deri më tani në botë numri i
Britania e Madhe drejt fundit të luftës me COVID-19: Kaq viktima u shënuar sot Ditën e sotme në Britaninë e Madhe janë regjistruar 350 jetë të humbura në 24 orët e fundit, duke e çuar në 21,106 numr
Britania në gjendje të rënduar, kalon 20 mijë viktima bilanci nga Covid-19 Duket se situata në Britani nuk duket shumë pozitive. Që nga fillimi i situatës e deri sot, atje jane shënuar mbi 20
Edhe Britania e Madhe drejt mposhtjes së COVID-19: Kaq viktima u shënuan në 24 orët e fundit! Pas shumë ditësh, Britania e Madhe ka shënuar në 24 orë 450 jetë të humbura. Këto shifra e çojnë në 16,522 totalin e
Edhe Britania drejt "shërimit", si ul ndjeshëm numri i viktimave Ka shkuar në 16060 numri i personave që humbën jetën nga koronavirusi në Britaninë e Madhe, ku 24 orët e fundit u shënua
Britania e Madhe nuk njeh rënie: Kaq viktima shënoi sot COVID-19 Britania e Madhe po kalon ditët më të vështira të saj duke shënuar sërish për 24 orë 761 pacientë të vdekur nga COVID-19
Shifra të frikshme edhe nga Britania, 710 persona të vdekur në 24 orë Të paktën 710 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit brenda 24 orëve në Britaninë e Madhe. Kështu, numri to
Shifra tmerri nga Anglia: Në 24 orët e fundit COVID-19 ka vrarë 917 njerëz Britania e Madhe është një ndër vendet më të prekura në botë nga COVID-19. Sipas të dhënave të fundit të publikuara
Lajm i mirë nga Britania, vaksina për Covid-19 do të jetë gati në shtator? Ekspertët në Britani thonë se e kanë gjetur një vakinë për të ndalur përhapjen e COVID-19. Profesoresha e Universitet
Britania e madhe vendos rekord të zi: COVID-19 shkakton 953 të vdekur në 24 orë! Britania e Madhe ka shënuar 953 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është shifra më e lartë që ka
Tronditet Britania e Madhe nga COVID-19, 887 viktima në 24 orët e fundit Sipas zyrtarëve britanikë, në 24 orët e fundit janë shënuar 887 viktima, duke e çuar në 7,984 numrin total të viktimave.
Shifra të frikshme nga Britania e Madhe: COVID-19 ka vrarë 936 njerëz në 24 orë Britania e Madhe raportoi të mërkurën 936 viktima mes pacientëve me Covid-19 duke e çuar totalin në 7 172 të vdekur.
Britania ndjek Italinë, 708 viktima në një ditë, Një fëmijë 5-vjeçar, i cili kishte dhe probleme të tjera shëndetësore është viktima më e re e koronavirusit në Britani.
Do të zëvendësojë karantinën, Britania punon me një aplikacion që ndjek koronavirusin Një aplikacion që ndjek koronavirusin mund të ndihmonte shumë në ngadalësimin e numrit të personave me koronavirus. D
Kthehen nga Britania shqiptarët që mbetën jashtë atdheut nga koronavirusi Koronavirusi nuk bllokoi lëvizjen vetëm brenda vendit por edhe rrugët detare e ato ajërore duke lënë jashtë atdheut qind
Rrënjët e futbollit, e shpiku Kina apo Britania? (FOTO LAJM) E vërteta Britania, kundër Kinës për të zgjidhur dilemën se cili shtet e shpiku futbollin. Një argumentim me fakte hi
Ndalohet fluturimi drejt dhe nga Britania e Madhe (FOTO LAJM) Ministriia e Infrastrukturës dhe Energjisë ka njoftuar sot se janë anuluar fluturimet drejt dhe nga Britania e Madhe.