999 rezultate për

britani

Lajm i mirë nga Britania, zbulohet kur do të mbërrijnë në Shqipëri dozat "Astra Zeneca" "Ministrja Morton theksoi se Britania e Madhe synon t’i vërë në dispozicion ato vaksina për vendet në nevojë. Ajo u
Ç'kërkon tjetër: Meghan Fiton gjyqin kundër mediave britanike, por s'kënaqet me kaq (FOTO LAJM) Meghan Markle mori 630,000 dollarë të martën si një pagesë e përkohshme ndaj kostove të saj ligjore pasi fitoi një kërke
Shqiptari kapet brenda fermës së kanabisit në Britani, plagoset gjatë tentativës për tu arratisur Një i ri shqiptar është arrestuar nga autoritetet britanike pasi punonte në një fabrikë kanabisi. Bëhet fjalë për sht
Ziberi paralajmëron masa të reja, lloji britanik i virusit merr hov në vendin tonë Lloji britanik i virusit corona po merr vrull në Maqedoni dhe sipas autoriteteve shëndetësore, më shumë se 70 për qind e
Rama jep lajmin e mirë: Kur mund të hapen fluturimet me Britaninë Kryeministri Edi Rama tha nga Berati se pezullimi i fluturimeve me Britaninë e Madhe rishikohet vazhdimisht. Rama shtoi
400 mijë paund kanabis, dy shqiptarët burgosen në Britani: Jemi shfrytëzuar! Dy burra shqiptarë të cilët u “shfrytëzuan pamëshirshëm” dhe u vunë në punë në një fermë të madhe kanabisi të ngritur br
Greqia gati të presë turistët britanikë në maj Athina po konsideron rihapjen e kufijve të saj për britanikët që kërkojnë diellin grek para verës, duke shkuar kundër po
Ky shtet i gatshëm t’i japë infermierë Gjermanisë dhe Britanisë në këmbim të vaksinave Filipinet do të lejojnë që mijëra punonjës të kujdesit shëndetësor, kryesisht infermierë, të punësohen në Britani dhe në
Eksperti "tallet" me vaksinimin në Shqipëri: Si të hysh në Formula 1 me qerre Nga Erion Dasho Dje Borati vlerësoi arritjet e Izraelit dhe Britanisë së Madhe dhe tha se nën shembullin e
Nga maji në Britani lejohet sek*i me njerëz me të cilët nuk banoni në një shtëpi Qeveria britanike e kryeministrit Boris Johnson tha sot se nëse plani i daljes nga izolimi i koronavirusit nuk ka të pap
Rreth 10 mijë raste të reja në 24 orë në Britaninë e Madhë 9.834 raste të tjera të koronavirusit janë raportuar në Britaninë e Madhe në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të fundi
Fico: Ka dyshime se është futur virusi afrikan dhe britanik Pas arrijes së 7.020 dozave vaksinash nga kompania BioTech-Pfizer në Shqipëri në procesin e vaksinimit janë përfshirë Ti
Britania mund ta organizojë e vetme Kampionatin Evropian EURO2020 Britania e Madhe tani është nën "listën e zezë" të shteteve evropiane por, kryeministri, Boris Johnson ka treguar se tan
Britani: 17.2 milion njerëz kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër Covid-19 Autoriteti Shëndetësor Britanik njoftoi se sot janë shënuar 10.406 raste të reja të koronavirusit dhe se gjithsej 17.2 m
E rëndë në Britani, burri vret gruan me një disk Ngjarja e rëndë ka tronditur gjithë Britaninë, 47-vjecari Wayne Morris, ka vrarë gruan e tij 52- vjecare. Gjykata ka
ZYRTARE/ Klubi i njohur britanik me pronar dhe president të ri Epokë e re ndryshimi në shtëpinë e Sandërlendit. Klubi i njohur britanik i cili militon në ligën e tretë të Anglisë,
"Mami duan të më vrasin", zbardhen detaje nga vdekja e 33 vjeçarit shqiptar në Britani Një 33-vjeçar shqiptar vdiq pasi u hodh nga një mur i lartë 20 metra për një arsye të pashpjegueshme ndërsa ishte duke v
Tre muaj pasi kishte mposhtur COVID-19, mutacioni i ri i merr jetën shqiptarit në Britani 48 vjeçari Kujtim Kadiu ka humbur jetën për shkak të infektimit për herë të dytë nga Covid 19. Kadiu banonte prej dis
Në Mal të Zi konfirmohet varianti britanik i koronavirusit Instituti për Shëndetin publik në Mal të Zi mori konfirmimin nga laboratori gjerman i klinikës Charite në Berlin, se në
Shkencëtarët në alarm! Varianti nigerian i gjetur në Britani mund të jetë rezistent ndaj vaksinave Një variant i ri i koronavirusit i zbuluar për herë të parë në Nigeri ka hyrë në Mbretërinë e Bashkuar dhe deri tani jan