999 rezultate për

brigjet

EMRI/ Vetëm 22 vjeç, kush është i riu nga Tirana që i doli trupi në brigjet e Vlorës (FOTO LAJM) Ditën e sotme u gjet trupi i një personi në brigjet e Vlorës. Burimet zyrtare bëjnë me dije se viktima është një djal
E rrallë, krijesa gjigande shfaqet në brigjet greke (FOTO LAJM) Një balenë me parametra të rrallë për Detin Egje është shfaqur në brigjet greke të Pireut. Sapo ky zbulim u bë publik
Përmbytet anija, gjenden të vdekur 20 emigrantë në brigjet e Tunizisë Autoritetet e Tunizisë kanë thënë se 20 emigrantë janë gjetur të vdekur më 24 dhjetor, pasi anija e tyre, që kishte tent
Cunam pas tërmetit në Turqi, jepet alarmi në Mesdhe (VIDEO) Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëmë të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë r
Uragani Delta nxjerr "zemërimin" në brigjet e Luizianës në SHBA, evakuohet zona Uragani “Delta” goditi të premten në mbrëmje rreth orës 23:00 (lokale) afër qytetit Creole në bregdetin jugperëndimor të
LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta dhe rrebeshe shiu Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe
Moti nuk po e ndan mendjen, çfarë do ndodhë sot pasdite Sipas MeteoAlb: Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territorin shqiptar. Por mesdita dhe pas
Gjendet një tjetër breshkë e ngordhur në brigjet e Vlorës Një tjetër breshkë Kareta-Kareta është gjendur e ngordhur ditën e sotme në bregdetin e Vlorës. Shkak është bërë ngroh
Të gjithë në izolim! Por ky është moti për ditën e sotme Ditët pranverore me diell kanë përfshirë vendin këtë javë. Edhe dita e premte, sërish do të jetë një ditë e kthjellët me
Krijesa e çuditshme pa sy del në brigjet e plazhit të Meksikës Një krijesë e çuditshme, me kokë delfini dhe me dhëmbë të mprehtë, doli në brigjet e plazhit Destiladeras në Meksikë.
Gjendet një trup i dekompozuar në brigjet e Adriatikut Një trup i dekompozuar është gjetur pasditen e sotme në brigjet e Detit Adriatik, në zonën e Kurbinit. Policia njofto
Tërmet 6.1 ballë shkund Greqinë, lëkundjet ndjehen dhe në brigjet shqiptare Një tërmet i fuqishëm është ndjerë mëngjesin e sotëm në Greqi. Goditja e tërmetit ndodhi në ishullin e Kretës pak minuta
Dallgët nxjerrin në bregdet "të bardhë" me vlerë 60 milion euro Dallgët e detit kanë nxjerrë në brigjet franceze rreth 760 kg kokainë të ndara në pako, me vlerë rreth 60 milionë euro.
Detaje e forta për gomonen e kapur sot në brigjet greke Një tjetër gomone me shpejtësi të lartë u kap sot nga autoritetet greke. Sipas "Kathimerini" bëhet fjalë për gomonen e d
10 brigjet më të bukura në botë (FOTO LAJM) Bregdetet janë një nga pamjet më tërheqëse të planetit tonë. Përplasja e tokës dhe ujit shpesh është mahnitëse, siç j
22 enë qaramike antike gjenden në brigjet shqiptare Një projekt i përbashkët arkeologjik shqiptaro-amerikan ka gjetur amfora që janë të paktën 2,500 vjeçare në detin Jon pr
Zbulimi i rrallë në brigjet e Durrësit Një projekt i përbashkët shqiptaro-amerikan i arkeologjisë nënujore ka pohuar se ka gjetur amfora që janë të paktën 2500
E RËNDË/ Ishin nisur drejt Europës, 82 emigrantë humbin jetën në brigjet e Tunizisë Një tjetër tragjedi me emigrantët është regjistruar kësaj radhe në brigjet e Tunizisë. Sipas raportimeve të mediave n
Buffon momente romantike me të dashurën në jasht (FOTO LAJM) Pas pesë vitesh dhe një fëmijë së bashku, portieri Gigi Buffon dhe drejtuesja televizive Illaria D’Amico vazhdojnë të ke
Shfaqet balena gjigande në brigjet e Kalifornisë (FOTO LAJM) Pak ditë më parë në një nga brigjet e Kalifornisë është fotografuar një balenë e përmasave gjigande. Këto pamje janë