999 rezultate për

brezovicen

Ariani e donte shumë Brezovicën, atje ku humbi edhe jetën (FOTO LAJM) Arian Daci, zv.ministër i Kosovës humbi jetën pak orë më parë teksa bënte ski me një shok të tijin në Brezovicë. Një
"Plani B" për Brezovicën në pritje të Ligjit për investime strategjike Dhënia me koncesion e kompleksit turistik Brezovica do të mund të bëhet përmes Ligjit për Investime Strategjike - kur ky
Qeveria e Kosovës kontratë 409-milionëshe për Brezovicën Qeveria e Kosovës në bashkëpunim me konsorciumin francez “MDP Consulting – Compagnie des Alpes”, pritet që ditën e martë
Shtërpca kërkon ndihmën e Serbisë për t’ia marrë Kosovës Brezovicën Serbët nga rrethina e Brezovicës dhe zyrtarë nga Beogradi kanë filluar të shfaqin shqetësimet e tyre pasi Qendra e skiji
Serbia pretendon Trepçën, Brezovicën dhe Postën Velko Odaloviç ka thënë se qeveria e Serbisë në dialogun e Prishtinës nuk do ta përfshijë vetëm Trepçën, por edhe Brezov
Qeveria e Kosovës shet Brezovicën për 410 milionë euro Kryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftoi përmes një postimi në Facebook se Komiteti Ndërministror ka pran
The Guardian ua preferon britanikëve Brezovicën Gazeta autoritative britanike The Guardian u preferon lexuesve të saj që të zgjedhin Ballkanin për pushimet e tyre dimër