999 rezultate për

brezovicĂ

Bëni kujdes, Brezovica është e rrezikuar nga ortekët Grupi i adhuruesve të natyrës “Kosovo Outdoor GURU” ka bërë thirrje te të gjithë adhuruesit e skijimit që të kenë kujdes
Hapet Brezovica, s'ka më rrezik Agjencinë për Mbrojtjen e Mjedisit te Kosovës ka njoftuar se prej sot Qendra e Skijimit në Brezovicë, është e hapur për
Pas tragjedisë Brezovica do të mbyllet për dy ditë Zëvendësministri i Diasporës në Qeverinë e Kosovës Arian Daci do të varroset të dielën e 27 janarit në varrezat e qyteti
A ka rrezik Brezovica pas ortekut ku vdiq Arian Daci? Flet profesionisti Bujar Turjaka, profesor i skijimit, Fakultetit i Edukimit Fizik dhe Sportit, ka konfirmuar për Express se 120 pjesëmarrë
Vdiq nga orteku, fotoja e fundit që djali i Nexhat Dacit hodhi nga Brezovica (FOTO LAJM) Arian Daci, djali i akademikut Nexhat Daci ndërroi jetë pak orë më parë në Brezovicë pasi e zuri orteku i dëborës poshtë
Thaçi përpiqet të nxjerrë veten si njeri që mban fjalën, hedh një foto nga Brezovica Derisa sot delegacioni shtetëror kryesuar nga Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti, zhvilluan takimin e parë të tyre si ekip neg
"Plani B" për Brezovicën në pritje të Ligjit për investime strategjike Dhënia me koncesion e kompleksit turistik Brezovica do të mund të bëhet përmes Ligjit për Investime Strategjike - kur ky
Serbia nuk heq dorë nga Trepça, Gazivoda e Brezovica Aleksandar Vuçiç, gjatë paraqitjes së programit të tij për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka deklaruar se mbrojtja e pas
Reportazhi i "New York Times": Brezovica, “Perla e Ballkanit” (FOTO LAJM) Gjërat janë duke ndryshuar për sportin në vendin më të ri në Europë, në kuadër të planit zhvillimor për të rindërtuar dh
Brezovica e së ardhmes/ 3000 vende pune, 100 milionë euro qarkullim në vit, 100 km pista për skiatorë Gazeta gjermane "Frankfurter Allgemeine Zeitung" prezanton planet për shndërrimin e Brezovicës në qendër të turizmit dim
Në korrik nis investimi 410 mln euro në Brezovicë Qeveria e Kosovës nuk i frikësohet Beogradit e as provokimeve të serbëve për Brezovicën. Autoritetet e vendit në muajin
Qeveria e Kosovës shet Brezovicën për 410 milionë euro Kryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftoi përmes një postimi në Facebook se Komiteti Ndërministror ka pran
Brezovica drejt privatizimit Administrimi i “Trepçës” nuk do të lejohet të ndodhë vetëm nëpërmjet një urdhri të dhënë nga Oda e Veçantë e Gjykatës Su
The Guardian suggests Brezovica to British people Authoritative British newspaper The Guardian suggests to her readers to choose the Balkans for their winter holidays and
Brezovica, pa borë dhe pa vizitorë! Janë raste të rralla që në netët e ndërrimit të motmoteve, në Brezovicë mos të ketë borë sikur që ndodhi sivjet. Në qend