999 rezultate për

brezi

Van Persie: Shansi i fundit për brezin tonë Edicioni i 20-të i Kupës së Botës shikohet si ai i duhur për të shpallur Holandën kampione si dhe për të kurorëzuar karr
Universiteti Bedër diplomon brezin e parë të studentëve (FOTO-LAJM) Universiteti Hëna e Plotë Bedër, diplomon brezin e parë të studentëve në një ceremoni të organizuar në ambientet e Hotel
Qeveria aktivitete të shumta me rastin e 70-vjetorit të Çlirimit Në mbledhjen e Komisionit Shtetëror për Përkujtimin e Ngjarjeve Jubilare gjatë vitit 2014 u diskutua sot për programin e
'Brezi i ri në Ballkan rritet me urrejtje etnike' Brezi i ri në Ballkan po rritet me urrejtje etnike dhe një nga shkaqet kryesore mbetet edhe historia që mësohet nëpër sh
Nevzat Bejta: Do ti jap prioritet arsimit Kryetari i komunës së Gostivarit është shprehur përpara nxënësve të këtij qyteti, se arsimi do të jetë prioritet i polit
Fatmir Sejdiu: Brezi i ynë ishte me fat Ish presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu nëpërmjet rrjetit social të Facebook, ka kujtuar ditën kur ai, i pari person ka
Putinin e ka "zili" edhe Chuck Norris Presidenti rus, Vladimir Putin, ka marrë vlerësimin më të lartë në taekwondo. Ndërkohë që po vizitonte Korenë e Jugut, a
Shkëmbimi i zjarrit në kufi, policia njofton për 6 të plagosur Policia e Kosovës ka nisur hetimet lidhur me ngjarjen e mbrëmshme ku në brezin kufitar ndërmjet Republikës së Kosovës dh
Universiteti Epoka diplomon brezin e tretë të studentëve Në një ceremoni madhështore Universiteti Epoka diplomoi dje brezin e tretë të studentëve në programet Bachelor dhe Maste
Shqiptarët e shquar të Britanisë Botuar nga gazeta më e madhe e shqiptarëve “The Albanian”, libri për 100 shqiptarët, që kanë dhënë një kontribut të veca
Brezi i qenve apo brez qensh! Duke bërë zapping në darkë për të parë se ç’kish ndodhur gjatë ditës
FRD: Shqipëria, pashallëk i Berishës dhe Ramës Të rinjtë e Frymës së Re Demokratike kanë nderuar kontributin e brezit të studentëve të dhjetorit të vitit 1990 me rasti
Feminizmi tek femrat moderne drejt zhdukjes Vetëm një në shtatë gra e përshkruan veten e saj si feministe. Sipas një studimi, kryer së fundi një e treta e femrave j
AK marrëveshje me pensionistët Aleanca Kuq e Zi ka firmosur një marrëveshje me Organizatën e Pensionistëve të Shqipërisë me premtimin se do të mbrojë i
20-vjeçarët, brezi i humbur i Europës Java e kaluar shënoi kulmin e krizës së papunësisë në shumë vende të Bashkimit Europian. Ata që e vuajnë kryesisht më sh
Brezi i fëmijëve "të izoluar" Mungesa e gjumit për shkak të netëve të kaluara duke luajtur me “video-game” po rrit një brez fëmijësh “të lodhur” dhe t
Diplomohet brezi i parë i studentëve të Universitetit Epoka Në një ceremoni madhështore, organizuar në kampusin e Universitetit Epoka, u zhvillua Ceremonia e Diplomimit për vitin a
Ndikimi i alkoolit në brezin e ri Fëmijët e atyre prindërve që vuajnë nga çrregullime të përdorimit të alkoolit (AUD) janë në rrezik të lartë për të pasur