999 rezultate për

breza

"O hyni në fabrikë, o merrni librezat dhe ikni": Vijon kërcënimi ndaj punonjësve të fasonerisë (VIDEO) Rreth 2500 punëtorë kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm pranë ambjenteve të fasonërisë ku punojnë, për shkak
Sfidon vajza e reja, mësoni sa vjeç mbush sot Adelina Ismaili (FOTO LAJM) Është bërë një kohë e gjatë që Adelina Ismajli është tërhequr nga muzika duke lënë pas dore karrierën e saj artistike pë
Diplomohet 74-vjeçari: Dua të frymëzoj brezat e ardhshëm (VIDEO) “Historia ime” nën drejtimin e Mirela Milorit në Tv Klan solli sot historinë e një studenti të pazakontë. Destan Dangëll
Zyrtarizohet "Air Albania Stadium", Rama: U kry, ta gëzojnë brezat "U kry"! Është ky reagimi i kryeministrit Edi Rama, për zyrtarizimin e emrit të stadiumit kombëtar në "Air Albania".
Dy breza shumë të ndryshëm, çfarë mendon Merita Halili për Taynën (FOTO LAJM) Pikërisht kur mendonim se nuk kishte njeri që nuk e njihte Taynën në Shqipëri, Kosovë e vendet fqinje! Këngëtarja e
Braçe: Të njëjtët politikanë për 30 vite dogjën dy breza, i treti është shumë Lidhur me situatën politike në vend ka reaguar dhe zv. kryeministri Erion Braçes. Sipas tij, e njëjta politikë që shkatë
Basha përmbyll marshimin: Misioni ynë, mision brezash Përfundon marshimi për gati tre orë i protestuesve të opozitës. Në fjalën e tij përmbyllëse kreu I partisë demokratike
Rrezikoni një mori kancerësh nëse nuk merrni masa urgjent për këtë problem Llojet e kancerit të lidhura me obezitetin po rriten me një ritëm shumë më të shpejtë sesa në brezat e mëparshëm në Shte
Haxhi Krasniqi zbulon vitrinën e mbushur me breza të artë (FOTO LAJM) Disa ditë pasi Heidi, bashkëshortja e Haxhi Krasniqit, u përkujdes që t’u tregojë tifozëve të boksierit kosovar sesi duk
E rrallë, pesë breza në një shtëpi në fshatin Pallaticë të Tetovës (VIDEO) Pesë gjenerata të moshës 100, 76, 52, 28, dhe 3 vjeç në një shtëpi! Të rralla janë rastet kur 5 breza të fotografohen os
Nuk është faji juaj, pse brezat e rinj janë më pak të zgjuar Shifrat e koeficientit të inteligjencës të të rinjve kanë filluar të bien, pas rritjes së konsiderueshme që nga Lufta e
Haradinaj: Vokrri ishte frymëzim për shumë breza sportistësh Ramush Haradinaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e legjendës së futbollit kosovar. Thotë se Fadili ishte motivues i
Gëzohet familja, pas 86 vitesh dhe 5 brezash lind një djalë (FOTO LAJM) Një familje britanike po komentohet shumë së fundmi në rrjetet sociale pasi para pak kohësh festuan lindjen e djalit të
Tre breza radhazi të ftuar në Kombëtaren spanjolle, gjyshi, babai dhe tani Marcos Alonso Marcos Alonso vazhdon “traditën” e njohur të të thitrrurit braz pas brezit në tre gjenerata. Marcos Alonso Imaz ‘Marq
Bien “kufijtë” mes brezave! Vitet e fundit duket se po ndryshon kufiri përsa i përket ndarjes mes brezave. Duke nisur nga adoleshenca, kjo e fundit
Veliaj organizoi aktivitetin “Përballje brezash” me rastin e 8 Dhjetorit Me rastin e 8 Dhjetorit, Ditës së Rinisë, ish-studentë të viteve ‘90, që morën pjesë në lëvizjen për rrëzimin e regjimit
Zaev nga Kriva Pallanka : Ndërtojmë perspektiva për brezat e ardhshëm Lideri i LSDM-së Zoran Zaev së bashku me anëtarë të partisë së tij dhe kandidatin për kryetar të komunës Borjanço Micevs
Rast i rrallë, pesë breza në një foto (FOTO LAJM) 7 vjeçari Edin (Sami) Abdurrahmani nga fshati Bresanë i Opojës duket se është fëmijë me fat të veçantë nga se i takon br
Ivan Brezak Brkan, "aristokrati i internetit" është folësi i radhës në AllWeb Albania 2017 Folësi i radhës në Konferencën e Marketingut Dixhital është Ivan Brezak Brkan! Ivan është themeluesi dhe redaktori i
Mesazhi i ndjerë i djalit të Shkelzen Haradinajt: Do ta çoj në vend nderin dhe krenarin tënde Djali i dëshmorit Shkëlzen Haradinaj, Luan Haradinaj, në 18-vjetorin e rënies së babait të tij, ka thënë se do të ndjekë