999 rezultate për

brendshem

Gjermania kërkon pezullimin e marrëveshjes Schengen, rikthehen vizat te shqiptarët? Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer ka kërkuar pezullimin e Marrëveshjes së Shengenit, që lejon lëvizjen e lirë
Vrasja e gazetarit sllovak, jep dorëheqje ministri Brendshëm Pas dorëheqjeve të më hershme të kabinetit qeveritar dhe zyrtarëve të lartë sllovak, pas vrasjes së gazetarit hulumtues
Kosova të ndahet si Gjermania, kjo është zgjidhja Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i F
Kocias kërkon që Maqedonia të ndryshojë kushtetutën Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen ak
Ministri drithëron shqiptarët, harrojeni azilin në Gjermani Ministri i Brendshëm federal Seehofer synon procedura më të shpejta për azilin dhe dëbime më të vendosura. Kurse zëvendë
Përplasja me Ramën, Xhafaj habit me deklaratën I ftuar në Real Story, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur për përplasjen mes deklaratës së tij dhe të Kryeminis
Pas përplasjes për kokainën, Rama i jep ultimatum Xhafës Kapja e 613 kg kokainë në Durrës, solli një përplasje të papritur mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm
Balla kërcënon Bashën: Nuk i ke mbyllur hesapet me drejtësinë Seanca e sotme e Kuvedit u shoqërua me replika të ashpra nisur edhe nga publikimi i emrave të grupit që do të negociojë
Vrasja e biznesmenit, një nga të arrestuarit mik i Saimir Tahirit Policia e Tiranës vuri në pranga ditën e sotme dy persona, të cilët dyshohen se janë autorë të vrasje së biznesmenit Mel
Zgjidhni një gur shkëlqyes për të zbuluar personalitetin tuaj të brendshëm! Njerëzit përherë kanë besuar në fuqinë mistike të gurëve të çmuar ose perlave! Rezulton se gjithçka është e vërtetë!
Zbulohet misteri i buqetës me lulë në dorën e Hoxhës, ka lidhje me Kosovën Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj i ftuar në emisionin televiziv Opinion ka përshkruar edhe fotografinë q
Ministri i Brendshëm i prerë: Javën tjetër do të ketë arrestime! I ftuar në Opinion, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka bërë disa deklarata të forta përsa i përket situatës kriminal
Pas vrasjes Ministri i Brendshëm i Kosovës ka një apel për qytetarët Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj dënon aktin e vrasjes së Oliver Ivanoviq, përpara selisë së partisë së tij
Zv.ministri i Brendshëm akuzon rëndë Lumezin Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Izmi Zeka ka reaguar pas deklaratave të analistit Bajrush Morina, i cili ka thën
Ish-ministri i Brendshëm: Miratimi i shqipes si gjuhë zyrtare, hap i vonuar Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Dritan Demiraj ka komentuar miratimin e ligjit të gjuhëve në Maqedoni. Në një
Dhuratat me diamantë për gruan e 30 mijë eurot fundosin Saimir Tahirin Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes për shkak të akuzave të rënda që rën
Dueli Veliaj-Tahiri, media prestigjioze bën një parashikim të papritur Prestigjiozja "The Economist" i ka kushtuar një artikull Tiranës dhe menaxhimit të saj nga kryebashkiaku Erjon Veliaj.
Ish-ministri i Brendshëm në zi, humb njeriun e shtrenjtë Ish- ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka humbur një person të shtrenjtë të familjes, xhaxhaine tij, të cilin ai e ka
Bllokuan autostradën, ministri francez mbërrin në kushte ekstreme sigurie në Tiranë Ministri i Brendshëm i Francës, Gerard Collomb ka mbërritur pak minuta më parë në Tiranë në kuadër të vizitës dyditore
Dhuratat me diamantë e 30 mijë eurot fundosin Saimir Tahirin Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes për shkak të akuzave të rënda që rën