999 rezultate për

brendshem

Haradinaj shkarkon shefin e AKI dhe ministrin e Brendshëm Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka kërkuar zyrtarisht kreut të Agjencisë Kosovare për Inteligj
Ish-ministri i Brendshëm: Nuk kam marrë asnjë byzylyk I ftuar në Real Story, ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka ironizuar edhe njëherë Saimir Tahirin dhe përfshirjen e
Diplomati austriak rrëfen arrestimin e Gjuriçit dhe takimin sekret Thaçi - Vuçiç Diplomati austriak Wolfgang Petritsch mendon se edhe pas takimit sekret Thaçi-Vuçiç në Uashington do të duhet kohë para
Forcat Speciale të Kosovës do të arrestojnë në Veri politikanin e rëndësishëm serb? Forca të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, Rosu, janë nisur drejt veriut të Kosovës me qëllim të arrestojnë Marko
Keni zhurma të vazhdueshme në vesh? Ja si ti trajtoni Ushtima ose zhurma në veshë, tinitusi, referohet si tingull i zhurmshëm që ndodh në njërin apo në të dy veshët. Tingujt
Droga, burgu dhe paratë ruse, zbardhet debati në Kuvend Rezoluta për punën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për vitin e ardhshëm ka përplasur dje me maxhorancën dhe opozitën
Ministri i Brendshëm francez u vendos kryq të kuq dy detyrave për Tiranën (FOTO) Ministri i Brendshëm i Francës, Gérard Collomb ka pritur në një takim zv/ministren shqiptare të Punëve të Brendshme, Rom
Gjermania kërkon pezullimin e marrëveshjes Schengen, rikthehen vizat te shqiptarët? Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer ka kërkuar pezullimin e Marrëveshjes së Shengenit, që lejon lëvizjen e lirë
Vrasja e gazetarit sllovak, jep dorëheqje ministri Brendshëm Pas dorëheqjeve të më hershme të kabinetit qeveritar dhe zyrtarëve të lartë sllovak, pas vrasjes së gazetarit hulumtues
Kosova të ndahet si Gjermania, kjo është zgjidhja Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i F
Kocias kërkon që Maqedonia të ndryshojë kushtetutën Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen ak
Ministri drithëron shqiptarët, harrojeni azilin në Gjermani Ministri i Brendshëm federal Seehofer synon procedura më të shpejta për azilin dhe dëbime më të vendosura. Kurse zëvendë
Përplasja me Ramën, Xhafaj habit me deklaratën I ftuar në Real Story, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur për përplasjen mes deklaratës së tij dhe të Kryeminis
Pas përplasjes për kokainën, Rama i jep ultimatum Xhafës Kapja e 613 kg kokainë në Durrës, solli një përplasje të papritur mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm
Balla kërcënon Bashën: Nuk i ke mbyllur hesapet me drejtësinë Seanca e sotme e Kuvedit u shoqërua me replika të ashpra nisur edhe nga publikimi i emrave të grupit që do të negociojë
Vrasja e biznesmenit, një nga të arrestuarit mik i Saimir Tahirit Policia e Tiranës vuri në pranga ditën e sotme dy persona, të cilët dyshohen se janë autorë të vrasje së biznesmenit Mel
Zgjidhni një gur shkëlqyes për të zbuluar personalitetin tuaj të brendshëm! Njerëzit përherë kanë besuar në fuqinë mistike të gurëve të çmuar ose perlave! Rezulton se gjithçka është e vërtetë!
Zbulohet misteri i buqetës me lulë në dorën e Hoxhës, ka lidhje me Kosovën Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj i ftuar në emisionin televiziv Opinion ka përshkruar edhe fotografinë q
Ministri i Brendshëm i prerë: Javën tjetër do të ketë arrestime! I ftuar në Opinion, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka bërë disa deklarata të forta përsa i përket situatës kriminal
Pas vrasjes Ministri i Brendshëm i Kosovës ka një apel për qytetarët Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj dënon aktin e vrasjes së Oliver Ivanoviq, përpara selisë së partisë së tij