999 rezultate për

bregdetare

Përplaset trageti i linjës Brindizi-Vlorë, shpëtohen 3 persona Trageti i linjës Brindizi-Vlorë, është përplasur sot në orët e para të mëngjesit me një peshkarexhë. Burime nga roja bre
Malltezi: Planin e bregdetit s’e njeh askush, interesat e Ramës klienteliste Dhëndëri i Sali Berishës denoncon politikat që po ndjek kryeministri Edi Rama lidhur me territorin. Jamarbër Malltezi i
Riviera shqiptare, më e preferuara në këtë sezon turistik (FOTO-LAJM) Riviera shqiptare, një zonë bregdetare në Qarkun e Vlorës përgjatë Detit të Jonit ka qenë edhe më e vizituara në këtë se
Tare: Bashkitë dhe bizneset kanë detyrim vendosjen e kullave Vendosja e rojeve bregdetare dhe kullave në plazhet shqiptare është detyrë funksionale e pushtetit lokal, dalë kjo nga v
Tjetër projekt për vijën bregdetare, gati konkursi për Orikum-Llogara Pas ndërtimit të bulevardit të njohur si lungomare, kryeministri Edi Rama ka njoftuar hapjen e një tjetër konkursi sa
Ja si duket plazhi i Shëngjinit nga lartë (VIDEO) Dielli, rëra kurative, si dhe infrastruktura e përmirësuar kanë populluar plazhin e Shëngjinit gjatë këtij sezoni turist
Rama: Bregdeti i ri i Vlorës, gati sot një vit Kryeministri Rama ka njoftuar sot nga sheshi “Pavarësia” i Vlorës përfundimin e projektit të vijës bregdetare të Vlorës
Ishulli i Sazanit hapet për publikun?! (FOTO-LAJM) Në bordin e anijes franceze Tara u nenshkrua dje marreveshja midis Conservatorit Litoral Francez dhe Agjensise Kombetare
Roja bregdetare që do shpëtojë plazhistët që nuk dinë not (FOTO-LAJM) Fibela Kocci është “Pamela Anderson” e parë në Shqipëri. 19-vjeçarja e cili nisi punë javën e shkuar në plazhin e Golemi
MZHUT aksion për pastrimin e bregdetit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Agjencia Kombëtare e Bregdetit në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes dhe
Një pjesëz nga perla bregdetare e Borshit (FOTO-LAJM) Teksa po bëhen përgatitjet e para për nisjen e sezonit të ri turstik, Borshi është një nga destinacionet e pushuesve shq
Greqia do ti ofrojë mbështetje Shqipërisë për zhvillimin e turizmit Ministrja, Eglantina Gjermeni po mer pjesë në punimet e Konferencës së Nivelit të Lartë në Athinë mbi strategjinë e zhvi
Rama: Projekti për “Lungo Maren”, hapi i parë drejt Vlorës së shekullit të ri Pesë studiot e përzgjedhura nga konkursi për projektin “Lungo Mare”, që do të shtrihet përgjatë bregdetit jonian kanë pr
"Lungo Mare", Ministria e Turizmit shpall 5 finalistët e konkursit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit më 28 Nëntor të vitit që lamë pas, Ditën e Pavarësisë së Kombit, në prani të q
Vija Bregdetare e Vlorës, 96 projektues në konkurs 96 projektues kanë aplikuar në konkursin për Vijën Bregdetare të qytetit të Vlorës. Ministria Zhvillimit Urban dhe Turiz
Roja bregdetare greke shpëtoi 97 emigrantë Roja Bregdetare e Greqisë deklaron se ka shpëtuar më se 90 emigrantë, në jug të këtij vendi, pasi anija me të cilën lund
Turizmi, Rama takim në Sarandë me grupet e interesit (FOTO LAJM) Strategjia zhvillimit të turzimit dhe planifikimi i rregullimit të territorit në zonat bregdetare është tema që kryemini
Vlorë, prezantohet projekti i shëtitores Në një aktivitet të organizuar në teatrin 'Petro Marko' të qytetit të Vlores u prezantua këtë të enjte projekti për ndër
Vijon prishja e ndërtimeve pa leje në Vlorë Vijon aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdetin shqiptar. Deri më tani janë prishur 47 ndërtime pa leje në
Shpëton anija me 60 emigrantë në Kalabri të Italisë 60 emigrantët, të cilët ndodheshin në anijen e peshkimit janë shpëtuar mesditen e djeshme nga Rojet Bregdetare Italine.