999 rezultate për

bregdetare

Video tronditëse / Roja Bregdetare Greke fundos gomonen me sirianë (VIDEO) Një grup peshkatarësh pretendojnë se Roja Bregdetare Greke ka fundosur një gomone plot me emigrantë sirianë, që po kalon
Roja bregdetare shqiptare shpëton motobarkën me shtetas grekë Roja Bregdetare shqiptare në Sarandë, ka shpëtuar paraditen e sotme një mjet lundrues në avari, në bordin e të cilit ndo
Rojet bregdetare italiane nxjerrin nga deti trupat e 9 emigrantëve libianë Sa i takon anijes së mbytur me emigrantë, që ishin nisur nga bregdeti i Libisë, raportohet se janë nxjerrë nga deti trup
Vila më e bukur bregdetare për vitin 2014 (FOTO LAJM) Muaji dhjetor mund të cilësohet edhe muaji kur bëhet përzgjedhja e mrekullive më të mëdha përgjatë vitit në aspekte të n
Përplaset trageti i linjës Brindizi-Vlorë, shpëtohen 3 persona Trageti i linjës Brindizi-Vlorë, është përplasur sot në orët e para të mëngjesit me një peshkarexhë. Burime nga roja bre
Malltezi: Planin e bregdetit s’e njeh askush, interesat e Ramës klienteliste Dhëndëri i Sali Berishës denoncon politikat që po ndjek kryeministri Edi Rama lidhur me territorin. Jamarbër Malltezi i
Riviera shqiptare, më e preferuara në këtë sezon turistik (FOTO-LAJM) Riviera shqiptare, një zonë bregdetare në Qarkun e Vlorës përgjatë Detit të Jonit ka qenë edhe më e vizituara në këtë se
Tare: Bashkitë dhe bizneset kanë detyrim vendosjen e kullave Vendosja e rojeve bregdetare dhe kullave në plazhet shqiptare është detyrë funksionale e pushtetit lokal, dalë kjo nga v
Tjetër projekt për vijën bregdetare, gati konkursi për Orikum-Llogara Pas ndërtimit të bulevardit të njohur si lungomare, kryeministri Edi Rama ka njoftuar hapjen e një tjetër konkursi sa
Ja si duket plazhi i Shëngjinit nga lartë (VIDEO) Dielli, rëra kurative, si dhe infrastruktura e përmirësuar kanë populluar plazhin e Shëngjinit gjatë këtij sezoni turist
Rama: Bregdeti i ri i Vlorës, gati sot një vit Kryeministri Rama ka njoftuar sot nga sheshi “Pavarësia” i Vlorës përfundimin e projektit të vijës bregdetare të Vlorës
Ishulli i Sazanit hapet për publikun?! (FOTO-LAJM) Në bordin e anijes franceze Tara u nenshkrua dje marreveshja midis Conservatorit Litoral Francez dhe Agjensise Kombetare
Roja bregdetare që do shpëtojë plazhistët që nuk dinë not (FOTO-LAJM) Fibela Kocci është “Pamela Anderson” e parë në Shqipëri. 19-vjeçarja e cili nisi punë javën e shkuar në plazhin e Golemi
MZHUT aksion për pastrimin e bregdetit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Agjencia Kombëtare e Bregdetit në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes dhe
Një pjesëz nga perla bregdetare e Borshit (FOTO-LAJM) Teksa po bëhen përgatitjet e para për nisjen e sezonit të ri turstik, Borshi është një nga destinacionet e pushuesve shq
Greqia do ti ofrojë mbështetje Shqipërisë për zhvillimin e turizmit Ministrja, Eglantina Gjermeni po mer pjesë në punimet e Konferencës së Nivelit të Lartë në Athinë mbi strategjinë e zhvi
Rama: Projekti për “Lungo Maren”, hapi i parë drejt Vlorës së shekullit të ri Pesë studiot e përzgjedhura nga konkursi për projektin “Lungo Mare”, që do të shtrihet përgjatë bregdetit jonian kanë pr
"Lungo Mare", Ministria e Turizmit shpall 5 finalistët e konkursit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit më 28 Nëntor të vitit që lamë pas, Ditën e Pavarësisë së Kombit, në prani të q
Vija Bregdetare e Vlorës, 96 projektues në konkurs 96 projektues kanë aplikuar në konkursin për Vijën Bregdetare të qytetit të Vlorës. Ministria Zhvillimit Urban dhe Turiz
Roja bregdetare greke shpëtoi 97 emigrantë Roja Bregdetare e Greqisë deklaron se ka shpëtuar më se 90 emigrantë, në jug të këtij vendi, pasi anija me të cilën lund