999 rezultate për

bregdetare

Koha kur plazhi i Durrësit ishte vetëm për pushuesit (FOTO LAJM) Sot është vija bregdetare që pret më shumë pushues se cilido bregdet shqiptar, por dikur plazhi i Durrësit nuk ka patur
Në rrezik dhe fëmijë, shpëtohet peshkarexha në Karaburun (VIDEO) Vranësirat në vend kanë sjellë dhe erëra të forta e reshje shiu në të gjithë vendin, duke habitur kështu pushuesit. N
Tragjedi në detin Mesdhe, 100 të vdekur 100 emigrantë kanë humbur jetën në ujerat e Mesdheut pranë Libisë. Mësohet se në mesin e të vdekurve janë edhe tre fë
Keni plane për sot? Mësoni si parashikohet të jetë moti Të shtunën, 12 maj, moti do të jetë me alternime kthjellimesh përgjatë vijës bregdetare dhe vranësira në zonat malore
Kapen 6 tonë kokainë, operacioni zgjati 20 ditë Gjatë një operacioni që zgjati 20 ditë, Roja Bregdetare e Shteteve të Bashkuara ka konfiskuar 6 tonë kokainë. Ngarkesa e
BOMBA E DITËS/ Kush janë 50 zyrtarët e lartë që arrestohen këtë javë Arrestimet e djeshme në Lezhë, duket sikur kanë ringritur edhe njëherë furtunën në politikën shqiptare. Gazetari inve
Frikë nga cunami, evakuohen banorët nga zonat bregdetare në Alaskë Tërmeti i magnitudës 8.2 jashtë Ishullit Kodiak të Alaskës ka bërë një paralajmërim për cunami për një pjesë të madhe të
Greqi, konfiskohet anija me material për eksploziv Autoritetet greke sekuestruan një anije me flamur të Tanzanisë, e cila po lundronte drejt Libisë me material për prodhim
Jo vetëm në Shqipëri, rekord droge në Greqi kapet anija me 10 ton marijuanë (FOTO LAJM) Në ishullin e Kretës në Greqi sot është kapur një anije që transportonte rreth 10 ton marijuanë që vinte nga Siria në dr
Policia "zbarkon" në det, kapet 1 ton drogë e arrestohen 32 shtetas Policia ka zhvilluar një aksion të gjërë në zonën bregdetare me qëllim evidentimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve na
Alarmi për pushuesit, akullore, e sanduiçë në 40 gradë në plazh Vija bregdetare e Durrësit nga Ura e Dajlanit e deri në afërsi të sektorit “Iliria” është zaptuar nga tregtarët ambulant
Tërmet dhe cunam në Turqi, alarmohet Bodrumi Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në zonën bregdetare të Bodrumit në Tu
Shpëtoi nga mbytja në det 9-vjeçarin nga Kosova, flet "heroi i ditës" Një djalë 9 vjeç nga Kosova ka mundur të shpëtojë vdekjes vetëm falë ndërhyrjes në kohë të një roje bregdetare në Sarand
Me tuta dhe trendy, nuk e keni parë ndonjëherë ministrin Demiraj kështu (FOTO LAJM) Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj zhvilloi një takim në drejtorinë vendore të Policisë në Qarkun Vlorë, ku f
Tension në det, grekët hapin zjarr 16 herë ndaj anijes turke Një anije mallrash me flamurin turk është qëlluar me armë nga roja bregdetare greke në Detin Egje, sipas televizonit tur
Plazh në Durrës? Epo duhet të paguani! Sezoni turistik veror e gjen bregdetin e Durrësit me më pak hapësira publike krahasuar me vitet e kaluara. Burime nga
Rojet bregdetare italiane shpëtojnë 10 mijë refugjatë brenda katër ditëve Rojet bregdetare italiane kanë shpëtuar më shumë se 10 mijë refugjatë brenda katër ditëve, shkruajnë sot mediet italiane
Valë masive emigrantësh në Mesdhe, shpëtohen nga mbytja 4 400 Gjatë dy ditëve të fundit një mrekulli ka ndodhur në detin Mesdhe, ku rojet bregdetare shpëtuan jo pak por 4 400 emigran
Videoja që po shpërndahet si virus: Turistin e gjetën të mbytur, por rojet bregdetare bëjnë mrekullinë (VIDEO) Kjo është një ndër ato video që të jep shpresë për njerëzimin. Një turist ishte gjetur brenda në ujërat e Oqeanit Atlant
Peshkatarët gjejnë një kufomë të mbytur në Sazan Peshkatarët në Sazan kanë zbuluar një kufomë në det rreth një milje larg Sazanit. Mësohet se peshkatarët kanë lajmër