999 rezultate për

bregdetare

Mos harroni çadrën, si pritet të jetë moti në vazhdim Dita e nesërme pritet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh e madje reshje shiu të karakterit
Reshje shiu apo kohë me diell, ky është parashikimi i motit për javën që vjen Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme perëndimore të cilat sollën reshje sh
Fundoset varka me refugjatë në Tunizi Të paktën 11 emigrantë nga Afrika humbën jetën kur varka e tyre u fundos pranë Tunizisë të dielën, ndërsa përpiqeshin të
Çfarë po ndodh? Nëndetësja ruse shfaqet në kufijtë amerikanë Komanda Veriore e SHBA-s dhe Komanda e Mbrojtjes Hapësinore e Amerikës së Veriut (NORAD) po monitorojnë nga afër një nën
Greqia e bën fakt të kryer! Shteti helen e përcakton vetë zonën detare Ceshtja e zonës bregdetare mes Shqipërisë dhe Greqisë është rikthyer sërish. Ditën e sotme në Kuvend, kryeministri grek
Lajmi i mirë, pas furtunës së mbrëmshme dita e enjte parashikohet me diell Shërbimi meteorologjik ushtarak ka njoftuar se dita e nesërme, e enjte, 20 gusht 2020 do të jetë e kthjellët me vranësir
Monitorim me dron: Kujdes kur ktheheni nga zonat bregdetare, policia bën namin në rrugë duke pezulluar 63 patenta dhe 467 gjoba Si pasojë e kthimit nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, në të gjitha akset rrugore nacionale ka flu
E diela e pushimeve, trafik i rënduar nga zonat bregdetare drejt Tiranës Pasditja e ditës së diel gjatë muajve të verës është gjithmonë me trafik të rënduar. Temperaturat e larta kanë bërë që s
Termometri shënon temperaturat e larta, cili qytet mban "fronin" Masat e qëndrueshme dhe të nxehta që kanë hyrë në qarkullim në vend, kanë bërë që vlera më e lartë e termometrit sot të
Bëhuni gati për të nxehtin afrikan, sa pritet të shënojë termometri nesër Shqipëria këtë javë do të jetë në ndikimin e rrymave ajrore të nxehta afrikane. Nesër, termometri pritet të ngjitet deri
Vranësira kalimtare, si pritet të jetë moti nesër Ditën e nesërme, pritet që vendi ynë të karakterizohet nga mot kryesisht i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit.
Policia dhe IKMT "zbarkojnë" në Velipojë, nis shembja e ndërtesave pa leje Në orët e para të mëngjesit të sotëm, forca të shumta policie dhe IKMT kanë shkuar në zonën e Velpojës dhe Karaburunit,
Sërish vranësira dhe reshje shiu, qershori nuk po e ndan "mendjen" Vendi ditën e sotme pritet të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira në orët e mesditës, të cilat më pas do të pasohen n
Qershor me vranësira, si do të mbajë moti nesër Dita e enjte do të ketë mot me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës. Sinoptikanët e Shërbimit Mete
Gjobitet me dy milionë lekë "pronari" i plazhit privat në Himarë Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të
Rënie temperaturash e reshje, ja ç’parashikojnë meteorologët për nesër Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se dita e mërkurë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme.
Mot me diell dhe vranësira, si do të lëvizin temperaturat sot Vendi ditën e sotme pritet të karakterizohet nga një mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb do të ketë
Parashikimi i motit për sot, si do të vijojnë temperaturat Këtë të enjte moti sdo të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperën
Mjegull e vranësira, parashikimi i motit për sot Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare. Parashikohen mjegull dhe mjegull
Ulje temperaturash, si pritet të jetë moti nesër Ashtu sikundër edhe ditën e sotme, edhe nesër moti pritet të jetë i vranët i shoqëruar me reshje shiu me intensitet të u