999 rezultate për

brazilit

Ylli i Realit tregon një detaj: Pak njerëz e dinë që mbiemri im nuk është Casemiro Ndërsa priste ndeshjen me kombëtaren e Brazilit, Casemiro dha një intervistë për një televizion spanjoll. Casemiro ak
Le nam ylli i Brazilit, nuk shënon me portën e boshatisur (VIDEO) Brazili mposhti në orët e para të ditës së sotme Bolivinë me rezultatin e thellë 5-0 dhe kjo nuk përbën çudi, nisur nga
Liverpool transferon një tjetër portier të përfaqësueses së Brazilit Liverpooli ka nënshkruar kontratë të përhershme me portierin e Fluminense, Marcelo Pitaluga. Lajmin e ka konfirmuar v
ZYRTARE/ Allan nënshkruan me Everton Mesfushori brazilian, Allan, ka kompletuar transferimin tek Everton në Premierligë, nga skuadra e Napolit. Lajmi ësht
Hoqi maskën dhe nuk respektoi distancën, gazetarët padisin Presidentin e Brazilit Shoqata e Gazetarëve në Brazil pritet të padisë presidentin, Zhair Bolsonaro, pasi hoqi maskën në një konferencë për med
Ikona e brazilit: Messi dhe Cristiano nuk mund të krahasohen me "Fenomenin" Carlos nuk ka asnjë dyshim se emra si Ronaldo, Cristiano Ronaldo e Lionel Messi janë lojtarët më të mirë në histori.
Bruno Guimaraes, lojtari i Brazilit që ishte gati të hiqte dorë nga futbolli Kur Bruno Guimaraes po shqyrtonte transferimin në Evropë, ai nuk kishte mundësi të pakta. Benfica, Arsenali dhe Atletico
Vdes 15 vjeçari i tribusë, fisi që mund të shuhet si pasojë e koronavirusit (FOTO LAJM) Një anëtar i një tribuje të largët në Amazonë ka vdekur për shkak të koronavirusit, duke alarmuar komunitetet indigjene
Motra e CR7 nuk pyet për Koronavirusin, arratiset drejt Brazilit për t’u takuar me të dashurin Motra e Cristiano Ronldos siç duket ka pasur polemika me autoritetet e portugalisë pasi që ajo vendosi të udhëtoj drejt
"Nuk do të ndjej asgjë edhe nëse prekem", presidenti i Brazilit befason botën: Covid-19 është mashtrim mediatik (VIDEO) Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro është shprehur se “nuk do të ndjente asgjë” nëse do të infektohej me koronavirus.
E çuditshme: Neymar mungon në "Karnavale 2020" të brazilit Nuk ka karnavale për Neymarin në Rio këtë vit. “Ylli” brazilian, i njohur për pjesëmarrjet në këtë festë kombëtare n
I është bashkuar Realit? Reagon ylli brazilian Talenti brazilian i Flamengos, Reinier Jesus, ka reaguar ndaj lajmeve se do të transferohet në Real Madrid, duke thënë "
Ikona e futbollit brazilian falimenton ekonomikisht Legjenda e futbollit botëror Kafu përjetoi 2019 si vitin më të mallkuar të jetës së tij. Ish-2 herë kampioni i botës
"Mushkëritë" e Tokës po shkatërrohen Shpyllëzimi në pyllin më të madh në botë, të njohura edhe si mushkëritë e Tokës, është rritur nën udhëheqjen e president
Rivaldo kritikon Titen: Fanella me numrin 10-të ka shumë peshë tek Brazili (FOTO LAJM) Disa nga zgjedhjet e bëra nga trajneri Tite, në humbjen ndaj Argjentinës, janë kritikuar shumë në Brazil. I fundit që
Messi bën gjithçka ndaj Brazilit, ja çfarë bën përballë Alisson (VIDEO) Lionel Messi i përgjigjet "tripletës" së Cristiano Ronaldos. "Pleshti" argjentinas ka gjetur rrugën e rrjetës me komb
Mbronte "mushkuritë e botës", prerësit ilegalë i marrin jetën të riut Një djalë i ri, banor indogjen i rajonit të Amazonës, i cili angazhohej për t’i mbrojtur pyjet nga prerja ilegale, është
Cavani e Diego Costa drejt brazilit Lideri i “Brasileiraos” dhe finalisti i Copa Libertadores, Flamengo ka plane ambicioze dhe ua ka vënë syrin sulmuesve të
Legjenda Brazilit: Vinicius do bëhet nga lojtarët më të mirë të botës Një nga lojtarët më virtuozë në historinë e futbollit, braziliani Ronaldinho, i cili ndodhet në Kolumbi për një ndeshje
Pas zjarreve në Amazon, Presidenti i Brazilit sulmon mediat Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, sulmoi mediat gjatë një fjalimi që mbajti në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve t