999 rezultate për

brazili

Video e rrallë/ Shtylla i mohon golin e Botërorit Peles, ishte vetëm 17 vjeç Pele padyshim që është një nga legjendat e futbollit brazilian që nuk do të harrohet. Së fundmi po qarkullon në rrje
Era Istrefi e fiksuar me Brazilin, foto me "Ish-Topin e Artë" (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare Era Istrefi e cila do të hapë ditën e nesërme finalen e madhe njihet si një tifoze e futbollit.
Talenti brazilian që po çmend të gjithë botën (VIDEO) Luciano Bucar është vetëm 12 vjeç dhe po mahnit të gjithë botën me talentin që posedon. Talenti brazilian, që luan pë
Ronaldo u largua, Reali transferon yllin brazilian (FOTO LAJM) Transferimi i ri i Real Madridit, Vinicius Junior ka mbërritur në kryeqytetin e Spanjës për t’iu bashkuar kampionëve të
Ronaldo i merr numrin 7, lojtarët tallen me Cuadradon (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo ishte transferimi më i bujshëm i kësaj vere dhe do mbahet mend gjatë. Juventus pas hsumë polemikas
Katastrofë për Belgjikën, 5 lojtarë mungojnë në stërvitje Trajneri Roberto Martinez ka drejtuar dje stërvitjen e radhës për kombëtaren e Belgjikës. Në sy ka rënë mungesa e pesë f
Ish-sulmuesi brazilian i del në mbrojtje Neymar-it për simulimet Neymar ka qënë në qendër të kritikave për stilin e lojës që ai bënë. Braziliani akuzohet shumë për simulime gjatë lo
PSG "peshkon" te Barcelona, gati 270 milion euro për "yllin" brazilian PSG është një nga klubet më të pasura të Europës dhe kur vjen puna për të blerë lojtarë ofertat më marramendëse vijnë ng
Ish-trajneri i Brazilit sulmon Neymarin: Ti nuk do jesh kurrë në nivelin e Peles Neymar nuk ka më forcë për të vazhduar të luajë futboll, por Felipe Scolari e “shtyn” drejt greminës. Ish-trajneri i
Disa nga gabimet e Brazilit që sollën eliminimin nga Kupa e Botës Brazili ishte një nga favoritët për të fituar Botërorin, por u eliminua nga Belgjika në çerekfinale. Por shihej qart
U eliminuan nga Kupa e Botës, vendoset e ardhmja e trajnerit Tite Brazili u eliminua nga Kupa e Botës pasi u përball me Belgjikën dhe humbën me rezultati 2-1. Humbja ndaj belgëve ngriti
Zyrtare: Mesfushori brazilian largohet nga Barcelona Klubi kinez Guangzhou Evergrande zyrtarisht e ka transferuar mesfushorin e Barcelonës, Paulinho. Klubi kinez njofton
Portieri gjerman martohet me bukuroshen braziliane Rivaliteti mes Brazili dhe Gjermanisë është i madh, por duket se çdo gjë mbetet vetëm në fushë. Portieri i Gjermanis
Papa Françesku ngushëllon tifozët e Brazilit: Mos u mërzisni, vjen Botërori tjetër Eliminimi Brazilit nga Kupa e Botës, ka sjellë shumë reagime sidomos te skuadrat me të cilat brazilianët kanë rivalitet.
Kërcëohet me vdekje "ylli" i Brazilit pas eliminimit Brazili u mund nga Belgjika 2-1 dhe u eliminua nga Botërori por tashmë lojtarët e kësaj skuadre duket se po vuajnë pasoj
Mposhtën Brazilin, kjo është vlera e lojtarëve të Belgjikës (FOTO LAJM) Belgjika mposhti mbrëmë Brazilin me shifrat 2-1 duke u kualifikua në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Të inspiruar nga
Brazili i madh, sa i vogël përballë skuadrave europiane Brazili nuk ja doli dot mbrëmë kundër Belgjikës, edhe pse ishin favoritët kryesorë për të fituar trofeun. Që prej vit
Lojtari i Meksikës tallet me Neymarin: Po tani kush po shkon në shtëpi Mesfushori i Meksikës, Andres Guardado, ka thumbuar Neymarin pas eliminimit të Brazilit nga Kupa e Botës, duke iu hakmar
Tifozët e Brazilit i bëjnë "gjëmën" Neymar-it Pas humbjes së Brazilit kundër Belgjikës dhe eliminimit përfundimisht nga Botërori, tifozët i janë vënë kundër sulmuesit
E frikshme, kaq vlen skuadra që çoi Brazilin në shtëpi mbrëmë Belgjika arriti mbrëmjen e djeshme të eliminojë Brazilin pasi e mundi me rezultatin 2-1 duke u kualifikuar në gjysmëfina